Vidim ja da je vreme za pametnije stvari...a sto se tice "kitule" ostavljam je vama i Dzaji da je proslavite i ove godine :)

Bojane,nisam ja mislila da se na Severu raspitujes o meni-to su klosarske fore!Ja samo mislim da je nekoliko ljudi ovde unelo poprilicne rasprave o politici,koristeci neznanje klinaca!Licno smatram da svako moze da kaze sta zeli,ali najpre da pocisti ispred svoje kuce,pa da zaviruje u tudju!
Ja na Dzaju gledam kao Delija,ali iz sopstvenog ugla sto i naglasavam;a ne coveka kojem se nije svidjala ili se sada ne svidja njegova partijska pripadnost!On je za mene covek koji je sve od sebe dao da Zvezda donosi titule-kakve god da su nase su,i ja to cenim!Pogledajte u nekog drugog a ne u njega!
Sta mislis da svi Cigani ne zele titulu?Lako je  navijati za Zvezdu i ponositi se sto si Cigan,kada je imala sve uslove za titule-treba biti uz nju i kada je najteze!Dzaja od nule pravi stotku,i to bi trebalo ceniti!!!

I kada ne budes prva ti
i kada se cuju zvizduci
i tada Crvena Zvezdo znaj
da te VOLIM ja!!!!



p.s. na jako glupu foru si naseo! :D
Pozdrav svim pravim Ciganima! :sampion

Godra,odlicno branis svoj stav,ali se ja ne mogu sloziti sa tim,jer uporedjivati nas sa svetom je kao da uporedjujes babe i zabe!A,ako bi trebalo ugledati se na taj isti svet,moralo bi mnogo toga resiti,a ne kao primarno traziti kroz sport krivce politicare ili koga  vec!Pozdrav!
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Mila, cenim ja to sto je Dzaja RADIO za Zvezdu i sav trud koj je ulagao ali vidis i sama da je sve to perfekat...vidi ako nastavi ovako neslavno ce se razici od Zvezde i nas Delija a on to ne zasluzuje treba chovek sa da vidi gde smo i sta smo...donosi nam titule?!?!?
uvek trazimo utehu u kupu....propadamo lagano i chini mi se da je to zbog toga sto se uvek nadje neko ko zazmuri na los potez uprave,struchnog staba...

Kaznjava igrache novchano, trenere....a ko njega kaznjava mislim kaznio ih je zbog 3 boda, jeste sramota izgubiti od cuke i to onakav preokret, ali ta 3 boda nama iovako ne bi puno pomogla...problem je mnogo veci nego sto se chini na prvi pogled.Svi ali bukvalno svi ljudi koji su trenutno u sprezi sa FK moraju da promene odnos prema klubu i uvek se zalazu 101%...i opet da ponovim Sta se desava sa igrachima koji su uzeli titulu Evropskog i Svetskog prvaka dok su igrali u Zvezdi, zasto njima ne pruziti sansu? toliko mozemo da im uchinimo kao znak zahvalnosti....pa ako ni njima ne bude islo menjaj dalje dok ne nadjemo prave ljude za uspehe...

p0zDrAv!

Mozda je najbolje resenje da lagano Dzaja krene u penziju.
Puno jeste uradio ali oseca se zamor i nedostatak ambicija.
Treba  nam nova ekipa u upravi... novi ljudi ... sveze ideje...novi igraci...
Tim koji ce igrati 3 do 5 godina zajedno i nece sluziti da se od 23 pojave tri dobra igraca i prodaju...

ZELIMO NOVE LJUDE !!!
vazda Srbija - nikad Jugoslavija

Capocrimi,pozdrav!
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Hm, pozdrav pa jos sa znakom uzvika na kraju, moze to svakako da se protimaci  :lol: Zezam se malo. Po meni mislim da vise nema nista pametno da se kaze o ovoj temi, svi smo izneli svoje misljenje, neki se ne slazu neki slazu i to je to, tome forum i sluzi. S' obzirom da nam nesto ovih dana manjka dobrih tema predlazem da ovaj topik ostane otvoren jos malo, mozda neko novi uleti sa novom perspektivom i opet pokrene raspravu. Pozdrav svima (bez znaka uzvika  :D ).
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

Evo da i ja nesto izjavim za "dnevnik". Ne vidim u cemu je problem da ovaj topic ostane otvoren, zaista? O ovoj temi moze puno da se pise i sa raznih aspekata a korisno je, u ovim smutnim danima, okrenuti se nekim lepsim temama kao sto bi to trebalo da bude Zvezda.

