08.12.2006.

Diverzija na pruzi Kosovo-Polje - Zvecan
U vazduh dignuta pruga kod sela Mijalic


Nepoznati napadaci digli su u petak u 17.30 u vazduh sine na zeleznickoj pruzi kod sela Mijalic*, u opstini Vucitrn, samo nekoliko minuta pre nego sto je tom deonicom trebalo da prodje voz kojim se prevoze Srbi iz sela Priluzje i Plementina.

Zeleznickom linijom od Zvecana prema Kosovu Polju uglavnom se prevoze Srbi sa Kosova i Metohije, saopstio je Pres-centar Koordinacionog centra za Kosovo i Metohiju.

Voz u kome se, kako se navodi u saopstenju, nalazilo nekoliko desetina Srba, zaustavljen je posle eksplozije u Vucitrnu, odakle su se putnici do Priluzja i Plemetine odvezli autobusima.

-----------------------------------------
*Srbi koji su zivelu u ovom selu proterani su, tako da je Mijalic od 1999. godine albansko selo (KIM Info)

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Dana 16. decembra u Filoloskoj Gimnaziji Kamenicka 2, kod pijace na Zelenom Vencu, bice odrzana humanitarna akcija ucenika Filoloske gimanzije radi prikupljanje humanitarne pomoci za srpske enklave na Kosovu i Metohiji. Pomoc ce se prikupljati u periodu od 10:00 do 15:00, ali ce pomoc primati i do 16:00, jer ce organizatori otpremati pomoc u podrum skole sat vremena poi zavrsetku akcije. Pozivaju se svi ljudi dobre volje da dodju i pomognu kako bi ova humanitarna akcija dobila na masovnosti i dozivela uspeh. Prikupljaju se i dalje u dobrom stanju komadi obuce i odece, a koje ljudi vise ili ne nose ili mi ne trebaju, kao i skolski pribor - sveske, olovke, bojice, tempere, blokovi za crtanje, skolske lektire i knjige, rancevi (ranac je stvar koja vise kosta, pa neka se vece grupe pojedinaca skupe i neka kupe jedna ranac i u njega stave drugi skoslki pribor). Ova pomoc ce vise simbolicno znaciti Srbima iz Gracanice, Koretista, Velike Hoce, Vidanja, Strpca, Pristinskih i Prizrenskih okolin, kao i manastirima SPC - Devic, Decani i Gracanica, jer ce znati da mi iz Beograda, koji imamo svu slobodu zivota, i dalje mislimo na njih i njihove probleme. Takodje se mole svi ljudi koje zele da pomognu u ovoj akciji i donesu pomoc, da ne politiziraju ovu akciju sto ne radi i nece raditi nijedan od organizatora ove akcije. Clanovi koji dobiju ovu vest ili se ona nalazi na nekom od foruma kojima oni pripadaju, mole se da vest sire medju svim organizaijama kojima pripadaju - politickim partijama, nevladinim organizacijama, simpatizerima i navijacima sportskih klubova, udruzenjima studenata, sindikatima, na treningu, u skoli, medju drugovima, porodicom i prijateljima, kao i da ovo obavestenje i ovaj poziv nakace na svaki sajt ili na neki drugi forum na kom imaju tu mogucnost.

Svima zahvalni Ucenici Filoloske Gimnazije!]

*Preuzeto sa foruma filoloshke gimnazije...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Evo sad cu ja da navedem neke od "razloga" koje sam ja licno dobio kao odgovor kada sam cimao neke ljude da posete skup.Pod jedan:"Ma sta da idem kad je to vec sve gotovo,i kad smo izgubili Kosovo",pod dva:"Ima trenutno bitnijih stvari od skupa i Kosova",pod tri:"Izgubicu ceo dan tamo i nemam vremena",pod cetiri:"To radikali organizuju necu da idem",pod pet:"Ma bice hiljadu ljudi niko nece ni da primeti da smo se okupili",pod sest:"Nisam ni imao pojma da se organizuje skup"....sa ovakvim problemima u glavama,ni ne zasluzujemo jedan pedalj Kosova da zadrzimo a kamoli celu pokrajinu.Najvise sto me nervira je strancarenje u ovakvoj situaciji,i izgovori da necu da budem pored nekog ko nosi zastavu radikala,bedz sps-a i slicno.Ako ti je stalo da Kosova,pa ja bih prvi otisao da organizuje ceda narkos i U92 nesto ZA ocuvanje Kosova,iako ih mrzim ko najgore siptare i nista mi to ne bi smetalo,al ljudi su ocigledno zaslepljeni svojim stranackim ideologijama,druge stvarno i zabole za Kosovo a treci su samo Srbi u Guci i kad igra reprezentacija.Sramota stvarno.

