Већ неко вријеме размишљам о овој теми, можда сам је превише незграпно назвао, али мислим да је то суштина оног што се дешава нашем ФК прије свега.Надам се да нисам прекршио неко правило отварањем овакве теме, мислим да је ово једно од ријетких мјеста гдје можемо аргументовано причати о сличним стварима.

Наиме, један дужи временски период свједоци смо  оркестрираног напада по медијима на Звезду и њене навијаче, играче, функционере, традицију, све оно што на било који начин репрезентује оно што је Црвена Звезда.
Кап која је прелила чашу код мене био је текст у Вечерњим Новостима од прије неких двадесетак дана.У неколико редова новинар пореди резултате нас и партизана у пет спортова са лоптом , не либећи се да нпр. изједначава титулу првака Европе у фудбалу са истом у ватерполу (у омјеру 1:1 као да је то исти спорт), да велича спортисте који бране боје Србије на ОИ али у контексту припадности партизану (ватерполисти, Ђоковић, Чавић), при том поредећи ,,бабе и жабе" и збрајајући незбројиво и наравно долази до резултата који су убједљиво у корист комшија.Подсјетићу да је спортски недјељник ,,Темпо" средином осамдесетих вршио слично истраживање поредећи број титула у свим спортовима оба СД.Дошли  су до резултата да је партизан успјешнији али за толико колико су имали више основаних клубова у оквиру СД, уз резерву која се односи на архиве и њихову релевантност (папири су налажени по разним подрумима итд).На крају, то и није битно, ако су успјешији нека су, Боже мој.Оно што је мени засметало, изузимајући  непрофесионалан приступ послу тог новинара (чак мислим да и у осталим његовим подацима има нетачних ) је то што нико из наше управе није јавио да макар прокоментарише такве натписе.Јер ако се нико не јави и не укаже на пропусте, то оде у јавност као једина истина..Опет, то није толики проблем, зна се то у принципу ко је ко, али по овоме испада да може да пише ко год шта хоће у вези нас и то пролази.
Онда  писања у вези кризе у ФК, млатарање на сва звона одређеним полуподацима о трансферима, дуговима, чак трачевима...нема шансе да то није с намјером.Ево, прије неки дан за овај фамозни "поништени"гол.Како да буде поништен кад није био признат прије тога?Не постоји нико ко са сигурношћу може да каже да је био или није био гол, а ипак су поједини медији узели здраво за готово да су они дали два гола...
Да не помињем остале спортове, рецимо кошарку мада се зна да Делије бојкотују ипак се нешто као пореди са овима и њиховим резултатима и навијачима у кошарци, а њихов тренер не пропушта прилику да пецне и навијаче и клуб...
Друга прича је фудбалска влада, Олимпијски комитети и слично...Нисам присталица никаквих теорија завјере и тако даље, али ово је стварно претјерано.Дизање у небеса неких људи у најмању руку сумњивих квалитета као што је предсједник фсс а у исто вријеме знамо шта је са нашим бившим функционерима...Па онда вјештачко стварање ,,врхунске институције" од извјесног фк у комшилуку ..
Много је таквих примјера скоро свакодневно.Да ли је могуће да нико од руководства не нађе за сходно да стане у одбрану наших интереса?! Или неки појединац са именом и презименом у спорту...Не знам чему ово води, стварно ми није јасно.Ја сам писао и писма појединим медијима, и указивао на ово јер би црко да макар некако не одреагујем, али џаба је то све ако сви у СД ћуте..
Ето, а ја се извињавам на дужем посту, такође ако је негдје раније дискутовано о овим стварима а ја то нисам видио.