Prvo, moram da kazem, da su svi veliki igraci, a tu ubrajam i Dzajica, znali kada i u kom trenutku se treba povuci. Odabirali su trenutke kada su bili veliki, da bi ih kasnije generacije koje dolaze pamtile u njihovom najboljem svetlu. Ne tako davno, ja sam njegov odlazak u Olimpijakos smatrao pomalo i tragicnim i itekako sam bio protiv toga, sada gledano sa ove distance, cenim da je trebao da ode, da bi se vratio onda kada se u ovoj zemlji steknu neki iole ozbiljniji uslovi za rad. Ovo je vec duze vreme "divlji zapad" u mnogim aspektima, ali nema veze, ajde da krenemo redom.

Postoje neka merila u radu koja su merodavna za mnoge stvari i tu je Bojan u pravu kada kaze da su se mnoge stvari promenile nakon rata i Barija. Nema vise uspeha, koji su jedino merilo necije uspesnosti. Ako pogledamo istini u oci, videcemo da su najveci ratni profiteri glodari, po broju titula i medjusobnom skoru u novoj drzavi. Osim par bljesaka tipa Muslina, nemamo bas mnogo toga da se podicimo. Ako se pak gleda po saradnicima kojima se Dzaja okruzio, ni tu bas nemam neku lepu rec da kazem a onaj Avramovic bas bode oci koliko je glup. Ok, kopirao je jednu dobru akciju, koju je ruku na srce Milan radio pre mnogo godina i to mnogo bolje... ali marketing nam je totalna katastrofa. Setite se dresova Mister Baby kako su se nekada prodavali, kada groblje nije imalo jos ni Vocado,  a danas kada bi otisli u njihov butik na Severnoj tribini JNA videli bi koliko su odmakli. Neko je spomenuo da su cak prodali i prava na znak!?

Sledeci element su igraci i njihova selekcija sa trenerom na celu... Majko mila, ako onoga mozemo da nazovemo trenerom, onda... Olako su nakon 3-4 dobre utakmice zaboravljeni svi oni protesti i parole upuceeni njemu, njemu koji tvrdi posle svakog poraza da treba da idemo u crrkvu i da nam je sreca okrenula ledja. :) Tim snova i buducnosti, pa sta reci, osim par stvarnih talenata ovo je prosek nad prosecima, ali videce see za koju godinu ko ce od njih postati igrac. Kovacevic, Dudic, Vidic i najverovatnije niko vise. On ih je selektirao pa samim tim snosi i najvecu odgovornost.

Moram da kazem da je meni tesko da priznam da kritikujem jednu takvu velicinu, zivu legendu, ali ako je to realnost treba pogledati istini u oci. Prazan stadion, tim koji se bori za drugo mesto i deset kola pre kraja se oprostio od titule, bez igre, ideje kako pokrenuti stvari, sve mi mirise da ce u narednom periodu biti jos gore.

Pravo pitanje je koliko ce to moci da se trpi. Kada je davao ostavku, znamo svi ko ga je sprecio i ubedio da ostane, upravo navijaci, ali je sada pitanje, koliko je to zapravo bio potez u Zvezdinu korist. Nemojte me shvatiti pogresno, legenda je legenda, zasluge su zasluge, ali, prijatelju, ako nemas rezultat... nemas ni prava da ostanes tu gde jesi. Pogledajte basket, rekli su nam za ovu godinu, medju prve ccetiri a sledece sezone idemo na titulu i tacno to se i ostvaruje. Niko ne postavlja pitanje njihove odgovornosti kada su rezultati u pitanju. Voleo bih kada bi se oni iz FK ugledali na KK. Setite se koliko su nas od pocetka ove sezone brukali, pogotovo na startu prvenstva, sto smo olako zaboravili nakon onih pobeda u Evropi, jer smo tih pobeda gladni, pa smo pristali i na lose rezultate u nasem prvenstvu zbog njih...

