Ako "vecerasnjem" Milanu nismo mogli da damo jedan go, ja stvarno neznam kako cemo za dve nedelje. U tim se vracaju Kaladze, Nesta.... tesko, vrlo tesko. Samo da se u Beogradu ne obrukamo, ovo veceras videli ste i sami, spasilo nas to sto nisu Milanezi spremni.

Dobro smo prosli, kao imamo neke sanse.
Da li meni moze neko da objasni po kojem kriterijumu, onaj decko Milovanovic, igra u nasoj prvoj ligi,a ne u prvih 11?


Ipak glavni utisak je posle svega da smo previse respektovali Milan cak i kada smo imali sanse da nesto uradimo u napadu jednostavno nismo smeli ali ok shvatam da posle kraha na sp svi su se pribojavali da u duelu sa Milanom ne bude nesto slicno a i primarni cilj je bio ne izgubiti punu Maru i nadu u revans pa je i normalno sto nasi ipak previse mislili o svom golu....Za Gaja sam i pre njegovog dolaska pricao  da je odlican stoper ali izgleda da jos uvek nije potpuno spreman mada uz idealnog Bisketa bice to dobra odbrana...Perovic :batine Milovanovic----- cak i Krivokapic bi bio bolji,toliko puta mu se pruzila prilika a nikada nista.....Basta-mentol mada uvek najvise pretrci,Blagoje-od prve utakmice se vidi da zna sa loptom ali suvise se kurci i premalo trci a u duelima bez srca kao pickica koju svi guraju,mada bice bolji sigurno....Ziga-solidan samo nije imao sa kim da odigra u napadu,a i on preterano obraca paznju na druge a i pocinje po malo da se kurci mada o njemu nikada necu reci ni jednu ruznu rec....Po meni igraci utakmice Randjel i Kovacevic koji igra najbolju sezonu do sada i ubedljivo je nas najbolji igrac do sada i voleli ga neki ili ne da je srece da imamo vise ovako srcanih igraca bili bi vrh...Ah jos i Pantica da spomenem decko je odigrao odlicno i prijatno me iznenadio....

Quote from: "Verbal Kint"Evo par reci od poslovicnog pesimiste. Jebem ja njima mater. Evo cujem vec im je onaj peshovan Shevcenko cestitao prolaz. E pa videcemo gospodo Zabojedi. Serete previse, postali ste svetski prvaci na najgorem od svih mondijala, davite se u sopstvenim govnima, prvo kao glumite moraliste i sve lopove pokaznjavate, a onda sve izoprastate..sad ste po nama unapred poceli da kenjate...Samo polako.
Do pre pola sata sam sa drugarima pricao o tome kako su nam sanse...hm...bedne. E pa zabole me vise kurac! Imam osecaj da je dosao cas da nekome od 'gospode sigurnih clanova osmine finala' jebemo milu povlascenu mater. Pa nek ih onda mama-UEFA opet pomiluje pizda im materina ona lopovska...

KO JE SVETSKI SAMPION-ZVEZDA!!!

Poslovicni pesimista ostaje pri svom stavu pred prvu tekmu.
Nemojte da kenjate po nasim igracima, ostavili su srce na terenu, i izborili rezultat koji obecava psihodelicnu atmosferu na Mari 22gog.
A tada ce deco, biti sve drugacije...tada ce malo Mackojedima da se tresu gace kad god Crveno Beli predju na njihovu polovinu!
Tada ce da im se trese i mreza!
..кажу да причам много...

Ono sto je po meni jako bitno : Milan je igrao u najjacem raspolozivom sastavu. Ova cetvorka u sredini je igrala u polufinalu LS prosle godine. Veoma mocan tim koji i nije delovao tako fizicki nespremno kako su najavljivali. I  cinjenica je da su hteli da daju jos golova, ali ih nisu dali. Mislim da su svi momci dali svoj maksimum, ne bih ponavljao analize o pojedinacnom utisku jer ste u prethodnim postovimo to jako dobro predstavili. Takodje, sama igra kod Bajevica ide na bolje, pa on treba ko zna koliko godina pogresnog rada da ispravlja. Nema balonjara, igra se do noge, ko koliko ume. Bice to bolje u svakom slucaju. Iako je, po meni, nerealno ocekivati da se plasiramo u LS, prvo poluvreme smo odradili casno. A ovo drugo kod nas, ko zna... Ipak je to Marakana.

Eto, i covek cije misljenje mozda najvise postujem  u ' web spaceu' je napisao otprilike ono sto i ja kontam...Ma ljudi...
Budimo bre Spartanci! SA SHTITOM ILI NA NJEMU!
Kad zamirise Marakana..Ma moze i da se izgubi...ali..ostaje ono nesto...
..кажу да причам много...

