Quote from: "wukmir"
Ma boli me uvo, mogu da igraju i u pampers pelenama, bosi i sa sombrerom na glavi samo da nose zvezdin grb i da igraju dobro.
E ovo je poenta .

Zasto se toliko uzbudjujete , kao nismo veliki tim ako nemamo dres sa crvenom sarom od mikrofibera na levom ramenu . Pa valjda je bitno kako cemo da igramo i kakve cemo rezultate da pravimo . Kao da ste gomila modnih kreatora . Stvarno su mi uzasni komentari tipa fuj, jao ,joj , ne ta kombinacija,...

Quote from: "gaudi"
Quote from: "wukmir"
Ma boli me uvo, mogu da igraju i u pampers pelenama, bosi i sa sombrerom na glavi samo da nose zvezdin grb i da igraju dobro.
E ovo je poenta .

Zasto se toliko uzbudjujete , kao nismo veliki tim ako nemamo dres sa crvenom sarom od mikrofibera na levom ramenu . Pa valjda je bitno kako cemo da igramo i kakve cemo rezultate da pravimo . Kao da ste gomila modnih kreatora . Stvarno su mi uzasni komentari tipa fuj, jao ,joj , ne ta kombinacija,...

Ne, evo u cemu je poenta:

Mi jesmo veliki klub, imamo titule, rezultate...Ali veliki klub cine i sitnice.Pocev od uredjenosti stadiona do dresova.To ti je slicna situacija kao sa automobilima.Sta mislis zasto recimo Mercedes u svoja kola ugradjuje masazu, tv i ostale naizgled nebitne stvari kod automobila?Da li je to neophodno u autu?Naravno da nije.Tako i nama nisu neophodni lepi dresovi da bi smo bili fudbalski klub, ali sta ce neko o nama da pomisli u Evropi kada na teren izadjemo u usivenim dresovima?!Sitnice cine kliub velikim!
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Znas kako mi puca ona stvar sta ce drugi da misle o usivenim dresovima ako im uvalimo tri komada, a sa Severa grmi da im se noge odseku.Ili obrnuto ako oni nama uvale tri komada lepi dresovi mi ni malo nece pomoci.Jedino merilo za veliki klub je koliko se momci bore za grb na grudima i koliko i kakvih ljudi bodri,voli i stoji iza tog kluba.Doce vreme da Zvezda bude 4. ili 5. u nasoj ligi,kad tad,isto tako doce dan da udjemo u LS ali jedino bitno je ono sto sam gore napisao,bez toga nema institucije,nema velikog kluba.

Quote from: "jovicn"Znas kako mi puca ona stvar sta ce drugi da misle o usivenim dresovima ako im uvalimo tri komada, a sa Severa grmi da im se noge odseku.Ili obrnuto ako oni nama uvale tri komada lepi dresovi mi ni malo nece pomoci.Jedino merilo za veliki klub je koliko se momci bore za grb na grudima i koliko i kakvih ljudi bodri,voli i stoji iza tog kluba.Doce vreme da Zvezda bude 4. ili 5. u nasoj ligi,kad tad,isto tako doce dan da udjemo u LS ali jedino bitno je ono sto sam gore napisao,bez toga nema institucije,nema velikog kluba.

Pa naravno !!!!!!!!
ДEЛИJE - ПОДГОРИЦA

Quote from: "jovicn"Znas kako mi puca ona stvar sta ce drugi da misle o usivenim dresovima ako im uvalimo tri komada, a sa Severa grmi da im se noge odseku.Ili obrnuto ako oni nama uvale tri komada lepi dresovi mi ni malo nece pomoci.Jedino merilo za veliki klub je koliko se momci bore za grb na grudima i koliko i kakvih ljudi bodri,voli i stoji iza tog kluba.

