Данас смо имали баш богат програм... После фудбала са мало паузе очекивао нас је баскет дерби, након дужег времена равноправне екипе и шанса за победу... Пошто сам каснио само сам начуо да је било неких догађања и цимања са гробарима и жандарима, ко је био присутан и зна нешто више нека и напише... Чини ми се да рсфц зна нешто више...

У хали у нашем копу начичкано као некада... Већина екипа са севера присутна, бар по неки представник од онох који нису били у пуном броју... Опет похвала за Шабац, тридесет момака на фудбалу и баскету... Чујем и из Ниша педесет на фудбалу, али не занм да ли су дошли и на баскет... Њихов коп такође солидно попуњен али трибина преко пута нашег копа полупразна... Наша трибина скоро попуњена до последњег места... Ништа ново...

Пред почетак мало прозивања и онда сазнање да они неће навијати прве две четвртине због погибије члана једне од група са југа... Прве две четвртине смо и ми након упутства са шипке мало смањили гас и чували се да будемо трипут гласнији када и они запевају..  Наравно то је било довољно да уз стандардни репертоар песама момци на терену после прве четвртине направе преокрет и оду на полувреме са 5,6 поена предности... Нарочито је добро било док се певала Ја сам године провео са тобом... Такође, пре почетка тог гробарског ћутања покушали су да испрозивају Чичу али лепо им је показа не једну него две ките и то је био знак да и север договори у стилу Јебаћеш ти данас гробаре  Милане... А нешто касније и Ти си Звездин четник Милане... Касније се Гуровић током утакмице одужио доста добром игром...

Дакле гробље почиње да навија у трећем делу игре и то се као нешто чуло следећих минут два... А онда, да не претерам али скоро до краја као и што је био договор грмими бар два пута јаче од њих уз већ споменуте песме и репертоар који је допуњен још једном интересантном песмицом... За време тајм-аута на мелодију једне познате стране песме осмислио се стих Ајде Звездо бре ајде Звездо бре ајде Звездо бре јеби гробаре... То је био већ крах тима коме ни свесрдна помоћ судија овај пут није помогла...

Најзад смо били бољи и на терену, а на трибинама као и у већини случајева доста добро и наравно навијачка победа... Момци испраћени аплаузом и песмом са терена, а сутра Боже здравља и среће јуначке па први надам се не и последњи трофеј у овој сезони који ће улепшати витрине нашег вољеног клуба...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Meni je burazer kosarkas Fmp-a i bio je u hali posto su imali posle Derbija mec sa Hemofarmom.Snimio je telefonom deo atmosfere i kaze da je navijanje bilo strava.Kaze da su Delije bile mnogo bucnije i da su nadglasali Grobare.

Mi Delije mozemo uvek da budemo pristrasni pa sam vam preneo utiske totalno uzdrzanog decka.

Svaka cast na pobedi.Odigrali su fantasticno.Samo sam gledao Duleta Vujosevisa kada ce da pukne od muke.Zao mi je sto Fmp nije u finalu sa Zvezdom.

Pozdrav za sve Delije.

Quote from: "Red Star Forever"...За време тајм-аута на мелодију једне познате стране песме осмислио се стих...

То спонтано певушење копа "и је-би гро-баре, и је-би гро-баре..." за време паузе уз музику на коју су ђускале чирлидресице је на неки начин обележило јучерашње навијање.
Још један детаљ у вези навијања бих издвојила : Раније смо уз поклич "и непред Звездо, напред Звездо, ле, але..." подизали руку, па су то неки фоторепортери и новинари злоупотребљивали. На јучерашњој текми је покушано да се ово пева БЕЗ подизања руке.
Додала бих још да су суботњем дербију присуствовали и наши фудбалери. Лепо од њих што што су дошли да помогну у навијању. Лепо и од кошаркаша што су победили. Леп је и сунчан био дан "усред зиме"...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!