U rukometu smo dobili Svabe sa 2 razlike. Na pocetku tekme neka grupica navijaca, uglavnom u Partizanovom i Zvezdinim dresovima, okrenuli su ledja himni kad se intonirala. Prvi put u zivotu da vidim takvu vrstu bojkota. Bravo za rukometase.

Umal' da ukenjaju pred kraj sve sto su uradili tokom utakmice. Izgleda da je Vujovic stvarno menadzer onom jadnom Curuviji...

Bio sam na pomenutoj utakmici. Nije da se mnogo lozim na repku ali neki moji ortaci se  mnogo loze a i dobio sam kartu gratis, takodje i prevoz, tako da sam to uzeo  kao mali izlet. Pominjao se i neki dolazak  navijaca iz Srbije, valjda je savez dobio 200 karata odnosno kompleta za sve tri tekme ali ja ih nisam primetio.Bilo je dosta nasih i na tribini dole levo od nas samo ne znam da li su bili domaci ili iz Srbije. Nije bilo nikog iz OB, odnosno iz ekipe navijaca koji prate Zvezdu u Sloveniji a i sire, a i ja sam bio bez bilo kakvih obelezja, za razliku od ostalih a i nisam bio bas u kopu jer me smara da mi neki glodar vodi navijanje, odnosno nervira me da dolaze na tekme sa obelezjima :finger , jer ipak ti grobari Ljubljana nisu klinci nego malo starija ekipa,barem ovi sto su bili.Tako da bi mogli biti malo ozbiljniji. Vecina ostalih su bili klinci koji nemaju iskustva sa navijanjem ali svaka im cast ipak su dosli da bodre svoje ljubimce. Bilo je i ono standardno, Yu dresovi i salovi :( , sta ces neki jos zive u nekom drugom svetu. Sto se tice gesta prilikom intoniranja himne mogu reci da sam bas bio pozitivno iznendadjen, jer ipak je taj nacin  kulturniji od zvizdanja a poruka je ista :finger ! Tokom drugog poluvremena je neka nasa riba donela i podelila neke zelene majice Bg pivo, ono sto ima i Peric na dresu, valjda neki glavni sponzor. A u drugom poluvremenu je neko od organizaotra doneo one male zastavice,normalno jugoslovenske - SCG, vecina je to prihvatila, jebiga deca ne moze im se zameriti, neke su i pocepane i bacene dole, ja sam svoju izguzvao i bacio pravo na teren minut pre kraja kad je bila ona frka sa Nemcima, kad se jedan Svaba  zaleteo u naseg selektora, a spiker odmah: Molimo vas  nemojte ubacivati predmete na teren. Ma smesno do bola! Nemce smo i par puta pozdravili sa Aufiderzen :)  :D i mahali im!

Normalno malo sam se i prosetao pre pocetka utakmice i na poluvremenu. Panduri su inace bili stekovani u podzemlju te hale jedno njih trideset i opustali se uz tekmu Hrvatska: Spanija i sendvice, vecina je navijala za Spance. Nemci su bili smesni, ono kao Becka filharmonija sa bubnjevima i nekom trubom, svi su bili isto obuceni i sedeli su celu utakmicu. I oni su blejali zbog onog okretanja ledja himni.No uglavnom su to matorci i penzioneri a zanimljivo je da su imali i dosta svojih zastava i transparenata okacenih. Naravno te zastave bi bile lak plen ali i jadan, posto pripadaju nekim penzionerima a ne pravim navjacima. O ludim Poljacima koji su pre nas igrali sa Francuskom nije bilo ni duha ni sluha, dobro niko ih nije ni ocekivao ali bilo bi zanimljivo.

Sto se tice organizacije opet kurton, kartu mi nisu ni pocepali na ulazu, tako da je jos uvek cela a i mogao si da se setas skoro po celoj hali, jedino bi za Vip  bio problem. S druge strane nije bilo ni neke potencialne opasnosti ali svejedno red mora biti. Siguran sam da je u Ljubljani bilo drugacije. Grobari Ljubljana ce prema najavama pratiti repku i danas, valjda i u nedelju, tako da ce nasi igraci imati podrsku u svakom slucaju pa makar od klinaca iz Kopra i obliznjih gradova.Ja cu tekmu pratiti preko Tv a videcemo kako ce biti u buduce, jer karte nisu bas jeftine.

Sto se tice mog navijanja ili nenavijanja to je moja stvar i ne bi da me neko napusava ovde, Delije iz Slovenije nisu isle organizovano i to je to, a sto se tice pojedinaca to je druga stvar.  A i ne volim kad se glodari kurce, a pola od njih ne zna sta je juzni front... Uostalom  prema rezultatima popisa stanovnistva ovde ima oko 40.000 ljudi, ne znam bas tacan broj, koji  su se izjasnili  da su Srbi, pa sad neka izvole, a kad igramo vaterpolo i rukomet skupi se nas trideset :(

pozdrav