Nijemi jasno zbog cega nisu napravili raformu
i podmladili ekipu prava je steta da se jedna od
najboljih ekipa sa severa ugasi .
RIMINAL NA SVE STRANE
 MRZIM TE PARTIZANE

Protiv Rozenburga doneli smo zastavu na tekmu posle 10 godina pauze... Danas je nekako drugacije vreme, pojavio se taj prokleti interes, nekako mi se cini da smo se mi vise druzili tada izmedju sebe, izlazili, zezali se... Bili smo nerazdvojni. Daleko od toga da ti momci danas ne vole Zvezdu, naravno da je vole, danas tribina izgleda lepse, te koreografije i sve to, ali mi se cini da smo se u nase vreme mi mnogo vise druzili i da je vreme bilo daleko opustenije...

Novac od kluba nikada nismo dobijali, samo povremeno autobuse za medjunarodna gostovanja i to je sve od kluba. Za domace tekme isli smo preko ferijalnog, ponekad cak i avionom (smeh)...

Za utakmicu protiv Milana spremali smo nekoliko stotina baklji. Murija je upala kod mene na gajbu (Zoki) kada smo ih sekli i uhvatili su nas nekoliko. Znamo ko nas je "pevao" ali ne znamo ko je pevao njega... Takvih stvari je uvek bilo medju navijacima.. uvek ce i biti.. Izmedju nasih tadasnjih grupa postojala je neka vrsta koordinacije kao i danas, dogovoarali smo se medjusobno oko svega.

Mene i SImu (Zoki) pokusali su da razdvoje kada smo pali protiv Dinama i dobili 60 dana zatvora. One klasicne zandarske fore, vas sin je dobar ali se druzi sa Simom koji je potencijalni ubica (Smeh). Onda je matori pokusao da nam zabrani da se vidjamo ali to nije islo, kada je uvece dosao gajbi, Sima je vec bio kod mene. Spremio se, otisao u muriju i rekao im: Ja sam pokusao da ih razdvojim ali njih samo Bog moze da razdvoji!

Kada je poceo rat vratili smo se iz regularne vojske, sve je krenulo naopako, ali u toj bedi i tom haosu, jedva sam cekao da svoje prijatelje vidim na tih par sati na stadionu, nazalost nekih vise nema, nekih dragih prijatelja... Takvo je vreme bilo, ili ih je odne orat ili ih je odnela droga.. Za tu drogu, bilo je droge svuda oko nas, a neki od nas su o tome javno pricali i za TV po utakmicama (smeh: misli se na Simin intervju u ZG na Maksimiru). Torcida je najvise imala narkomana, njeihova gotovo cela I ekipa bila je na igli i sl...

Moj kraj na DOrcolu, gde sam odrastao, bio je ciganski, svi smo nekako, ili barem vecina nas u Z.W. bila je sa Dorcola... Nismo se drogirali, nesto lakse, nesto malo, ali uglavnom vekija je bila nasa droga. (smeh) Koliko smo se samo puta otrovali sa njom. Jednom na gostovanju u SA sam se toliko napio da sam pijan spavao u fontani kod Holidej In-a. Pivo nam je bilo kao voda, na stadionu sam tek naucio da ga pijem, bilo ga je uvek oko nas..

Jedno od nezaboravnih gostovanja u ZG bilo je kada mi je pandur u Novskoj stavio pistolj na glavu i izbacio me u neku nedodjiju iz voza. Izadjem ja tamo napolje, nekako se dokopam auto puta, ali tu mi je rebus, na koju stranu je Zagreb jer je bila nekakva krivina. Pratio sam jedno vreme na koju stranu ima vise ZG tablica ali mi ni to nije pomoglo... (smeh) onda sam se vratio i pratio sine do sledece stanice i tamo cekao voz..

O zenskoj ekipi Zulu Girls, uvek smo ih maksimalno postovali kada su isle sa nama. Bile je naravno i nekih veza. Rene je, recimo, na putu za Milano u autobusu se smuvao sa jednom od dve Saske... "Poljubi me ili cu da umrem!" (sveopsti smeh)

Posle Milana prolazili smo kroz kraj gde su bile prostitutke, secam se da je ceo bas sa jedne strane, skocio na prozor i skinuo pantalone... (smeh) U Milano smo doneli 30 baklji ali je ispao problem jer je jedan nas momak negde u gradu sa salom kupio skakavac u nekoj radnji. Vlasnik radnje je okrenuo karabinjere i prijavio kupovinu muriji. Trazili su nas po celom gradu i pretresali da bi nasli taj skakavac, tako da nam je bila frka da nam ne p[adne tih 30 baklji koje smo doneli iz Srbije. Djoka Debeli i ja (Zoki) seli smo u metro i nosili baklje i tako isli do stadiona bez nekih obelezja. U metrou srecemo Interovog navijaca u vozu prepunom Milanista i sa njim krecemo da pljujemo po Interu, nekako zivi izlazimo sa bakljama i uspevamo da ih na foru unesemo unutra... Bog nas je sacuvao u tom metrou...

Zastava nikada nije mogla da nam padne osim jednom posle derbija kada smo se vracali kuci. Znajuci kako ti njih pratis nakon tekme da im skines zastavu, provalimo nas dvojica da nas veca grupa grobara prati i da vreba zastavu. Uletimo u Orac (kafanu) narucimo koka kole i svatimo da te flase nisu dobre za obracn. Narucimo 10 piva koje ni u snu odjednom ne mozemo da popijemo, a ispred se skupili grobari. Udje Belgijana, i kaze Warriors, come out to play! Smejali su se jedno vreme i otisli... Sreca! Nikada je nismo ostavljali u klubu, prostorijama i slicno, nasa zastava je uvek isla sa nama! Nismo nikada imali ni te glupe clanske karte i slicno, to su bile zabarske fore...

Isli smo nekada na derbije tipa: Milan - Inter a navijaci Milana su ponekad dolazili kod nas u goste. U Rozenburgu je bio i lik Interista koji se lozi na zvezdine navijace, upoznali smo ga... Od nasih pesama legendarna je:

Ide i nastupa!
Ne boji se sexa!
Zulu brigada
je*e bez kompleksa!

Nikada nismo tapkali karte u ono vreme, to se, jednosavno nije radilo! Jedino kada se desilo bilo je protiv Bayerna, mi smo otimali tapkarosima i delili navijacima...

Uradili smo osim nase zastave zastavu Eaglesima i Winnersima. Sada se pravo nova Red Devils zastava i uskoro ce se pojaviti na Severu. To je dobro da se ta ekipa malo reaktivira.

Gledao sam tekme u Francuskoj, ali nekako slabo.. Isao sam na sve nase tekme u Francuskoj, dolazim ovde ponekad. Imam tamo dvoje dece, ali ovde je sve...


Kraj intervjua. Izvinjavam se svima koji su cekali da se zavrsi rad na njemu, eto, nadam se da ste uzivali koliko i ja, razgovarajuci sa, po meni, najvecom zivom legendom Severa....

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Simo,legendo...Pozdrav ti salje moj kolega i tvoj skolski drug Chili....;0
ko vrata shal, u stomaku pivo...
Svi na stadion tamo je sve zivo...