Pretpostavljam da ste culi za hrvatskog "umjetnika" sa nadimkom Thompson. Poznat je po stihovima "Oj ustase braco mila, duboka je reka Drina, Drinu cemo pregaziti, a Srbiju zapaliti". Da zlo bude jos vece, covek (ako se tako uopste moze nazvati) je ekstra popularan u Hrvatskoj, imao je veoma posecene koncerte, a album mu je dobio pozitivne kritike cak i u hrvatskom Plejboju, uz konstataciju da "danas vlada demokratija i da svako moze da peva sta god hoce".

E, sad... Demokratija je prividna, a mogucnost da peva sta mu padne na pamet u tom obliku niko u Srbiji nije iskoristio. Ne kazem da se kod nas ne bi pojavio neki novi "Baja - mali knindza" i da bi ga gomile (sm)radikala odusevljeno docekala i ispratila na koncertu, ali to se jednostavno nije dogodilo. Ali taman kada se situacija malo primirila, tamo neki Thompson je odlucio da ponovo zatalasa i na tom talasu drmne debele pare. Ne mislim cak ni da je u pitanju klasicni nacionalizam, vec samo dobar marketinski trik.

Fafaj zmaja, Thompsone!!!
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

"Jasenovac i Gradi
b]Nisam Mila!
...ni Sky...***SKY***...SKY...
...ovaj...Sky?![/b]

Ta pesma sto si je prvu spomenuo je stara njihova koju su ukrali od svojih "istocnih susjeda", pocinje recima: na sred gore trebevica... kakve li slucajnosti ritam je malo usporen u odnosu na nas original. Takodje u originalu se oni nigde ne spominju. Sto se tice krezube nakaze mislim da nije uredu da ga poredite sa Bajom, Baja je za njega tata, mada mi se ne svidja sto se u nekim njegovim pesmama spominju kurvacani. Bio sam u prilici da vidim neke tompsonove spotove, cova ima i web-site, interaktivan kromanjonac, i uglavnom je da umres od smeja. Nadjite ga na google-u u trenucima dokolice, posebno obratite paznju na spot "cavoglave", prva scena je najupecatljivija, ima umetnikovo lice u gro planu. Kao njih ceta odabranih forsiraju neki potok, okolo traste rafali(samo zvuk) ali oni lagano pognuti ponosno gaze mokru kurvatsku vodu, naravno svi sa bojlercinama. U narednim scenama upucuju pretnje Cetnicima, zivahno gestikulirajuci. Takodje ima i pesma "prijatelji" koja je sequal iliti nastavak cavoglava, kao posle rata oni se srecu i pitaju se da li se vredelo boriti, dapace da li su ih izdali. Jadna je ta kurvatska ako im je on "treba" za plejboj.

Treba ih ignorisati i posmatrati kao slucaj za psihijatra.

KOMPLEKSASI! 200 godina! Crknite!

Hehehe opet mi o Thompsonu... seca li se ko njegovog zadnjeg koncerta na Poljudu? Na sred staze stoji neka kupola, on je u toj kupoli, lift ga izdize (on je unutra) i kad se popne gore, uzima lagano mikrofon i kaze "za dom..." a svih 40.000 (mislim pun poljud) odgovara sa "spremni"  :D

Mislim Thompson je za drage komsije neka vrsta Boga, vraca im mrtve kroz svoje pesme  :lol: Stavise, Thompson sebe prikazuje kao normalnog mladica, nosi obicnu odecu a ustvari pun je para.

Njegov veliki hit "Srpski dobrovoljci, bando cetnici, stici ce vas nasa ruka i u Srbiji" se u Zagrebu svakog jutra pustao na radiju, dizao moral Domobranima. (mislim cele 93 godine pa do kraja rata)

Quote from: "KizaLion"Njegov veliki hit "Srpski dobrovoljci, bando cetnici, stici ce vas nasa ruka i u Srbiji" se u Zagrebu svakog jutra pustao na radiju, dizao moral Domobranima. (mislim cele 93 godine pa do kraja rata)
Hit se zove Cavoglave i prvi put je emitiran pocetkon '92 u obliku spota direktno sa prve linije.
A to da je vasin komsijama Thompson (hrv Tonson) poput Boga e tu vec malo pretjerujes... kako kome, meni osobno ne odgovara, ali definitivno nema status nekog Boga ni kod onih koji ga "gotive". Ako koga zanima sta povampirisane nadrogisane ustase koje bacaju granate u vazduh i do hiljadu metara na nejaku srpsku decu i starcad o Thompsonu misle, odite na neki nas forum, na svakom imate bar jednu temu od bar 50-60 replya o njemu.