зе мене је ово одлична тема...ја сам био сличну поставио,али сам је мало незграпно написао,па је убрзо била избрисана.....а сматрам да се та хајка и на клуб и навијаче води већ дужи временски период...јер знате оно кад је Звезда лоша,цркву хоће да нам дијеле а 60 % народа пише страним писмом,ништа се добро не може догодити...само што Звезда није толико лоша као што неки хоће да је представе и да је попљују на сваки могући начин >:(...али шта ћеш ратови,санкције су дале своје и ја чак сматрам да клуб воде они људи који га заиста воле(у свим спортовима) ми би били у Европском врху,ма колико то оптимистично звучало и усудим се да кажем без иједног странца...али то као да нико не гледа већ само траже начина да кажу како је "Звезда покрала партизан","како Делије само нереде праве","како Дан Тана само ради свој посао",а сјећате ли се само оне чини ми се дробњакове тројке у финалу (можда није био он не сјећам се баш најбоље) и само је изашао један натпис у новинама,једнога дана,и бура се стишала за исто толико...!!!
...душмани хоће да нас униште,и да Те продају...
...БУДИ СВОЈ,ПОШТУЈ ТРАДИЦИЈУ,ПАМТИ ИСТОРИЈУ...КАДА ГОВОРИШ ВУКОВИМ ЈЕЗИКОМ...ПИШИ И ЊЕГОВИМ ПИСМОМ!!!

СТОП ЛАТИНИЦИ!!!СТОП ДЕСРБИЗАЦИЈИ СОПСТВЕНОГ НАРОДА!!!СТОП ОДВАЈАЊУ ОД СЛОВЕНСКОГ КОРИЈЕНА!!!

...БИЛИ,ЈЕСМО И БИЋЕМО!!!

#2 March 10, 2009, 09:56:12 PM Last Edit: March 10, 2009, 10:13:44 PM by Пијанац
Доста сте написали, а ја не видим о чему ви конкретно хоћете да расправљамо.

1. О плаћеним новинарским чланцима? - Расправом о томе би им само дали на значају.

2. О томе ко је бољи, Звезда или Партизан? - О томе браћо нема расправе, зна се ко је бољи!

3. О лошем стању у клубу и о лошем третману од стране савеза? - О томе генерално може да се прича на теми о ФК-у.

4. О кошарци? - Ни о овоме нема расправе!


Нећу одмах обрисати јер ме занима у ком правцу је замишљено да тече ова тема, али знајте да има прилично добре предиспозиције да се брише.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

само покусавају да укажу на чињеницу да се над Звездом врши једна врста ''терора''...али мислим да свако од нас то зна...сви знају и сви ћуте...ћуте са врха,а ко смо ми да о томе причамо?и ко нас о чему пита...сви су против нас...али тако је ... мислим да се реченицом ,''душмани хоће да нас униште и да те продају...'',све каже... на разне начине да нас спутавају... кажу Звезда је у 20-30 милиона у дуговима ?а где су те паре?отишле на трансверу ?а где су приходи(спонзори....)?у овом прелазном року су довели 11 играча... и за њих су дали одређену суму новца...а да су ту исту суму дали неком играчу који заиста вреди...само једном да дају 4-5 милиона ...па следећи прелазни рок још један вредан играч...али не они доводе играче на по 2 сезоне ... и онда им стално фале играчи....ми ту не можемо ништа....тачније МОЖЕМО али нећемо....тако да ми само можемо да разглабамо по форуму о томе ....много мало се ради напољу!!!

.....душмани хоће да нас униште и да те продају......
Молим те пресвети оче,молим се овом хлебу и вину!!
Молим те Исусе Христе да Уроша врате на нашу трибину!!!


Нека је бар до увече. Поставио сам људима нека питања, па ме интересује да видим одговоре. ;)
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

ево мог неког виђења свега тога што си питао....напомињем ово је само моје виђење...

1.дјелимично си у праву...али не знам,ја нпр када видим шта та ђубрад све пишу,не да се изнервирам него ми просто дође црна минута и падне ми мрак на очи....знаш само шта су урадили са братом Урошем,па замисли да му Север није дао подршку (само кажем да замислиш,не алудирам ни на шта),па докле би то отишло,испало би да Север треба војном силом расформирати јер је пријетња за општенародну безбиједност,и да се на њему налазе само хулигани и клошари којима је разбијање и малтретирање недужних главна ствар у животу и циљ......а сад га чак стављају у исти кош са чедоморцима?!?!?! >:( и видио сам какво је твоје мишљење о "ткз" новинарима...
кажем у праву си да би им дали на значају...али како им одговорити на клевете и лажи?
2.то мени није ни на крај памети...ја само мислим да је невјероватно како ови мишеви као неки секташи скупљају људе и заводе их,и као став је јавности да је све што они ураде дар од Бога,а да је Север окупљалиште
малоумника...а о томе ко је бољи расправу нећу ни да покрећем....
3.ово је мени нпр био примарни циљ,али ето ако се о стању у ФК-у расправља само на тој теми....онда се извињавам-моја грешка...
4.а кошарка ме и највише боли,не због бојкота или нечег сличног него зато што ми је тамо најбоља атмосфера била....а колико су нам пута само титуле украли (чисте титуле) и никоме ништа,само сатанизација и називање клуба кк "следећа сезона"...иако смо заслужили те њихове трофеје....