Ма екстра је бре испало... Скроз је отворен резултат и на Маракани имамо шансе да им га увалимо. Кад смо се надали против Барселоне у реваншу, надајмо се и сад кад су нам веће шансе. У лудилу Маракане свако може да прими гол па и тај Милан.
Одушевио ме је Бајевић који је задњих 15 минута играо са 2 нападача и показао како нисмо пичке, тј. како нисмо дошли да се бранимо. Свака му част.

Дакле већини се подудара мишљење око синоћњег дуела... Треба дакле истаћи да је Милан играо у најјачем расположивом саставу (фале само Неста и Каладзе)... Уопште не изгледају неспремно, уосталом пре месец дана су играли СП и синоћ су изгледали свежије него наши момци, спремније, тркачки расположеније, па према томе кад се све сабере и није било лоше...

Што се тиче састава лично се не слажем са два-три Бајевићева решења... Баста не може да игра у средини.. Изгубио је осећај и види се да чим пређе уз десну линију то изгледа доста боље... Боље од Пантића наравно... Перовић не зна да игра левог бека и не верујем да ће научити и после 30 утакмица на том месту... Дакле на та два места шкрипи... И по мени улазак Ђокића је касно одрађен... Жигић је неупотребљив ако је сам у нападу, стога је и доживео критике од неких овде... Није да се он не залаже, једноставно он није Роналдо па да узме лопту на пола терена и предрибла све и да гол... Треба ту неко да мало развуче одбрану, да он добије простор и на земљи и у ваздуху и онда све његове позитивне стране испливају на површину... Ако будемо мао храбрије играли у БГ-у мислим да можемо да се надамо ако не пролазу онда јуначкој борби против гиганта светског фудбала!!!
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

После најаве ''спортских новинара'' да имамо велике шансе у првој утакмици због прекасног почетка припрема Милана (недовољне физичке припремљености) сам коначно схватио какви су то дилкани и шарлатани... Или су то они који их читају?... Играчи клуба оваквог реномеа су професионалци који и кад су на одмору одржавају кондицију, пливају, џогирају, не тове се и не залазе по сплавовима у потрази за ''комадима'', јер знају да је јако тешко вратити се у праву форму, а у таквим екипама се врло лако губи место... Наше ''утрениране'' момке, који су у блиској прошлости сишли ''с планине'' су чак и њихови маторци претрчавали... Они су изгледа неуиграни, ма колико то чудно звучало с обзиром да играју годинама заједно, фале им утакмице у низу, али не и неприпремљени...
У сваком случају, наши момци су се мушки борили за дрес који носе, а само то се и тражи од њих... Играли су колико су могли и знали...
У реваншу ће бити мноооого тешко, ал':
1.   уз невиђену инспирацију,
2.   решеност и фанатичну борбу до последњег атома снаге,
3.   још један осмех среће,
4.   коректног судију и
5.   узаврелу атмосферу
можемо се барем надати...
П.С Нисам знао да је Инзаги толико популаран, сви би да се огребу за његов дрес®... :batine

Ово сам заборавио:

меч Милан – Црвена Звезда
рејтинг: 20.2%
укупно гледалаца: 2.550.000

са сајта ртс-а

Оф-топик закључак: ако сваки 50-и кога Звезда интересује дође на стадион имали бисмо увек пуну Маракану... Анимирати црвено-белу армију, то нам је потребно...
:megafon :ruke  :ruke  :ruke

Nije lose bilo ono sinoc da nije amaterske odbrane (u prvom pol.) moglo je biti jos bolje.Ali ipak, ne treba se zaliti jer smo jos i dobro prosli.Nada je ostala i to je najvaznije...
color=red]Siamo nati per amarti e viviamo per seguirti! RSPG[/color][/i]

Нисам 'тео синоћ ал ћу сад:

Синоћ су се СВИ играчи осим Бишевца (човеку свака част једини је био свестан где је и шта треба да ради) понашали као у Дизниленду-тј. дивили  се својим јунацима које су обожавали кад су били мали деца,неки се занесоше па су после утакмице пипкали и досађивали играчима са Сан Сира.
Потајно сам се надао да ће играти за менаЂере,без респекта,преузимајућу одговорност,покривајући један другог добровољно,а не по задатку.Сви у напад-сви у одбрану-мушки,кад оно курац,ноге клецају,срце к'о у зеца-чим приме лопту,одма пас "отприлике" до најближег-наравно пресечен.
Игром случаја нисмо опет попили пет комада,али и жабари имају душу,јуче се вратили са одмора.