Quote from: "KizaLion"Hehehe opet mi o Thompsonu... seca li se ko njegovog zadnjeg koncerta na Poljudu? Na sred staze stoji neka kupola, on je u toj kupoli, lift ga izdize (on je unutra) i kad se popne gore, uzima lagano mikrofon i kaze "za dom..." a svih 40.000 (mislim pun poljud) odgovara sa "spremni"  :D

Mislim Thompson je za drage komsije neka vrsta Boga, vraca im mrtve kroz svoje pesme  :lol: Stavise, Thompson sebe prikazuje kao normalnog mladica, nosi obicnu odecu a ustvari pun je para.

Njegov veliki hit "Srpski dobrovoljci, bando cetnici, stici ce vas nasa ruka i u Srbiji" se u Zagrebu svakog jutra pustao na radiju, dizao moral Domobranima. (mislim cele 93 godine pa do kraja rata)

da i tu je bio obucen kao neki nemacki naci vojnik one crne pantaloine vojnicke i braun kosulja. ako se ne varam moze sss mozda da potvrdi. tako sam ja citao na netu!

ja osobno na tom koncertu nisan bija niti bi ikad na tako nesto otisa tako da ti nemogu garantirat, ali po onome sta san usput vidija po slikama covik je bija obucen u crnu usku majcu sa krizen i crne rebe (jeans). nije obrijan na nulu nego ima normalnu frizuru i bradicu... za svasta su ga optuzivali al da izgleda ka skins jos ne :zbunjen

????? ?? ?? ???? ?? ?? ???? ????? ?? ???? ?? ????? ?????? ??? ????? ????? ?????????? ?? ?? ????? ????? and co,????? ????????,???? ???????,????????? ?????,???????? ?????????, ??? ?? ?? ???? ??? ????????, ? ?????, ?? ? ?????? ?? ?? ???? ?? ???? ??????? ?? ????????,? ???? ?.????? ?????? ????? ???? ? ??????,??? ????? ?? ???? ????? ?? ?? ?? City records ??? ?????? ?.?????.

?????????? ?? ???? ???????? ?? ??????? ?? ?????????.

Iskreno ne znam da li bi voleo da neko izda CD u Beogradu i da je na 80% pesama o kurvatima i da se svi loze na to. Voleo bi da moj narod prezire njihov podnarod a ne da ih mrzi, mrznja proizilazi iz straha a prezir iz osecaja nadmoci. Na zalost kod vecina Srba nema ni mrznje ni prezira za njih. Thompson je bolesno iskompleksiran covek, cini mi se da se svi kompleksi "zapadnog susjeda" kanalisu kroz njegovu spodobu, on je neka vrsta medijuma. Ne znam dal' on ima 3 pesme koje se odnose na Srbiju. Za to sam da se izdaju CD-i cetnickih pesama, koji su kolko znam i sada dostupni. Slazem se da je skandal sto bi ispao skandal u BG-u da recimo Baja odrzi koncert i da napuni Maru. Takvi smo mi Srbi, zato nas i svrbi.

Quote from: "POCTOB"Voleo bi da moj narod prezire njihov podnarod a ne da ih mrzi, mrznja proizilazi iz straha a prezir iz osecaja nadmoci. Na zalost kod vecina Srba nema ni mrznje ni prezira za njih. Thompson je bolesno iskompleksiran covek, cini mi se da se svi kompleksi "zapadnog susjeda" kanalisu kroz njegovu spodobu, on je neka vrsta medijuma. Ne znam dal' on ima 3 pesme koje se odnose na Srbiju.

Prvo i osnovno tog Thompsona pu

Quote from: "skora"????? ?? ?? ???? ?? ?? ???? ????? ?? ???? ?? ????? ?????? ??? ????? ????? ?????????? ?? ?? ????? ????? and co,????? ????????,???? ???????,????????? ?????,???????? ?????????, ??? ?? ?? ???? ??? ????????, ? ?????, ?? ? ?????? ?? ?? ???? ?? ???? ??????? ?? ????????,? ???? ?.????? ?????? ????? ???? ? ??????,??? ????? ?? ???? ????? ?? ?? ?? City records ??? ?????? ?.?????.