Izvinjenje za latinicu.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Citat:
Ova bitka za Kosovo nije blic krig. Ova bitka za Kosovo predodredena je da bude Staljingradska bitka. Duga i iscrpljujuca. Neizvesna, do samog kraja. Bitka u kojoj pobediti mo

21.02.2008. ???????? ?????????










Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!



Međunarodna zajednica nije ispunila obećanja, pa su izgledi za "de fakto" podelu Kosova po etničkim linijama sve veći, ocenila Međunarodna krizna grupa (KKG).

U izveštaju "Krhka tranzicija Kosova", MKG navodi da bi EU trebalo da završi razmeštanje svoje misije na Kosovu do kraja godine i da iskoristi svoj uticaj kako bi vlasti u Beogradu, koje žele članstvo u EU, privolela na pragmatičniji pristup novom statusu Kosova.
EU bi trebalo da iskoristi razgovore o kandidaturi Beograda za članstvo kako bi obezbedila razmeštanje svoje misije na Kosovu", navodi MKG, kao i da se Euleks mora razmestiti do 1. decembra, do kada sve strane moraju da pristanu na prelazne aranzmane koji će biti ponovo razmatrani početkom 2010. godine.
U izveštaju objavljenom na internet strani MKG ta nevladina organizacija ocenjuje da se međunarodna zajednica nije snašla nakon što je Kosovo proglasilo nezavisnost koja je trebalo da bude "nadgledana", na osnovu plana specijalnog izaslanika UN Martija Ahtisarija. Oni koji su to podržavali nisu održali obećanje zbog protivljenja Srbije i Rusije, nedostatka političke volje i slabe koordinacije, navodi MKG.

Direktor Kosovskog projekta u MKG Aleksandar Anderson rekao je da je na Kosovu "veće nasilje izbegnuto, ali je mir prividan". Dodao je da su podele među Albancima i Srbima narasle i da će "ako se nastavi 'de fakto' podela Kosova, Srbi južno od Ibra biti ugroženi, pritisak za prekrajanje granica po etničkim linijima širom bivše Jugoslavije postati sve jači, a izgledi tih zemalja da postanu članice EU sve manji".


Исповест Саше Пејановића, кога су тукли после протеста у Подгорици.
http://www.istinaosasi.blip.tv/#1459418

Quote from: KizaLion on November 16, 2008, 12:21:30 AM
Исповест Саше Пејановића, кога су тукли после протеста у Подгорици.
http://www.istinaosasi.blip.tv/#1459418

:o :o Који ужас...Мајку им ебем изродску!
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

#48 November 24, 2008, 01:11:17 AM Last Edit: November 24, 2008, 11:51:30 AM by фрактура
Шиптарски хакери на сајту рашко-призренске епархије .. >:(
http://www.eparhija-prizren.com/default.asp

едит:Срећом уклоњено је...
ПРАВДА=ИСТИНА за УРОША!
САМО ЗДРАВИ У ГЛАВИ-ПРОТИВ СИСТЕМА!

Еулекс долази на Косово и Метохију, уз наводне услове Србије. Шта то значи уствари, колико штети а колико користи, прије свега људима доле?



QuoteВладимир Ђукановић – ИСТОРИЈСКИ ЧАС


Прошле недеље позвао сам вас да се свуда и на сваком месту супротставимо отимању Косова и Метохије. Хвала свима који су изашли на улице, што су негодовали, хвала Србима у дијаспори, навијачима, средњошколцима и студентима, омладини у глобалу, браћи у Црној Гори и Републици Српској... Свима им хвала. Овог пута српска омладина је стала на браник отаџбине!