Pocinjem da se plasim koliko se ti i ja slazemo. Molim te reci mi da sam kreten da ne zastranimo ;pivo

Da pare i skupi dresovi cine veliki klub, zvezda to ne bi bila. Veliki klub cini nesto drugo. KOLIKO GOD DRESOVI BILI RUZNI, IZNAD GRBA NA TIM DRESOVIMA CE STAJATI ONE DVE ZVEZDICE ZA KOJE BI MILIONI NAS DALI SVE. DVE ZVEZDICE I MILIONI NAS- TO CINI VELIKI KLUB a ne pozlacena slova i brojevi na dresovima. ZVEZDA NEMA PARE ALI IMA IME KOJE PARE NE MOGU DA KUPE.

Celzi ima lepe dresove, arsenal isto i sta jos imaju sem enorno mnogo para i skupog imena? Njihovo ime je u parama. Gde su njihovi skupi dresovi u istoriji svetskog i evropskog fudbala, sta stoji iznad njihovog skupog grba? Zvezda kada je bila najveca od svih, nije joj ime bilo u parama, pa ne znam zasto bi bilo sada kada je najveca samo za nas koji za nju ne navijamo zbog lepih dresova?
RAVIM ORMANE STOLICE I KLUPE
PUSITE K...., J.... VAS U DUPE!!!
ko zna stihove car je!

Znam bre da nije zemun, zajebavam se!
RAVIM ORMANE STOLICE I KLUPE
PUSITE K...., J.... VAS U DUPE!!!
ko zna stihove car je!

Не треба више причати о дресовима,све мисли треба да су уперене према Звездиној игри,навијању и победама,али морам да кажем само ово, да негативан изглед дресова не сме ни мало умањити нашу љубав према Звезди.Морамо све гледати са позитивне стране ево Tiger Woods најуспешнији голфер носи Nike опрему, Барселона првак европе такође итд,иначе реч Nike значи победа, дакле са звездиним грбом на грудима,најки знаком и вером у Бога побеђујемо све, до врха европе! :sampion

Zbog cega bas narandzasti ?  Sta Zvezdu veze za tu boju ?


a sta vezuje juventus za crvenu? arsenal za bordo? barsu za zlatnu?

pratimo svetski trend  :)

Ako nista drugo, zadovoljan sam sto su na dugi vremenski period iz upotrebe izbaceni plavi (a i oni ostali) adidas dresovi.  :bes
Ovi nisu losi, iako su modeli dosta stari.
Najbitnije je da Zvezda dobro igra, ipak...
color=red]Siamo nati per amarti e viviamo per seguirti! RSPG[/color][/i]

Quote from: "Dion_Cacak"Zbog cega bas narandzasti ?  Sta Zvezdu veze za tu boju ?


a sta vezuje juventus za crvenu? arsenal za bordo? barsu za zlatnu?

pratimo svetski trend  :)

Koliko sam ja upucen, Juventus je originalno trebao da ima crvene dresove kada su osnovani, a na proslogodisnjem dominiraju i bela i zelena boja kao simboli italijanske zastave, a Juve mnogi smatraju za najautenticniji italijanski klub, koji ima i ubedljivo najvise navijaca u Italiji.
Bordo je originalni Arsenalov dres u kojem su igrali prvih nekoliko sezona kada je otvoren Highbury (ne znam kada su i zasto presli na crveno bele) i zato su u zadnjoj sezoni na tom stadionu zbog tradicije cele sezone nosili bordo dres. Ove se vracaju na crvene sa belim rukavima.
Koliko sam cuo, Barca svake godine ima drugaciju kombinaciju boja za rezervni dres i cesto su te boje u cast nekog igraca ili trenera. Ove sezone kao i nekoliko puta ranije nosice potpuno narandzaste u slavu Rajkarda i ostalih Holandjana u timu, ali i veoma jakog holandskog lobija u tom klubu, poznato je da imaju veliki broj Holandjana na najvisim pozicijama. Mislim da je prosle sezone dres trebao da asocira na brazilske boje, malo modifikovan naravno, a zna se i u ciju cast.