Svi koje je rezultat i igra razocarala treba ozbiljno da se zapitaju sta oni to ocekuju i da li je to mozda previse! Nas je 91. i Bari opio, i taj mamurluk jos traje! Mi mislimo da ako smo tada uzeli titulu, da i sada moramo da gazimo sve pred sobom , jer eto mi smo Zvezda bre! Citam po internetu, kolektivno razocarenje igrom i rezultatom! Ja bih zapitao te ljude dal' su oni normalni! Igrali smo protiv Milana, ekipe koja kad ne dodje do finala LS dodje do polufinala, koja je protiv nas igrala u najjacem sastavu, koja ima vrhunske igrace, dolazi iz zemlje svetskog sampiona...
Odigrali smo sasvim solidan mec, Kovacevic je zatvrorio Kaku da se i ne vidi, malo koji klub ga moze tako cuvati, jeste da je Milan imao dosta sansi, ali imali smo ih i mi par... Revans na Marakani, treba nam sreca, nadam se da ce nam vratiti za Strazbur!
I da, mislim da je Gaj nevidjeno pojacanje, osim one greske lik je odigrao do yaya!  :D

Posto sam sinoc odgledao i snimak onako mirne glave dosao sam do zakljucka da smo prvo poluvreme odigrali fantasticno uz naravno male greske u odbrani...Pa u pravu je Slawisha kada kaze koj vam je qrac to je Milan koji je jedna od najacih ekipa na svetu pa zapitajte se jedan igrac Milana vredi vise od celog tima Zvezde i jos plus igrali smo pred  punim stadionom ...Ej bre 70.000 ljudi je tamo bilo a za nase igrati pred toliko navijaca je do sada bio samo zivotni san... I jos nesto, pitanje za sve koji nisu zadovoljni rezultatom,kada je Zvezda napravila bolji rezultat u gostima protiv ovakve ekipe(mislim u zadnjih 15god)? Setite se Helsinkija 1-0,Ekerena 3-2,Tromsa3-1,pa uporedite sa ovim rezultatom protiv Milana....Videli ste da oni koji nisu spremni igraju presing celim terenom i jednostavno skoro 70min nam nisu dali da disemo a i igrali su skoro u najacem sastavu ...Toliko o njihovim proseravanjima pre utakmice....Nasima jedino treba zameriti onoliko jurnjave za dresovima Milana,verovatno su hteli da pored slicica imaju i po neki dres.... :boks
Nade u prolaz ima ali to ce za nas zavisiti od mnogo faktora..Da pruzimo 150% svojih mogucnosti,da nas posluzi sreca,da sudija bude kao sinoc,i da napravimo takvu ludnicu na tribinama koja ce ostati upamcena za sva vremena....I da poslednje da Perke i Milovanovic mec prate iz loze.....

Quote from: "bojan"Нисам 'тео синоћ ал ћу сад:

Синоћ су се СВИ играчи осим Бишевца (човеку свака част једини је био свестан где је и шта треба да ради) понашали као у Дизниленду-тј. дивили  се својим јунацима које су обожавали кад су били мали деца,неки се занесоше па су после утакмице пипкали и досађивали играчима са Сан Сира.
Потајно сам се надао да ће играти за менаЂере,без респекта,преузимајућу одговорност,покривајући један другог добровољно,а не по задатку.Сви у напад-сви у одбрану-мушки,кад оно курац,ноге клецају,срце к'о у зеца-чим приме лопту,одма пас "отприлике" до најближег-наравно пресечен.
Игром случаја нисмо опет попили пет комада,али и жабари имају душу,јуче се вратили са одмора.

vidi se da sedis na zapadu.

Čestitam našim momcima, jer su se zaista borili koliko su mogli, čak su i par puta zapretili Didi. Manjak kvaliteta nadoknadili su borbenošću. Ne sanjam da ćemo izbaciti Milan, ali mislim da je ovo dobar rezultat pred revanš. Morate imati u vidu da mi više nemamo Pančeva, Deju, Piksija ili Mihu, a da smo sad igrali protiv tima sastavljenog od par bivših i par sadašnjih svetskih prvaka i jednog Hrvata ...  :D

Ranđelović je definitivno igrač utakmice. Biševac i Gaj, kad se još malo uigraju, biće najjača odbrana u regionu. Pantić solidan, Basta ne može igrati u sredini, za njega je bok. Perović ...  :rofl Nađite nekog drugog za beka, ovaj za tog nije. Pikse je bio odličan, Boškica ok, Blagoja solidan, ali slab u duelima, a ne znam šta ste toliko navalili na Milovanovića. Nije blistao, ali nije ni kardinalno grešio. Dok je iza Perkea ostajala debela praznina na levoj strani. Žigić nije imao dobre lopte, a ni prostora. Tutorić je za mene otkrovenje, odlično je obavio svoj deo posla. Đokić je trčkarao, a Krivi statirao.

U svakom slučaju, slažem se sa Verbalom i ostalima koji su još optimisti. Na Marakani će rosonere dočekati deveti krug pakla. I neka se pripreme na njega. I dalje ne verujem u prolaz, ali verujem u borbu do poslednjeg atoma snage.