Клинцима који су се родили када је почео распад СФРЈ нема потребе више да солимо памет како је над нама извршена неправда. Виде они то сами. Код њих, за разлику од нас старијих, не пролази та прича да је за визу и добро смештену задњицу паметно продати отаџбину! Моји пријатељи са Звездиног севера, старији момци, са одушевљењем причају о млађим генерацијама на северу. Право да вам кажем срце ми је пуно када чујем како клинац од 18 година каже да ће увек бранити Косово и Метохију. Све похвале и клинцима са Партизановог југа, за клинце из Јунајтед форса, Блу јуниона и свих осталих навијачких група. Већина њих је већ сутрадан отишла на Косово и Метохију и заједно са Србима уништила два окупаторска пункта између Косова и Метохије и осталог дела Србије. Ако вас ове Сорошове битанге називају хулиганима, код нормалног света знајте да сте дика и понос. Оно што старији нису смели, ви сте урадили. Сваки камен у прозор неке од амбасада које су признале независност Косова и Метохије нека вам се позлати. Када ти неко комада државу другачији одговор не постоји. Наравно, сви они који су протесте користили да би пљачкали радње и трафике нека им служи на част и нека их буде срамота.

Такође, желим да одам признање момцима који су се ове среде на кварно провукли до Медија центра и у језгру самозваних студентских представника до ногу потукли аргументима учеснике скупа ,,Европа нема алтернативу". Нисам могао да одолим а да се и сам, као новинар и бивши студент присутан на скупу, не укључим у дискусију. Милина је било гледати унезвереног Јову Бакића и несрећну Србијанку Турајлић како немају шта да понуде као одговор на аргументе које су им млади сасули у лице. Џаба је организаторима скупа био пун аутобус жандармерије и онолики полицајци у цивилу који су враћали са улаза све оне који су имали намеру да дођу и да на округлом столу укрсте аргументе са идеопоклоницима евроатлантских интеграција. Истину нису могли да спрече, јер било је довољно да се петорица паметних момака домогну скупа и да до лудила доведу самозване европејце.

Без обзира што је Б92 онако џукачки покушао да дискредитује те момке и да кроз свој покварени прилог у вестима фијаско својих љубимаца претвори у ,,победу", кадрови унезверених лица Јове Бакића, Србијанке Турајлић и Иве Висковића најбоље су говорили колико су били нервозни. Очекивали су, баш као на седницама ЦК који су некада толико обожавали, да ће се сви сложити да нам је ЕУ једини пут, слично као некада самоуправни социјализам. Овог пута уместо осмеха на њиховим лицима видели смо сву беду и чемер тих несрећника због којих су нам и кућни уређаји почели да причају причу о ,,неопходности уласка у ЕУ". Све ово је доказ да за Србију има наде. Омладина у Србији у овом моменту свима нама држи час како би требало да се понашамо у одбрани отаџбине. Ви који водите ову државу да се поклоните пред младима, јер за њих ништа нисте урадили. Србију Бог гледа, јер јој дарује неку нову генерацију која ће умети да управља отаџбином и да кад тад врати Косово и Метохију у уставни поредак Србије. Има Србија достојне наследнике 1300 каплара.



Догодине на Газиместану!



_______________________________

Новине "ПРАВДА" 23-24.02.2008.



Најпре не желим да се ствара слика да желим нешто да величам овог човека, скандирати му име на Северу, или шта већ... Ради се о томе да када сам прочитао овај данашњи текст из Правде сам се изненадио да је тако нешто освануло у неким новинама. Интересује ме да ли неко може нешто више да каже о овом човеку (новинару)? Искрено, први пут сам чуо за њега и за ово кратко време што сам се мало заинтересовао да пронађем нешто о њему по интернету... Баш сам се онако пријатно изненадио, конкретно овим текстом горе нпр.

И немој да ово моје питање везано за Владимира Ђукановића прерасте у неку опширну и непотрбну дискусију. И овако није потребно, а и тема је о Космету...

Да ли постоји неки снимак са овога догађаја? Ако ништа бар неки опширнији извјештај!


http://www.youtube.com/watch?v=_FrNgcF8uls&feature=related

Такође иста песма,само друге слике,и чини ми се да се брже учитава клип.