Ali, bez obzira na sve jasno je da je fudbal veliki biznis a prodaja dresova jedan od najvecih izvora prihoda tako da marketinski trikovi, babinske price i sto zanimljiviji dizajn znace i izvor love za buduca pojacanja i uopste poslovanje kluba. Eto zasto je i nama neophodan posten dres, majica, trenerka...Koliko (mogu slobodno da kazem) miliona zvezdasa ima u Srbiji i celom svetu uopste?! Dres 50 evra, pa vi vidite koji je to moguci prihod za nas ovako bogate. Nije meni toliko stalo da na TV-u ili stadionu vidim lep dres, ili da izgledamo kao manekeni na stadionima sirom evrope, vec da se vide neke naznake profesionalnog i, sto da ne, savremenog poslovanja i upravljanja klubom, a nema sumnje da Zvezda jos uvek ima ime u Evropi. Pre neki dan na uefa.com naslov "evropski velikani se u sredu ukljucuju u evrokupove, Crvena zvezda i Steaua"! Recimo ta ista Steaua ima fenomenalne NIKE dresove i sigurno da se prodaju i po Evropi, a secaju se svi kako su igrali i dokle su stigli prosle sezone u kupu UEFA. Ne kazem da su dresovi odigrali za njih, kao sto ce verovatno biti komentara, vec da se tamo radi nesto ozbiljno i pozitivno! Treba stalno raditi na svakom aspektu kluba strucno i temeljno, a ne odradjivati poslice tipa "ja tebi- ti meni" i slicne, tek da se kaze da je predsednik zauzet obavezama!!!

Quote from: "The Maniac"
Quote from: "Dion_Cacak"Zbog cega bas narandzasti ?  Sta Zvezdu veze za tu boju ?


a sta vezuje juventus za crvenu? arsenal za bordo? barsu za zlatnu?

pratimo svetski trend  :)

Koliko sam ja upucen, Juventus je originalno trebao da ima crvene dresove kada su osnovani, a na proslogodisnjem dominiraju i bela i zelena boja kao simboli italijanske zastave, a Juve mnogi smatraju za najautenticniji italijanski klub, koji ima i ubedljivo najvise navijaca u Italiji.
Bordo je originalni Arsenalov dres u kojem su igrali prvih nekoliko sezona kada je otvoren Highbury (ne znam kada su i zasto presli na crveno bele) i zato su u zadnjoj sezoni na tom stadionu zbog tradicije cele sezone nosili bordo dres. Ove se vracaju na crvene sa belim rukavima.
Koliko sam cuo, Barca svake godine ima drugaciju kombinaciju boja za rezervni dres i cesto su te boje u cast nekog igraca ili trenera. Ove sezone kao i nekoliko puta ranije nosice potpuno narandzaste u slavu Rajkarda i ostalih Holandjana u timu, ali i veoma jakog holandskog lobija u tom klubu, poznato je da imaju veliki broj Holandjana na najvisim pozicijama. Mislim da je prosle sezone dres trebao da asocira na brazilske boje, malo modifikovan naravno, a zna se i u ciju cast.

Ali, bez obzira na sve jasno je da je fudbal veliki biznis a prodaja dresova jedan od najvecih izvora prihoda tako da marketinski trikovi, babinske price i sto zanimljiviji dizajn znace i izvor love za buduca pojacanja i uopste poslovanje kluba. Eto zasto je i nama neophodan posten dres, majica, trenerka...Koliko (mogu slobodno da kazem) miliona zvezdasa ima u Srbiji i celom svetu uopste?! Dres 50 evra, pa vi vidite koji je to moguci prihod za nas ovako bogate. Nije meni toliko stalo da na TV-u ili stadionu vidim lep dres, ili da izgledamo kao manekeni na stadionima sirom evrope, vec da se vide neke naznake profesionalnog i, sto da ne, savremenog poslovanja i upravljanja klubom, a nema sumnje da Zvezda jos uvek ima ime u Evropi. Pre neki dan na uefa.com naslov "evropski velikani se u sredu ukljucuju u evrokupove, Crvena zvezda i Steaua"! Recimo ta ista Steaua ima fenomenalne NIKE dresove i sigurno da se prodaju i po Evropi, a secaju se svi kako su igrali i dokle su stigli prosle sezone u kupu UEFA. Ne kazem da su dresovi odigrali za njih, kao sto ce verovatno biti komentara, vec da se tamo radi nesto ozbiljno i pozitivno! Treba stalno raditi na svakom aspektu kluba strucno i temeljno, a ne odradjivati poslice tipa "ja tebi- ti meni" i slicne, tek da se kaze da je predsednik zauzet obavezama!!!