PS: jeste skontali ćaskanje Piksija i Berluskonija u hodniku ...  :finger



Da ne bih sve analizirao, reci cu samo ono sto je na mene ostavilo najjaci utisak:
Randjel-iznenadjujuce, da ne poveruje covek. Jako siguran. Dobra vest u svakom slucaju.
Basta po meni poceo da igra tek kad je presao na desnog beka, ipak je 2 sezone razvaljivao (do duse po nasim terenima) na toj poziciji. Mozda treba probati da se isforsira Basta desno, Pantic (vrlo pouzdan nazad) levo, pokazao je da ume da digne loptu i levom nogom.
Gaj je izmislio fudbal za Joxu i za 2 nedelje ce biti jos bolji kad stekne malo fizicke spreme.
U sredini Milovanovic kriminalan!!! Jednostavno, nije bio prisutan sinoc. Ostali su se i borili, i gresili ali i imali par dobrih, smirenih pasova. Od Bombe nista! Mada me ni Blago nije odusevio!
Svidja mi se to sto nije bilo previse ispucavanja. Momci su se svaki put trudili da fino iznesu loptu, da razmenjuju sto vise pasova i mozda je to ono sto je i sprecilo Milan da vise jurisa ka nama, da malo manje imaju loptu u nogama (pogotovo u 2. poluvremenu) i da ne dodju do lopte bez imalo truda kao kada bismo samo ispicavali loptu. Mislim da je to najveci napredak u igri, zna se ko je na tome zasluzan. Treba odati priznanje Dusku koji je u misiji totalnog preobracivanja mentaliteta nasih fudbalera i za ovo malo vremena dosta je ucinio. Ne bih da budem baxuz, ali mislim da cemo tek sledece godine moci da jurisamo na tu LS, a da ce ove godine eventualno iskustvo igranja u ligi UEFA biti zlata vredno, da se cak mozemo nadati i prolecu u Evropi. No, ajde da se nadamo jos ove dve nedelje da imamo snage za cudo. Molicu se za to svakog dana!!!!

p.s. Ajoj cena za revans: sever i jug po 800, istok 2000, zapad 2500! Ljudi sta da vam kazem, stekajte lovu.

Quote from: "slawisha"Svi koje je rezultat i igra razocarala treba ozbiljno da se zapitaju sta oni to ocekuju i da li je to mozda previse!
Мене није разочарао резултат,јер смо могли много горе да прођемо,али онако пичкаста игра јесте.Уопште ја не очекујем да ми сад одржимо лекцију Милану,реално то нећемо моћи ни у БГ-у,али једноставно пола тима скоро да није функционисало,што неко рече кад приме лопту,одмах гледају да је неком утрапе,па макар тај био удвојен,а резултат је пресечена лопта,и контра за Милан.Срећа па је Ранђел био у елементу.Проблем је у менталитету играча,а то се најбоље одсликало после текме,кад су се сви сјатили не би ли од оног смрада Инзагија узели дрес.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Quote from: "100%anti crnobeli"
Quote from: "slawisha"Svi koje je rezultat i igra razocarala treba ozbiljno da se zapitaju sta oni to ocekuju i da li je to mozda previse!
Мене није разочарао резултат,јер смо могли много горе да прођемо,али онако пичкаста игра јесте.Уопште ја не очекујем да ми сад одржимо лекцију Милану,реално то нећемо моћи ни у БГ-у,али једноставно пола тима скоро да није функционисало,што неко рече кад приме лопту,одмах гледају да је неком утрапе,па макар тај био удвојен,а резултат је пресечена лопта,и контра за Милан.Срећа па је Ранђел био у елементу.Проблем је у менталитету играча,а то се најбоље одсликало после текме,кад су се сви сјатили не би ли од оног смрада Инзагија узели дрес.
Nije problem u mentalitetu nego u kvalitetu! Mi da imamo kvalitetniji tim od Milana mi bismo njih napali! Ali nemamo! Oni su igrali presing, cim nas igrac primi loptu neko ga napadne i on naravno mora nekom da je doda! Dok prilikom dodavanja igraca Milana nasi su stajali 4-5 metara od njih, tako da su oni mogli komotno da pogledaju gde je ko, da kombinuju i sl... to je razlika u kvalitetu! I ne mogu da verujem da ono drvo od Milovanovica igra iz meca u mec, taj nema pojma! On gleda utakmizu uzivo sa terena! Trckara i gleda! Neopisivo me nervira, kada vidim onu seljacku facu kako trckara i nista ne radi dobijem napad besa, porazbijao bih sve oko sebe, a jos kad pomislim da su na klupi (tribinama :o ) Milijas, Trajkovic, Tadeu....