Промоција књиге ''Шиптарски геноцид над Србима у 20. век

"Књига представља једно потресно сведочење о шиптарском геноциду који се систематски спроводио у читавом 20. веку а који се наставља до данашњега дана. Књигу чине 215 докумената издвојених из архиве епархије рашко-призренске која је чудом Божијим пренета из Призрена само дан пре страшног мартовског погрома 2004. године.
Сређивање архиве препуштено је госпођи Славици Радомировић, службенику Координационог центра за Косово и Метохију и њеним сарадницима. За ову књигу су изабрана само она документа која јасно и недвосмислено сведоче и упућују поруку свима којима је намењена , о грандиозним размерама злочина почињених над Србима Косова и Метохије, њиховој духовној и културној баштини, као и на покретној и непокретној имовини током двадесетог века.
Овај историјски парадокс, да национална мањина у једној држави угрожава већински народ по коме се и сама држава зове, приказан је у овој књизи у пет целина и поткрепљен је великим бројем факсимила. Први део носи наслов шиптарски злочини над Србима до 1941 године, други део говори о уништавању српских цркава од Шиптара у Другом светском рату. Трећи део чине сведочења о зверствима Шиптара и затирању Српства у периоду од 1941 до 1945. Четврти део говори о новим насиљима Шиптара и комунистичког режима у периоду од 1946 до 1982 године док, у петом делу су сведочења из периода од 1983 до 1988 године.
Период од 1989 до данас је намерно изостављен јер како објашњава у предговору Епископ рашко-призренски Артемије '' То ће, вероватно, као анекс овој књизи штампати неко други, када се буде писало о догађањима у вези распада СФРЈ, као и о владавини УНМИК-а на Косову и Метохији.'' По његовим речима појава ове књиге управо данас, када моћници светске заједнице настоје да све те шиптарске злочине кроза векове, као и ове најновије почињене над српским народом и његовим светињама, награде давањем независности Косову и Метохији, односно одвајањем Косова и Метохије од Србије, представља глас савести и погажене правде која вапије на небо.

Позивамо све заинтересоване да присуствују представљању књиге које ће бити одржано у великој дворани Коларчевог народног универзитета у уторак 9. децембра 2008. са почетком у 20 часова, улаз је слободан.
О књизи, као и о самом положају и страдању Срба на Косову и Метохији, говориће
- Његово Преосвештенство Епископ рашко-призренски др Артемије
- Др Радош Љушић, историчар
- г-ђа Славица Радомировић, уредник издања

Епархија рашко-призренска се захваљује свима који су својим трудом омогућили да истина путем ове књиге изађе на видело.

Прес одељење Епархије рашко-призренске"

КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Делије студенти правног факултета су отпочели сакупљање ствари за децу са Космета. Придружили су им се и студенти више медицинске школе у Земуну (могуће још неко).
Скупљају се одећа, слаткиши, играчке и слично.
Акција траје до 25.12. Ствари се скупљају на правном факултету и у вишој медицинској у Земуну или можете мени на ПП да се обратите.
Пошто нема више утакмица до фебруара свако може да издвоји неки динар и тиме помогне нашој браћи на Космету

Преузето са званичног сајта:


Ђаци са Космета посетили Маракану

Фудбалски клуб Црвена звезда данас је угостио групу од двадесет наших сународника са Космета, тачније из места Вучитрн.

Већину, њих шеснаест, чинила су деца Основне школе "21. новембар", а сви они су имали прилику да обиђу наш стадион, трибине и наравно Музеј који је на њих оставио највећи утисак.

У довођењу гостију са Космета и у њиховом дочеку, учествовали су навијачи Црвене звезде – Делије.



Београдски синдикат у Москви

http://www.youtube.com/watch?v=_CHHgxDom7k&feature=related
ПРАВДА=ИСТИНА за УРОША!
САМО ЗДРАВИ У ГЛАВИ-ПРОТИВ СИСТЕМА!

КОСОВО ЗОВЕ

Чујете ли јауке што вјетар
с Косова доноси
чујете ли како плаче Лазарица
чујете ли јецаје манастирских звона
и крике црвених и бијелих божура...

И мутне се ријеке хуком бола гласају
небо се крвљу боји
чујете ли како гавранови слутњом креште
како се земља Србска распада и кида
чујете ли како нас зове Лазарева клетва...

Оста ли још Немањића, оста ли Обилића
има ли иједног Југовића
или сви осташе да леже на Косову
заборављени, издани,
божурима закићени, заспали...

Осташе ли само Бранковићи да
Косово искидају, растргају
осташе ли само поеме исписане
Миличине сузе неисплакане
зар остају невидјене...

Чујете ли, Косово јауче
Грачаница јадом звони
божури из земље дрхтајем пријете
да никад више процвасти
на Косову неће...

Чујете ли, Отаџбина зове
Свети Саво нас са Неба гледа
чујте данас, да сутра не буде касно
да не занијеме за навјек
света Косовска звона.

(С) Невенка Алиспахић

Нажалост истина је ружна и боли. За ово кривим на првом месту садашњу власт.
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/politika/glas-javnosti-31-03-2009/pacoli-kesirao-500-000-evra
МИШКОВИЋУ МАРШ ИЗ ЗВЕЗДЕ