Mislim da svoje mesto treba da prepuste nekome ko ima motiva, znanja, vere i vizije u nesto, u neku Zvezdu buducnosti a ne da vizija bude gradjenje manjeg stadiona kako bi nas hiljadu moglo da ne zamara oci nad praznom Marakanom... i neka sa sobom povede i maga za marketing i njegov net centar. :)

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

FU, i ja kazem da topik treba da ostane otvoren jos neko vreme ali ne predugo jer znas i sam da kad jednom svi kazu sta imaju onda sledi samo presipanje iz supljeg u prazno i ne vodi nicemu. Takodje bolje je stalno imati sveze teme da bi forum bio aktuelan. Ja licno sam danas i juce u nekom bedaku zbog svega sto se desilo pa bas mi se i neda da pisem. Je*iga bice bolje, bice opet Zvezda prvak sveta  :)
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

Nemoj  neko da zatvara kad ja otvaram ;pljuga

Nema tu iz supljeg u prazno, ne ponavljamo se, to je najbitnije. Najzalije mi je kad moj otac, koji me je i naucio da volim Zvezdu (samo se zeznuo jer nije znao gde je granica) kaze da ce PArtizani biti jos 5 godina ispred nas. E to me jako pogadja jer je moj otac dosta realniji od mene koji od Zvezde mnoge stvari i ne vidim najjasnije.

Mila, mozda si u pravu da ne mozemo da poredimo nasu sredinu i Spaniju npr. ali ono sto treba da bude isto i u Spaniji i u Srbiji je odgovornost. Ne samo u fudbalu vec u svim sferama zivota. Mene jednostavno ta cinjenica nerevira da niko nece da preuzme odgovornost a svoje postupke. Mozda i ja sve to shvatam licno, ali jednostavno mi bode oci.

O odnosu Dzaje i navijaca nema sta da se prica . Skoro sretnem tipa, jedno 40-tak, mozda i jace godina. Pokaze mi tatoo "Dzaja" na desnoj nadlaktici. Kaze da je iz Knina, i kad god nije imao kartu dodje do severa i pokaze. Niko mu nije pravio smetnje da upadne. Pricao mi je i o sibanju Torce u Kninu kad god su prolazili kroz Knin.

Elem, koliko god da ga cenim i postujem, jednostavno mislim da je vreme da nekog uvede u direktorski posao jer ce Zvezda postojati i posle njega. On jeste veliki njen deo, ali i drugi su, i ja i Buda i Lovac i Kiza, svi smo mi deo nje i moramo je dovesti na mesto koje joj dolikuje.

P.S. Ko nije primetio, ja sam malo :flasa
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


pa vidite ljudi FK nam je skroz ali skroz prso...svi smo toga svesni zar ne?!?!
onda hocemo li da pravimo promene?!?!
nema tu puno priche mi smo ta pokretachka snaga Zvezde...I sami ste rekli da smo Dzaju odgovorili od ostavke e posto smo sada tu gde jesmo mislim da bi sada trebali da mu na isti lepi nachin zatrazimo da se povuche! mislim mozemo mi da prichamo ovako doveka ali treba povuci potez kojim cemo jasno staviti do znanja upravi na chelu sa Dzajom da je ovo ipak prevrsilo svaku meru...nemamo vise mi vremena da im dajemo nove sanse, bar se meni tako chini....Spominjali ste glodare kako su dominantniji u SRJ sto se tiche titula...to jako boli jer mi onu staru zemlju niko od nas je nije voleo a sada se vadimo na titule osvojene u njoj....daj da budemo dominantni u ovoj SRBIJI...koliko je godina proslo?!!? 10 e pa vi vidite dal smo im dosta fore dali i da li smo im dosta puta pruzali tu drugu i jos jednu sansu za popravni...i sta su oni uradili...