The Maniac је рекао тачно он што сам и ја мислио, свака част на овом посту ;pivo
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

@ maniac bez ljutnje ali gresis za Arsenal...

Evo ti pregled Arsenalovih dresova kroz istoriju

http://www.kitclassics.co.uk/kits/arsenal.gif
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Aha znaci samo je neophodan razlog i onda je ok,pa sto ne rekoste...
evo na primer,mi kao navijaci smo pored imena Delije,poznati i kao cigani,cak nekad i sami sebe tako oslovljavamo,opste je poznato da je vecina zaposlenih u gradskoj cistoci romske(ciganske) nacionalnosti,oni nose narandzasta odela pa je nama Delijama(ciganim) predsednik Pixi odao pocast i zahvalio se bas narandzastom garniturom dresova,nesto slicno kao sto je Barsa Holandjanima.
Da li smo sada veliki klub,sada kad smo s'razlogom izabrali boju za trecu garnituru dresova??? :D

Izgleda da su nasi debili poneli samo 2 garniture dresova, medjutim obe su neodgovarajuce posto su sortsevi i stucne bele, kao i domacem timu, pa se pojavila opcija da Kork igra u svojim rezervnim dresovima sto su oni odbili... tako sam zakljucio iz price na njihovom sajtu, a kako ce biti videcemo za par sati! Koji retardi nama rade u klubu, to je za nepoverovati!

Quote from: "slawisha"Izgleda da su nasi debili poneli samo 2 garniture dresova, medjutim obe su neodgovarajuce posto su sortsevi i stucne bele, kao i domacem timu, pa se pojavila opcija da Kork igra u svojim rezervnim dresovima sto su oni odbili... tako sam zakljucio iz price na njihovom sajtu, a kako ce biti videcemo za par sati! Koji retardi nama rade u klubu, to je za nepoverovati!
Jbg, moracemo znaci bosonogi i gologuzi da ih oderemo... A da, da je glupost, glupost je.

Quote from: "slawisha"Izgleda da su nasi debili poneli samo 2 garniture dresova, medjutim obe su neodgovarajuce posto su sortsevi i stucne bele, kao i domacem timu, pa se pojavila opcija da Kork igra u svojim rezervnim dresovima sto su oni odbili... tako sam zakljucio iz price na njihovom sajtu, a kako ce biti videcemo za par sati! Koji retardi nama rade u klubu, to je za nepoverovati!

@jovicn
Сад ми реци да се понашамо као озбиљан, велики и професионални клуб  :bes
b]НЕМА ВЕЛИКИХ И МАЛИХ УТАКМИЦА КАДА ИГРА ЗВЕЗДА, ГЛЕДАМ ЗВЕЗДУ, А НЕ ЊЕНЕ ПРОТИВНИКЕ![/b]

Quote from: "lesa"
Quote from: "slawisha"Izgleda da su nasi debili poneli samo 2 garniture dresova, medjutim obe su neodgovarajuce posto su sortsevi i stucne bele, kao i domacem timu, pa se pojavila opcija da Kork igra u svojim rezervnim dresovima sto su oni odbili... tako sam zakljucio iz price na njihovom sajtu, a kako ce biti videcemo za par sati! Koji retardi nama rade u klubu, to je za nepoverovati!

@jovicn
Сад ми реци да се понашамо као озбиљан, велики и професионални клуб  :bes
Ovo je zaista neozbiljno i nije odlika velikih klubova,ali isto tako pristalice Reala su prosle godine pljuvali kad nisu nista osvojili i vikali su da to nije odlika velikog kluba,tako i sada vicu navijaci Juvea kad je izbacen u drugu ligu,i navijaci Milana kad je prodat Sevcenko,i navijaci Arsenala kad su im menjali grb(sve su vece i bitnije stvari).Da li smo veliki klub ili ne to je diskutabilno pitanje(ja mislim da jesmo) a da li su dresovi bitni u toj proceni odgovor je NE,jer nikakva trenutna sitnica ne moze da poremeti nesto sto je istorija,tradicija i sto je vecno.

