December 12, 2002, 10:18:03 AM Last Edit: July 14, 2008, 05:41:43 PM by KizaLion
Tema o Hool sceni.

Vidi,da na nasoj hool sceni postoji vise od dve hool navijacke "grupe",pa bi i mogao da se primeni navijacki kodeks.Ovako, se sve to pretvara u onu foru "samo da ih je sto manje",pa otuda taj navijacki kodeks malo teze moze da uspe(vidi Grobari) kod nas!
A, ja ne mogu da shvatim zasto se kod nas vec '74/'75. smatra nesto starijom ekipom?
Verovatno da smatraju da je vreme za porodicu i neke druge stvari,a da bi kod nas u zivotu nesto uradio nema mesta za uzivanje!!? :zbunjen
To su momci koji su tek u tim godinama u punoj formi!
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

Ja mislim da je jedan od razloga sto nema fer fajtova u Srbiji bas prosek godina na nasim tribinama. Treba tu starija ekipa tu spadaju tipovi od 30 godina pa na gore da smire po nekad mlade kad je potrebno, koji imaju iskustva u gustim situacijama. Kad si mlad ne razmisljas mnogo i boli te kurac za sve, ja znam jer sam jos mlad :D . Zeljan si da se dokazes da zaradis respekt drugih. Pa poneses noz ili stanglu ili sta ja znam da odvalis nekog jadnika e pa to nije to.

Jedan drugih je sto su kod nas vecina grupa u Ultra fazonu (koreo bakljade navijanje itd). Sto ne znaci da nisu spremni za fajt nemoj da me neko pogresno razume. Ali ja neznam da  u Srbiji postoji ekipa koja fura samo huliganstvo. Ako se varam nek me neko dementuje.

Taj tako zvani kodeks postoji ali budemo izkreni ko se drzi njega u svetu. Cak i englezi ga ne postuju vise kao pre. Ko nece da sutne protivnika kad ga obori na pod. Tu adrenalin radi svoje. Ipak moras da znas kad je dosta. Ja nebih voleo da zivim i da znam da sam ubijo nekog zbog fudbala pa da je on grobar :finger .

A sto se tice potencijala u Srbiji! Puh brate pa du bi mogle da se sklope ekipe da se useres.  

Dosta za danas.

A da dobar topik kizo!

Pozdrav svima

u srbiji treba da se uvede bar neki kodeks.sta ti vredi kad bacis kamen sa jedno 20 metara i pogodis nekog tipa u glavu,dali se osecas onda jaci posto si sjebo coveka a ni pipnuo ga nisi??? ili u guzvi mu zabijes iznenada noz u stomak pa prica krene jao kako sam mu je*o kevu.to sve se moze na lep nacin fer fajt bog ti je dao za to ruke i noge pa ih koristi.nekad popus*s nekad ostanes kao pobednik na nogama.to je moje misljenje nadam se da ce jednog dana i kod nas da bude tako.


Sta ove slike treba da predstavljau? Fer borbu? Ili samo onako  :batine

borba bez letvi i kamenja.
:D

Samo da napomenem da 'mit' o fer tucama je ipak samo mit. Dogode se i one, ali Englezi isto tako nose nozeve i ostala (za)pomagala. U jednoj takvoj ferki je i nastradao onaj forestov lik... a za "smajlija" smo isto tako culi, zar ne, a to datora jos iz '70-'80.

jeste tako brate englezi isto koriste svasta ne samo englezi ima toga svugde.
ali ipak kad pogledas kod nas je puno gore zar ne? kod nas najebu ljudi(obicni navijaci) koji idu na tekmu pa ponese sal svog omiljenog kluba,znaci i takvi trebaju da se paze gde se setaju sa salom ili sa dresom.nazalost ima i toga.

Evo reko samo da ostavim link za intervju sa Nemanjom Vidicem, pa koga interesuje nek procita (reko da ne otvaram novi topic).

http://www.svet.co.yu/?state=3&izdanje=2&broj=287&podrucje=yu&clanak=413
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

JEDAN JE NEMANJA VIDIC...
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

Quote from: "LovacNaJelene"Evo reko samo da ostavim link za intervju sa Nemanjom Vidicem, pa koga interesuje nek procita (reko da ne otvaram novi topic).
Pa bolje da si otvorio topik ovo nema apsolutno nikakve veze sa temom!!!??? Ne kapiram, da'l nesto kosta kad se otvori novi topik.

B.R.C.A.K  potpuno si u pravu za to da obicno najbeu obicni navijaci ali ja sam mislio da se prica o tucama konkretno. Mada... sad kad si skrenuo temo na ovo - ko je gledao BBC dokumentarac o hoolsima, moze da vidi kako je lik najebo kad je dolazio do svojih kola koja su imala amblem svog kluba (znaci ne zna se da li je hool) i navijaci Milvola njih 10-ak ga gazi. U principu ovde se ne napadaju likovi sa salovima ili dresovima, ali i medju takvim ima huligana, a sa druge strane hool moda se prosirila tako da se svi oblace 'casual' i oni koji nisu huligani. Nas 4 smo pili pivo ispred prodavnice pre tekme Milvol - Man City nedaleko od New Den-a (svi pabovi su zatvoreni, zamandaljeni, zapecaceni kad Milvol igra) i prisao nam je lik sa salom da nas proveri da nismo Severnjaci.

svasta se desava brate i kod njih ima i toga ali je sve u granicama.
borba,kod nas nema nikakvog kodeksa znaci lomi koga stignes i kako znas svi trce sa letvama u rukama ipak je tamo malo drugacije naravno da i kod njih ima koji ne postuju taj kodeks ali je sve u ogranicnom broju mislim da se slazes samnom sto se tice toga.ipak ides da se bijes a ne da nekog ubijes zbog fudbala.dobijes batine ali ces sledece nedelje opet da stojis na nogama protiv svog protivnika,a kad dobijes kamencinu u glavu koji je neki klinac bacijo ili te covek rokne sa letvom u facu kao sto je jedan moj ortak dobijo pa se leci preko 2 meseca operacije,terapije itd. sve to ne treba.