Naceo bih jos jedno ozbiljno pitanje. Tice se, uopsteno, regularnosti naseg domaceg prvenstva i sudijske organizacije. o tome se mnogo govorilo u poslednje vreme. Ako nekome nije jasno o cemu se radi, samo neka se seti utakmie Vojvodina - Partizan i kako je trener izveo igrace koji su onoliko dali golova Vojvodini, da bi nakon njihovog izlaska partizani pobedili... Nama se takve pobede nisu desavale. Tesko je dokazati, ali je cela carsija brujala o tome kako mu vadimo Cuku iz zone za ispadanje. Sve to ima veze. Setite se titule koju nam je Arkan oteo onda kada smo imali najjaci tim sa sve Dekijem, pa njegove utakmice sa partizanima i slicno.

Vredi li uopste govoriti o stvaranju tima i slicnim kerefekama kada se zna da klubovi namestaju utakmice. To je jedan od bitnijih razloga zasto su nam stadioni prazni. Ako ja znam da ce Zvezda pobediti Radnicki iz Pirota, da im je za tu utakmicu platila put, smestaj i rucak, i prakticno premije za izgubljenu utakmicu, o cemu mi razgovaramo uopste?

Sudijska organizacija na celu sa Kradomanom? FSSiCG i likovi u njemu? Aca Bulic koji vodi zajednicu prvoligasa...

Sve to dovodi do pada interesovanja, zanimanja za fudbal i nedostataka sponzora. Secate se koliko smo se mucili da nadjemo ozbiljnog sponzora za dres a bila je, kao, prica, cekamo da udjemo u LS pa da onda uzmemo generalnog sponzora. Jeste li primetili kako Talibani vode Mateusa okolo i privlace sve velike firme u njihov sponzorski pool... :( A mi? Znate li koji su to sponzori koji nas finansiraju osim cuvenih cisa brava? :)

Prihodi od karti? Seca li se jos neko te stavke..

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Ultras, pitanje je na mestu ali, bez obzira na to sto nam je fudbalski savez i celo prvenstvo takvo kakvo je Zvezda mora da bude prvak...Mislim ja necu da se pomirim sa nekim stvarima tj necu da prihvatim da Zvezda gubi od klubova koji se bore za opstanak, kao prvo mnogo su bolji uslovi Zvezde nego tamo nekog Javora, Cuke, Radnicki Nis...nemojmo mi bezati od stvarnosti sve to stoji sto si ti rekao da se mozda desavaju cudne stvari u vezi sa nekim utakmicama...npr. Ja nisam bio na brdu i nisam odgledao utakmicu ali jako mi je sumnjivo sve sto se tamo desavalo, Zvezda sebi ne sme da dozvoli da iko od nas pomisli da je tekma prodata a ja za ovu utakmicu upravo to i mislim...nije nama kriv savez zbog trenutnog stanja u okviru naseg kluba, kao da ljudi koji vode klub vise ne mogu da ga vode, kao da vise nisu puni one energije koja se moza izgubila i zbog neregularnosti prvenstva...
Ali i mi smo deo toga sumnjam ja da mi nismo nikad nijedn tekmu namestili?!?!
kapiras....Bez obzira na cinenjice koje si izneo mi moramo da se sredimo i konsolidujemo nase redove i onda krenemo u nove pobede!

Skupstina nastavlja da zaseda :) koliko vidim , ali jos nisam cula ko su kandidati za nove izbore? :D

Sto se Fileta tice, mislim da je mlakonja za jednog trenera.
Sto se fudbalera tice, majku im njihovu, pa kako kako znaju , kada treba, da igraju sa Veronom, Laziom, a kada se igra na Cuki i Zelezniku...jedva da potrce?
Sto se Dzaje tice, ako ih je sve kaznio sa po 60. somica, trebao je i ranije, a ne tek sad...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "webmaster"Murija preko Vlade uvede zakon, ne smes ni baklju da upalis, zabrane ti 5 godina ulaska na sever.

Nisam znao da je Mauzer toliko uticajan :)