Za sve koji planiraju put u sopstvenom aranzmanu, stvar koja ce olaksati posao nalazi se na ovoj adresi:

http://www.viamichelin.co.uk/viamichelin/gbr/dyn/controller/Driving_directions

Imate vise opcija: preporuceno od stane Miselina, najbrza, najkraca, sa izbegavanjem auto puteva, tj. placanja putarina itd. Mozete da izracunate i koliko vam para treba (otprilike naravno).
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "UltrasLondon"
Quote from: "KBB"Izmedju 2850 i 3150 zavisi kojim putem ides...
Da li ides na Brankov most ili Gazelu. :)
Ne stvarno odakle ti podatak??

http://www.viamichelin.com/viamichelin/gbr/tpl/hme/MaHomePage.htm

Pa onda se malo igras, hoces najkracim putem, najbrzim, 'oces samo autoputem itd itd...

Na ovom gornjem linku sto je ukucao KBB vam pisu svi podaci. Ukucati Belgrade i Braga. Pogledati obavezno, ima i mapa. Putarina je ukupno 123 evra. Naravno tu su podaci i za gorivo, ali s obzirom da je bolje ici kombijem (8+1 mesta) pa su troskovi otprilike ovakvi:

Prosecna cena dizela je 1 euro. Kombi trosi oko 8 litara na 100 km (manje - vise). Dakle, za ceo put je potrebno 240 litara odnosno 240 evra.

240 evra dizela + 123 evra putarine = 363 evra, puta 2 (jer se treba i vratiti  :D ) 720 evra. Mozda kombi trosi manje ali eto. Onaj ko oce da ide kolima sigurno ce dosta manje goriva potrositi, al zato ima 4 mesta u autu...

Dakle, jedna osoba treba da izdvoji oko 90 evra za prevoz. Treba jos uzeti 2-3 nocenja po raznim zabitima, jer usput su ti Kan, Nica , Monte karlo ...  :lol:

Ruta je:  Beograd - Ljubljana - Trst - Djenova - Nica - Kan - Marsej - Monpelje - Tuluz - Burgos - Leon -  Braga...

Quote from: "KizaLion"
Dakle, jedna osoba treba da izdvoji oko 90 evra za prevoz.

Ниси рачунао визу, осигурање, шоферске руке (најмање треба да возе двојица), улазницу за текму...

Рачунао си минималну километражу, минималну потрошњу горива и минималан број путника.

Ако би се рачунао пут за дупли бус ту би се трошкови поделили на 70 путника.
Нека рачунамо да нам у једном правцу треба 3.200км, укупно 6.400, да заокружимо на 6.500км.
Нека рачунамо да се на 100км потроши 10литара бензина.

Потребно је дакле 650 евра за 650 литара горива + 125 евра х 2 таксе = 900евра. Нека шофери узму по сома евра плату за овај превоз то је 2.900 евра. Када се подели са 70 путника изађе 41,4 евра по особи.
Када се на то дода цена визе (25 евра) и цена осигурања (око 10евра) = 76,4 евра. Остаје још само да се на овај збир дода цена улазнице за текму. Ако неко зна колико кошта уфур нека напише.
Све у свему ако би се путовало бусом потребно је по особи издвојити око 100 евра за ово гостовање.


Добар вам је овај линк, злата вреди!  :)

Јел има међу циганима шофера да не бацамо толке паре залуд.  :D

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ana, kao prvo, ne znam autobus koji trosi 10 litara na 100 km, a kao drugo, ne kupujes ti gorivo, nego onaj od koga iznajmljujes bus sa soferima, a on ima cenu za svaki predjeni kilometar..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Nemoj da nam diras Laki, ona je to sve proracunala  :D

Hmm, ja sam za ovaj link znala vec duze vreme (sigurno vise od godinu i po), verovatno sam pogresila sto ranije nisam postavila ovde i na delije.net. No, dobro, bolje ikada nego nikad :) .
Koliko ja znam, kada se iznajmljuju busevi, uzimas i sofera i cena se dogovara u zavisnosti od daljine, taksi koje se usput placaju itd. Znaci, platis i ne mislis :D . Ali kada se iznajmljuje kombi, ne dobija se sofer i sva placanja idu neposredno iz tvog dzepa (pitanje je da li se u startu dobija pun rezervoar benzina). Nisam sigurna, ali mislim da za kombi vazi B dozvola, sto znaci da ljudi bez ikakvog problema mogu da se smenjuju, sto je i preporucljivo.
Sto se tice prenocista, meni bi bilo glupo da bacam pare na to. Uzmes (pozajmis) vrecu za spavanje, pa na plazu u Monte Karlu - sta mislite za koliko sekundi bi bilo :batine  :D . Bez zezanja, ukoliko je bas velika frka za lovu, moze da se spava u busu ili kombiju. Potom, ako se ide busom, moguce je izvaditi kolektivnu vizu (znam da ne vazi za Portugal, ali moze da bude olaksanje za ubuduce) sto sigurno izadje jeftinije.
Zna li neko koliko je ljudi potrebno da bi se izvadila kolektivna viza?
..baklje gore, pesma cigana...

Quote from: "KizaLion"Ruta je:  Beograd - Ljubljana - Trst - Djenova - Nica - Kan - Marsej - Monpelje - Tuluz - Burgos - Leon -  Braga...
Odakle se krece? Kada?
Kad se vraca? Gde?
Gde se staje u Hrvatskoj? Kada?
Koliko ljudi ide? Ko?
Registracija vozila? Boja?
Ime sofera? Znak u horoskopu?
Ne moze nam niko nista jaci smo od sudbine...

Ko stvarno ima zelju da ode naci ce nacina, a ovo kenjanje po forumu i presipanje iz supljeg u praznog nicemu ne vode. Dobro ne objavite na RTS odakle cete da krenete i slicno.
Ako imate potrebu nastavite diskusiju putem privatnih poruka...