A,da se mi malo vratimo na temu...Na mladima svet ostaje,tako da je nekako normalno da su mladji likovi aktuelni!
Ono sto meni u celoj prici smeta nikako nije necije  godiste,nego totalno nepostovanje iskustva i godina nekih ljudi,koje je posebno izrazeno poslednjih par godina!!!
Lose je to,ljudi moji,mnogo je lose... :(
amo ti u srcu mome si, jedna jedina, nepobediva, moja ljubavi...

Slazem se da mladi treba da uce od starijih ali ne treba ih u svemu kopirati.Na sta bi to licilo?Godine nisu uvek merodavne.Nase vodje su prvi primer.
emija,hemija to je prava stvar,
zivela Kolumbija i Pablo Eskobar!

ja stvarno neznam zasto se uvek englezi spominju kad je u pitanju kodeks.kodeks oni maltene nikad nisu postovali kad su bile u pitanju internacionalne tekme (repka ili klubovi).10  tekmi sa engleskim klubovima (uvek na suprotnoj strani) sam proso do sada,i uvek je bilo oruzje u igri! dal flase.kamenje,nozevi nije vazno,oruzje je oruzje.bio sam dva put napadan kad sam bio u maloj grupi,jedamput  ca 70 na 8, a drugi put 50 na 5 pa vi vidite kakav je to kodeks! sto se njihovih lokalnih tekmi tice,e to je vec druga prica! tu sam video mnogo lepih i fer fajtova,ali ima i tu nekih utakmica,gde se firme mrze do krvi,pa se tako i ponasaju kad nalete jedna na drugu.
kad vec pricamo o kodeksu onda se tu mora jednostavno spomenuti nemacka c-scena.jeste da je opala zadnjih deset godina,ali je jos uvek jedna od najradikalnijih i najboljih.kod njih si se mogo i mozes se jos uvek posibati na stari dobri nacin.jes da je uvek bilo slucajeva da tuce ponekad eskaliraju,ali to je  uvek bilo u granicama tolerancije. zadnjih 5 godina se fura  FWW (feld wald wiese) fazon.meni je to strava,neki se nepale na to.nades se negde u nekoj sumici ili nekom parku, 50 na 50 ili 100 na 100 i udri care!nema murije,nema hapsenja,gleda se strogo na kodeks,raj za huligane! sad ce neko reci da to nije to,da fali stadionska atmosfera i takve te stvari,ali nesta nesmijete zaboraviti. u engleskoj,nemackoj,svajcarskoj i drugim zemljama dobivas za najmanje sranje po 5-6 godina zabrane za stadion.dobivas zabranu izlaska iz zemlje kad je neka tekma.pa ajd pravi neka sranja po stadionu! ja mislim da i kod nas u srbiji nebi bilo takvih nemilih scena na stadionu kad bi postojali takvi strogi zakoni.
a ono glavno se uvek zaboravlja, u srbiji ne postoji niti jedna jedina cista casual/c-ekipa,tu su samo ultrasi aktivni.zato se mnogo puta desavalo da odes na ino. gostovanje,setas se po gradu,orgijas a nikako da naletis na neku fajt ekipu.te ekipe se jednostavno nepale na neko orgijanje po gradu,napadanje gostujucih navijaca,nabadanje stanglama i bocama.to je jednostavno prevelik rizik da popusis paprenu zatvorsku kaznu ili da najebes na zdravstvenom nivou.znaci bez dogovora nema fajta,tako to ovde izgleda.
uf,ja nesto odugovlacio sa ovim postom...jebiska,interesantna tema,moglo bi se nastaviti!
pozdrav rade

Lerdi,pre desetak i vise godina da bi sedeo sa prvom ekipom  Cigana morao si da se dokazes u svakom pogledu!I kao hooligan,i kao ortak,i kao smeker...ma jednostavno u svemu!Mesecima bi to svoje mesto zasluzivao a bilo je i onih koji ga nikada nisu zasluzili!
Tada su ekipu(prvu) cinili stariji momci sa kojima nije bilo zezanja!
Nase vodje su odlicne ali su jako mladi,tako da u nekim situacijama imaju i previse razumevanja!To moze prilicno lose da bude!Svi su se oni dokazali u svemu,i iskustvo svakako imaju,ali  su nekada popustljivi i previse!
Moraju silom,a nadam se da se nikada nece umoriti-dosadi to kada non-stop pricas,a pojedinci se mangupiraju! :ruke
b]*Contro diffide e repressione lottiamo insieme*[/b]

vidi ti lionca,sad se tek setio pozdraviti :-) ma nema frke za pivo,naljokat cemo ga se dovoljno kad sledeci put naletim u bg,nebrini!

ja licno mislim da bas srbi imaju taj pravi mentalitet koji treba jednoj dobroj c-sceni, a to su cast i ponos! o potencialu na severu da i ne govorim.treba samo nekoliko ljudi sa voljom i crvstim idealizmom da naprave pocetak i brzo bi se i kod zvezde nasla jedna c-ekipa.