?????????? ?? ???? ???????? ?? ??????? ?? ?????????.
Nije bas istina da su sve Thompsonove pisme o Srbiji, u biti koliko ja znan je samo jedna (Cavoglave) di se Srbi izricito spominju, onda Grkinja (Grkinjo/Srbijo znaj, svemu je kraj, zbogom i vise se ne vracaj) i ova nova sa Tomicicen di piva o konc logirima na koncertu. E sad bas radi toga se u nas digla samo takva medijska prasina i javnost je potpuno popizdila na njega radi toga, dotad se nesto ka izvlacija ka nisan ja ustasa ovo ono...
Vecina pisama su mu tipa Geni, geni kameni, Vjetre s Dinare, Reci brate moj (neznan jel se tako zove)... to su onako ajmo rec domoljubne hrvatske pisme di se Srbe bas i ne spominje... meni on ne odgovara osobno ali ovo sta vi govorite bas i ne stoji.
A sta se tice Helsinskog odbora i sl., otprilike istu sliku kakvu vi imate mozda o Thompsonu mi imamo o Tomislavu Nikolicu koji je najavia u predizbornoj kampanji vracanje Velike Srbije i granice Ogulin-Kurac-Palac-Virovitica ili tako nesto, pa nesto ne cujen da Helsinski odbor pizdi oko toga...

@Jezgra:

Vidim da si dobro upucen u politicko-ekonomsku situaciju u Srbiji. Da li je to stvar "opce naobrazbe" ili tvoje opsednutosti Srbijom i Srbima. Mene, recimo, boli kurac kolike su vam "place", da li cete  u Europsku uniju (ocete kad na kurcu nikne nokat), nemam pojma ko ti je taj Sanader niti zelim da znam, a ti, vidim, znas i Tomu i Vuka i Voju i "lopove iz DS". Da ne znas mozda i sastav nove srbijanske vlade?
Ovde je pokrenuta prica o jednom vasem pevacu koji velica genocid nad Srbima i puni Poljud, a ti si se nasao pozvan da nam pricas price kako je HSP (to je bese ona stranka koju je osnovao Ante Starcevic, veliki "prijatelj" Srba) "proeuropski" orjentisana i da nam ukazujes na nase istorijske zablude i ekonomsku krizu.
Tvoj nepokoreni grad je sa istim ushicenjem docekivao i Kralja Aleksandra Karadjordjevica i Adolfa Hitlera i Josipa Broza. Jedan dan ste ustase, pa ste onda partizani, pa ste Iranci, pa ste Europejci.
Zato te molim lepo, prestani da seres.

QuoteTvoj nepokoreni grad je sa istim ushicenjem docekivao i Kralja Aleksandra Karadjordjevica i Adolfa Hitlera i Josipa Broza. Jedan dan ste ustase, pa ste onda partizani, pa ste Iranci, pa ste Europejci.

Bas tako. "Nacija" koja se vecito vraca na nekakve pobede (citaj prodaju) u ratu gde je, dok je njega zaista i bilo pusila samo tako, a zna da je cvecem i slihtanjem cekala svakog ko u smrdljivi Zagreb udje, dok je Beograd bio u plamenu. Neka je bio rusen, gazen, spaljivan i od fasista i od saveznika, ali za vase selo koje je za razliku od njega pristalo da bude becka stala, je bio i ostao metropola.

Quote from: "JEZGRA"
Quote from: "POCTOB"Voleo bi da moj narod prezire njihov podnarod a ne da ih mrzi, mrznja proizilazi iz straha a prezir iz osecaja nadmoci. Na zalost kod vecina Srba nema ni mrznje ni prezira za njih. Thompson je bolesno iskompleksiran covek, cini mi se da se svi kompleksi "zapadnog susjeda" kanalisu kroz njegovu spodobu, on je neka vrsta medijuma. Ne znam dal' on ima 3 pesme koje se odnose na Srbiju.

Prvo i osnovno tog Thompsona pu

Polako, ljudovi :)
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Quote from: "Senjak"Polako, ljudovi :)

Je li bija u domoljubnom ratu? E pa da mu onda nadopunimo bijelu masu u njegovom mozgu bijelom masom iz nasih donjih glava...
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]