Quote from: "banne"@ maniac bez ljutnje ali gresis za Arsenal...

Evo ti pregled Arsenalovih dresova kroz istoriju

http://www.kitclassics.co.uk/kits/arsenal.gif

Ne bih rekao... Do '33. je Arsenal nosio jednobojne tamno crvene dresove, sve dok izvesni Herbert Chapman nije odlucio da dresove ucini prepoznatljivijima i dodao bele rukave, a crvenu boju posvetlio. Dakle, nikako nije slucajno sto je Arsenal prosle godine bio tamno crven!

Evo i texta:
"For much of Arsenal's history, their home colours have been bright red shirts with white sleeves and white shorts, though this has not always been the case. The choice of red is in recognition of a charitable donation from Nottingham Forest, soon after Arsenal's foundation in 1886. Two of Dial Square's founding members, Fred Beardsley and Morris Bates, were former Forest players who had moved to Woolwich for work. As they put together the first team in the area, no kit could be found, so Beardsley and Bates wrote home for help and received a set of kit and a ball. The shirt was a darker shade of red than the club's modern-day colours, similar to burgundy, and was worn with either white or dark red shorts.

In 1933 Herbert Chapman, wanting his players to be more distinctly dressed, updated the kit, adding white sleeves and changing the shade to a brighter pillar box red. The team have stuck with the combination since, aside from two seasons. First, in 1963–64 the kit reverted to all red, but this proved unpopular and the white sleeves returned the following season. Second, as 2005–06 was the last season that Arsenal played at Highbury, the team's shirts temporarily reverted back to the original burgundy, or "redcurrant", to reflect the colour worn in the first season at Highbury, in 1913. The club returned to their usual colours for the 2006–07 season.

Arsenal's home colours have been the inspiration for at least two other clubs. In 1909, Sparta Prague adopted a dark red kit like the one Arsenal wore at the time; in the 1930s, Hibernian adopted the design of the Arsenal shirt sleeves in their own green and white strip. Both teams still wear these designs to this day.

Arsenal's away colours are traditionally yellow and blue, although they wore a green and navy away kit for a short while in the early 1980s. Since the 1990s and the advent of the lucrative replica kit market, the away colours have been changed every couple of seasons. Generally, they have been either yellow and blue, or two-tone blue designs, although there was a metallic gold and navy strip for the 2001–02 season. However, many Arsenal fans feel that the blue shirts bring bad luck – all three of the club's recent Premier League titles have come in a season where the team wore yellow or gold away. The away colours for 2005–06 and 2006–07 are yellow and dark grey.

Arsenal's shirts have been sponsored since 1982, when the club agreed a deal with JVC, which lasted until 1999. Since then, the club shirts have advertised SEGA Dreamcast (1999–2002), O2 (2002–06) and current sponsors Emirates (2006–). The shirts themselves have been manufactured by Nike since 1994; before that Umbro (1978–86) and Adidas (1986–94) were responsible for clothing the team."

...te, ako ti to nije dovoljno, evo ti i adresa sa slikom dresova po sezonama: http://www.arsenal.com/article.asp?thisNav=The+Club&article=344300&Title=Kit+Design


Ne znam da li se slazete samnom,ali bih voleo kada bi ZVEZDA vise igrala u crveno beloj kombinaciji ali sa crvenim sorcevima i crvenim stucnama.Ta kombinacija kao da je zaboravljena,a koliko mi se cini(mozda nisam u pravu) u tome je najvise igrala kroz istoriju.Da pojasnim,tu varijantu su nosili sad protiv Kork Sitija(tamo).Mislim da je to izvorna kombinacija i da bi trebala mnogo vise da se upotrebljava.Svim srcem je ocekujem protiv Milana. ;pljuga
____________________________
...SRBIJA,BEOGRAD,CRVENA ZVEZDA...