....е сад брате пијанац на теби је,не знам,имаш добре аргументе да бришеш тему...али на крају "биће како Милош каже" :).....вјероватно ћеш је и обрисати,али ето то је неко моје виђење овога...а сад шта је брат нешо мислио,ваљда ће ти он одговорити...
...БУДИ СВОЈ,ПОШТУЈ ТРАДИЦИЈУ,ПАМТИ ИСТОРИЈУ...КАДА ГОВОРИШ ВУКОВИМ ЈЕЗИКОМ...ПИШИ И ЊЕГОВИМ ПИСМОМ!!!

СТОП ЛАТИНИЦИ!!!СТОП ДЕСРБИЗАЦИЈИ СОПСТВЕНОГ НАРОДА!!!СТОП ОДВАЈАЊУ ОД СЛОВЕНСКОГ КОРИЈЕНА!!!

...БИЛИ,ЈЕСМО И БИЋЕМО!!!

Од тих ствари које су набројане у Пијанчевом посту, условно речено, ставке један и три су отприлике оно што ми смета и због чега сам и поставио тему.Ако постоје друга мјеста адекватна за причу о томе, у реду.
То што су текстови како се каже плаћени, не мислим да је разлог да такво нешто  прође без коментара, па макар овако.Не зависи пуно од нас и наше дискусије овдје да ли ће они добити на важности, важни су самим тим што су се појавили на најударнијем мјесту у једном од најтиражнијих дневних листова у Србији и РС, а без адекватног одговора.То је све дио једне широке приче која траје неколико година а на коју се надовезује тај наш положај  у фудбалским форумима.
Ово друго, ко је бољи итд , нико од нас не навија зато што наш клуб у било ком спорту мора да буде први и стално побјеђује.Глупо и дјетињасто ми је то да коментаришем....Навијаш и надаш се најбољем увијек, па шта буде..

Мада сте у праву, можемо ми да причамо о овоме и жалимо се једни другима, то је све онако укруг, сви ми мање - више дијелимо исте ставове.Жао ми је ако сам пореметио нека правила, али не могу да вјерујем да смо као клуб дошли до тога да нам раде овакве и сличне ствари а то се узима здраво за готово.Одатле разлог за ову тему...

1. Докле ћете спомињати јебени КК и жалити?
2.Колумбо поставио си погрешну тему...
3. Здраво!

Имали сте готово 24 часа да нас убедите да оставимо ову тему и искористили сте их врло мршаво. Није да на тему ''Хајка на Звезду'' нема шта да се каже, међутим ви сте ишли у скроз погрешном правцу. О комплексима црно-белих, њиховим нарученим текстовима и кошарци се неће полемисати. Ја ћу поновити оно што сам скоро написао на Делије.нет-у. Само један Звездин трофеј је вреднији од свих њихових заједно. Знају то добро и они и врло радо би се мењали са нама. Пошто то не могу, онда им не остаје ништа друго до да плаћају текстове, праве нацрте, табеле и да на сваки начин покушају да релативизују тај трофеј спомињући га понекад чешће и од нас самих.

Север има свој пут који је исправан, доследан и поштован од стране свих озбиљних навијача. Боље нам је свима да се држимо тог пута, него да се пецамо на ситне провокације, како новинара, тако и другова, познаника, колега, пријатеља Партизановаца по школама, факултетима, радним местима...

Тема ће под кључ и нека стоји као једна врста упозорења о чему НЕ ТРЕБА да се дискутује.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт