Извините оће Небојша Човић и Милан Гуровић доћи до краја у КК. И дали ће мо и ову сезону бојкотовати.
Звезда
Србија
Косово                 
Метохија


  • QuoteКК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ДОБИЛА НОВУ УПРАВУ!
       

    Кошаркашки клуб Црвена звезда по свему судећи је на путу да изађе из вишемесечне кризе пошто је у петак и званично отишла стара и дошла нова управа клуба, у којој ипак нема власника ФМП Железника Небојше Човића.

    На конференцији за новинаре на Малом Калемегдану саопштено је да је радна група пренела овлашћења на комисију у чијем су саставу бизинисмени Слободан Вучићевић и Зоран Дракулић, као и прослављени тренер Божидар Маљковић који је и њен председник.

    Ова комисија ће водити клуб у наредна три месеца, до скупштине клуба и формирања новог Управног одбора.Слободан Вучићевић који је као представник СД Црвена звезда ушао у радну групу је најавио да ће по истеку ова три месеца изаћи из управе кошаркашког клуба.

    Нови генерални менаџер Црвене звезде биће Милан Опачић, а име тренера још није саопштено.

    На питање да ли постоје шансе да Божидар Маљковић ипак буде тренер Црвене звезде, Опачић је одговорио да ће поново на ту тему разговорати са Маљковићем.

    "Он је најбоље решење за Звезду и треба да преузме важнију функцију од ове", додао је Опачић.

    Са друге стране, Божа Маљковић се новинарима обратио путем видео снимка из Риге, одакле је поручио да ће наставити да помаже клубу као саветник будућег председника Звезде и да ће бити веран војник Звезде.

    Опачић је новинарима рекао да већ данас почиње да ради на формирању тима за нову сезону и да није тајна да ће одмах покушати да у Звезду доведе младе репрезентативце Кешеља и Штимца. Он је нагласио да очекује да ће поред њих двојице бити доведена и два странца екстра класе који ће се прикључити четворици првотимаца под уговорима Тадији Драгићевићу, Елмедину Кикановићу, Мирку Ковачу и Борису Бакићу.

    Припреме првог тима почињу у понедељак 11.августа а поред наведених играча у први тим ће бити укључено и неколико играча из шампионског састава Звезде који је освојио јуниорску титулу првака државе.



    Без договора са Човићем

    Слободан Вучићевић објаснио је новинарима да радна група и поред више покушаја није успела да се договори са власником ФМП-а Небојшом Човићем.

    "Интезивно смо преговорали са Човићем али нисмо успели да се договоримо. Он је практично тражио приватизацију Звезде пре приватизације и ми нисмо могли то да прихватимо", додао је Вучићевић.

    Упитан какву реакцију навијача очекује, собзиром да су они отворено лобирали за улазак Човића у клуб, он је рекао да радна група није нашла заједнички језик са представницима навијача када је Човић у питању, али да ће са њима још разговорати јер они требају Црвеној звезди.

    На конференцији за штампу је између саопштено да је до овог тренутка обезбеђено око 1,3 милиона евра за нову сезону, а да очекују да ће до краја сезоне буџет клуба бити 2,3 милиона евра.

    (Мондо)


Значи, од Човића и коначно нема ништа. Мислим да је најбитније да се раскрстило са старом управом! Надам се да ово није нека упакована прича, па да и неко од бивших мајмуна остане на некој од функција... Не спомиње се нигде онај бркати дебил, али ја се искрено очекујем да његово име више никад у животу не чујем у вези са било чиме, а поготову са Звездом!
Име тренера такође није познато, спомиње се Антонић, Славнић... Видећемо. Што се тиче играча, сигурно да је рано да се било шта коментарише, јер је нажалост та прича тренутно у тотално другом плану. Једино ме нервира што се међу четворицом играча који су за сада у екипи и даље непрестано помиње турско име... Ако се убрзо стабилизује ситуација колико толико, следећа тема би морала да буде у вези са овим играчем. Његово довођење и присуство у тиму је један од битнијих разлога зашто се екипа бојкотовала читаве сезоне...

Даље, ако већ морамо да се помиримо са случајем "Човић"... Вучићевић је, дакле, изјавио да ће након три месеца да напусти позицију коју тренутно има у кошаркашком клубу. Не знам каква ће ситуација са Дракулићем да буде. Углавном, стоји да њих двојица могу клубу да донесу буџет, финансије... Међутим, за разлику од Човића, они немају никакав план даљег развоја (овај је имао 4-годишњи), нити неки успех у прошлости по питању спорта или кошарке.

-Дракулићева кратка биографија, ако неког интересује:
QuoteПливач, директор, богаташ...

У биографији Зорана Дракулића која је доступна на интернету стоји да је рођен 1953. године у Љубљани. Детињство је, почев од треће године, провео на Дорћолу, где је завршио основну школу. Матурирао је у Земунској гимназији, а Правни факултет завршио је у Београду 1978. Био је активан спортиста, државни пионирски и јуниорски првак у прсном пливању, репрезентативац и потом тренер пливачке репрезентације.
Од 1978. до 1990. године био је на најодговорнијим функцијама у "Генексу". Средином '90-их на Кипру оснива компанију "Ист поинт холдингс Лтд", која се бави производњом и трговином обојеним металима, житарицама, ретким металима, дериватима, текстилом...
Иако је годинама био један од главних финансијера ДСС-а, активно се укључује у политику тек прошле године, када је био и кандидат ове странке на изборима за градоначелника Београда. У тој трци је био трећи, иза Александра Вучића и Ненада Богдановића.
Зоран Дракулић је ДСС напустио средином ове године, пошто га страначки шеф Војислав Коштуница није ни предложио за функцију потпредседника странке. Тренутно је један од највећих критичара економског курса Владе Србије. Дракулић је "ожењен и отац три кћерке".



Што се тиче Опачића, он ће свакако бити доста битна фигура у целој причи, али сада можемо само да нагађамо колико квалитене потезе он може да повлачи. Мени је познат као власник и директор кошаркашког кампа "Yubac"...


Све у свему, још доста тога тек треба да се издешава... Нови тренер, играчи, коначна управа, најављени састанак са Делијама, итд. Ипак, најбитније је да се отерала стара и дугогодишња лоповска банда и да се кренуло од неког почетка... Понављам, треба бити опрезан у целој сиутацији, јер је нечовечност и безобразлук те старе управе немерљив и не би ме изненадило да се неко од њих задражи и даље где је до сад био! Али, у том случају мислим да им говњива мотка не гине...

Quote from: Вечити ДЕЛИЈА on August 08, 2008, 12:36:00 PM

  • Све у свему, још доста тога тек треба да се издешава... Нови тренер, играчи, коначна управа, најављени састанак са Делијама, итд. Ипак, најбитније је да се отерала стара и дугогодишња лоповска банда и да се кренуло од неког почетка... Понављам, треба бити опрезан у целој сиутацији, јер је нечовечност и безобразлук те старе управе немерљив и не би ме изненадило да се неко од њих задражи и даље где је до сад био! Али, у том случају мислим да им говњива мотка не гине...
Нема најављеног састанка са Делијама...Да ли си сигурна да је отерана стара и дугогодишња банда и да је ово нови почетак...Ово је ипак сјаши курта да узјаши иста мурта...[/list]
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Quote from: banne on August 09, 2008, 04:20:28 PM
Нема најављеног састанка са Делијама...Да ли си сигурна да је отерана стара и дугогодишња банда и да је ово нови почетак...Ово је ипак сјаши курта да узјаши иста мурта...


Да, то је баш то... "Сјаши курта да узјаше мурта!"

Јуче сам постављао вест овде неколико сати после те њихове чувене конференције. Био сам изнервиран кад сам прочитао да од Човића нема ништа, али покушао сам да размишљам што више оптимистички у том тренутку...

Мислио сам:
- нема више оних говнора Ковачевића, Жежеља, Анђелковића и њима сличних уништитеља,
- ваљда су нешто причали са представницима Делија пре тога, па је успостављен неки компромис и договор (бар оквирно) да може да дође до још неких новина у тих наредних 90 дана, да има ту још доста тек да се дода и промени у оквиру тих почетних промена,

итд...

МЕЂУТИМ, синоћ на СОС-у гледам конфернецију за медије коју су држали ти новоизабрани људи у нашем клубу (Томић као председник радне групе која је постојала до јуче, затим Вучићевић, Дракулић и Опачић). И шта се чује из тих "спаситељских устију"...
- Човић је тражио 4 године мандата и већину. Ради добробита и светле будућности Звезде, то нисмо смели да прихватимо... Он хоће да ПРИВАТИЗУЈЕ Звезду и узме је што пре под своје власништво!
- Па стоји да је господин Човић имао најбољи план... (одговор на питање једног новинара)
...


Quote from: Вечити ДЕЛИЈА on August 08, 2008, 12:36:00 PM
Све у свему, још доста тога тек треба да се издешава... Нови тренер, играчи, коначна управа, најављени састанак са Делијама, итд. Ипак, најбитније је да се отерала стара и дугогодишња лоповска банда и да се кренуло од неког почетка... Понављам, треба бити опрезан у целој сиутацији, јер је нечовечност и безобразлук те старе управе немерљив и не би ме изненадило да се неко од њих задражи и даље где је до сад био! Али, у том случају мислим да им говњива мотка не гине...


Причао сам себи, ипак, непрестано да треба бити итекако опрезан и да ти говори нових људи могу да буду добро замазивање очију (као много пута до сада), иако делују уверљиво! А морам да кажем да кад сам их слушао, да ми и нису баш деловали нешто уверљиво...

Након тога се приказује конференција за медије која је одржана такође јуче и коју држи један од наших вођа! Шта следи даље...
Резиме целе његове приче: На самом почетку читве ситуације и жеље за променама се оглашавају педставници Делија и тако се формира радна група. Питање је да ли би се било шта променило да није било те иницијативе од стране навијача и могуће је да би се врло лако продужио мандат ових људи окји су срозали наш клуб. Такође, од стране Делија се контактира и Милан Гуровић као једина личност којој се у овом тренутку може веровати у принципу. Његова је идеја била да је Човић човек који може да дигне клуб на ноге и врати му стару славу. Делије су то прихватиле и били заслужни што је Гуровић постављен и као члан радне групе. Иначе, на самом том почетку је примећена нејасноћа и нелогичност у виду неке већине људи из старе управе који су такође постављени као чланови и те новоформиране групе. Долази до низа састанака, разговора, Човић износи свој јасан и дугорочан план за наредне 4 године, а са друге стране и ми том човеку износимо неке своје ставове по питању јадранске лиге и сл, од којих не желимо да одступамо... После извесног времена, сазнајемо да се план и услови које је тражио Човић одбијају под изговором да је 4 године дуг период (можда би могло 2 године највише) и да је неприхватљиво да хоће и већину у будућој скупштини. Онда ми реагујемо крајње толерантно, долази до још пар састанка са Гуровићем и Човићем (који већ полако могу да одустају од целе приче због таквог става радне групе који је изнет тада), као и са још неким људима из старе управе. Занимљиво да се Ковачевић појављује као неки миротворац итд.
Делије даље предлажу да се у тој скупштини нађе одређен број Човићевих људи, затим исти тај број ове стране која је одбила првобитно његов план и пар представника навијача... На тај начин се долази до тога да ако би морало да се изгласа нешто што је Човићев предлог, а то није у интересу бољитка клуба, онда Човић не би могао да има већину. После краћег састанка, речено је и договорено да се одржи још један састанак убрзо, при повратку Човића и Гуровића који тренутно нису у Србији. Контактирана су ова двојица, прихватили предлог навијача и остало је да се сачека њихов повратак! АЛИ!!!
"Господа" се испрсила, показала тај БЕЗОБРАЗЛУК о коме све време причам и њиме доказала да се стари систем наставља, само у "освеженом" саставу! Сазвана је конференција за коју нико од Делија није знао и онда су они започели као нешто... Неке приче о приватизацији, о немогућности спречавање исте ако се Човићу препусти клуб, иако он има најбољи план за даљу будућност... Искусни људи, па знају да освоје медије причама како ће да се исфорсира да Маљковић буде тренер, да се доведу играчи, као што су Штимац, Кешељ, 2 екстра американца и сл...

Е, у овом тренутку могу рећи: "Све у свему, ХВАЛА ТИ ЗВЕЗДО ШТО СИ НАМ ОПЕТ У ЛИЦЕ ПЉУНУЛА!!!"
Бар је јасно да неће да се ћути даљем уништавању Звезде као институције и да је коначно завршено са толеранцијом, која је уосталом најбоље и показана у претходних месец и нешто више дана!


Quote from: Ђоле on August 08, 2008, 12:14:35 PM
Опачић је новинарима рекао да већ данас почиње да ради на формирању тима за нову сезону и да није тајна да ће одмах покушати да у Звезду доведе младе репрезентативце Кешеља и Штимца.


Што се тиче ова два "појачања" тиче  ???, Кешеља незнам, али сам са Штимцем тренирао у Поштару и дечко уопште није играч за ЗВЕЗДУ, нема квалитет, а притом је и гробар.  :-[ Пре неких месец дана је била прича да треба да дође у ЗВЕЗДУ, и тад сам се чуо с` њим, и тад је била прича да никад не би играо за ЗВЕЗДУ.
Ако је ико тренирао баскет у нашим клубовима онда зна да мамини и татини синови (деца чији родитељи долазе на тренинге и утакмице), увек имају привилегије и увек су у првом плану, чак иако има бољих играча од њих.
А спаса нема, неће га ни бити,
јер наша ЗВЕЗДА најбоља је сад,
гробари ће горке сузе лити,
а ориће се песмом бели град.

ја не знам ни једног ни другог али се апсолутно слажем да је недопустиво да гробаре доводимо.
сви знамо да је било случајева и у фк и у кк, али мислим да то не сме да буде пракса и у будућности.
а што се кешеља тиче,па ко је гледао вечерашњу текму са литванијом могао је да види да момак дефинитивно није "појачање" него сасвим пристојан играч са великим потенцијалом да постане стандардан сениорски репрезентативац.
мада нам не би ништа фалило ни са мачваном и радуљицом  :)
I just want to see your blood,
I just want to stand and stare.

Quote from: Mayor on August 10, 2008, 10:54:39 PM
ја не знам ни једног ни другог али се апсолутно слажем да је недопустиво да гробаре доводимо.
сви знамо да је било случајева и у фк и у кк, али мислим да то не сме да буде пракса и у будућности.
а што се кешеља тиче,па ко је гледао вечерашњу текму са литванијом могао је да види да момак дефинитивно није "појачање" него сасвим пристојан играч са великим потенцијалом да постане стандардан сениорски репрезентативац.
мада нам не би ништа фалило ни са мачваном и радуљицом  :)


Ко је гледао вечерашњу текму са Литванијом могао је да види да је Кешељ одличан играч, који би у будућности практично морао да буде један од наших најкориснијих сениорских репрезентативаца. После Кукоча, Бодироге, Новицког и можда још неког из Европе, он показује како један играч са доста преко 2m висине може да игра на практично свим позицијама у тиму (поготову на 2,3 и 4)... Значи, за врхунског играча му треба вероватно још мало физичке снаге, наравно још доста труда, рада, искуства, кошаркашког знања итд. Нисам компентентан да улазим баш толико дубоко, али скоро сам сигуран да већ сада може да игра за јако озбиљан клуб и да при том има добру минутажу и завидну улогу!


Друго... Мислим да нема потребе да покрећемо причу о играчима и евентуалним појачањима. Нажалост, то сада пада у други план обзиром да постоје доста већи проблеми који се тренутно везују за Звезду.

Поптуно се слажем са Вечитим у констатацији за Кешеља,а што се Штимца тиче,ако је гробар срећан му пут,али дечко по мом мишљењу има квалитет и то је показао на неколико јуниорских првенстава када смо са њим постајали шампиони.

Иначе,Божа је наводно у Летонији да би завршио преговоре са Кешељем,али после оваквих игара,тешко да ће доћи у овај наш русвај.

Хмм изгледа да Штимац ипак није толики гробар,појавио се данас на припремама и најавио да ће играти за нас!За Кешеља треба да платимо обештећење.

QuoteШТИМАЦ И КЕШЕЉ У ЦРВЕНО-БЕЛОМ

КОШАРКАШИ Црвене звезде у понедељак увече су почели припреме за нову сезону. На окупљању је био и центар Владимир Штимац, члан златне младе селекције с прошлогодишњег ЕП, а очекује се да ће се у уторак прикључити и Марко Кешељ, актуелни шампион Европе у конкуренцији до 20 година.
Осим играча јуниорског тима, на окупљању црвено-белих били су капитен Тадија Драгићевић, Мирко Ковач и Рус Павел Громико, док су Борис Бакић и Елмедин Кикановић у селекцијама Црне Горе и БиХ.
На питање да ли је нови члан Црвене звезде, Марко Кешељ је дипломатски одговорио:
- Нисам размишљао о промени средине током ЕП. Имам уговор са Келном још годину дана, а где ћу наставити каријеру знаће се наредних дана, када будем обавио разговоре са менаџером. Не бих имао ништа против да се вратим, јер су многи оспоравали мој квалитет када сам, као млад играч, отишао у иностранство.

Сигурно је реко и да је од пелена желео да игра за ЗВЕЗДУ.   :D ;D
А спаса нема, неће га ни бити,
јер наша ЗВЕЗДА најбоља је сад,
гробари ће горке сузе лити,
а ориће се песмом бели град.

Тај кешељ је гробар...
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Quote from: banne on August 12, 2008, 12:41:51 PM
Тај кешељ је гробар...


А да ли смо ми у ситуацији да бирамо? Он је за нас квалитет и сходно томе да смо у распаду верујем да целу ситуацију треба из тог угла посматрати.

А све те силне "делије" које су играле за нас су показале како воле Звезду (Томашевић, Вујанић, Богдановић ...). Боли мене туки за кога он навија, немогуће је у неки клуб доводити само своје навијаче, шта вам је. Али, ми смо скренули с пута тотално.
Него, конта ли ко онај фазон из новина како нам се Пини Гершон "нуди", Пешићу се предлаже, јавља се неки Црногорац, и сличне приче. Горе него кад почне фудбалски прелазни рок са вјечитим двојцем Тигана - Стоичков. Ово је све мазање очију, дај Боже да није.



Тотално је не битно ко за кога навија. Ми не само да нисмо у ситуацији да бирамо него нисмо ни у каквој ситуацији немајући тренутно никакву позицију. Нека свако од њих остави срце на терен а за кога играч навија мене савршено не занима. То је такође и не могуће доказати. Међутим, бављење тим стварима у овом тренутку су глупости и само скретање са теме.

Ја сам то споменуо јер је тај исти Штимац пре неких месец дана, када се причало о његовом доласку у Звезду, говорио да никад неби играо за Звезду.  :-\
А спаса нема, неће га ни бити,
јер наша ЗВЕЗДА најбоља је сад,
гробари ће горке сузе лити,
а ориће се песмом бели град.

#35 August 13, 2008, 10:13:40 PM Last Edit: August 13, 2008, 10:15:23 PM by Иван
Јел могуће да сте ви толики дебили да причате овде о Штимцу и Кешељу док нам и даље иста багра,само у другом саставу,води клуб и покушава што више да га сроза и смањи цену,не би ли када дође до приватизације могла да га купи за мале паре!!!
На целом свету ми је све,
да живим не могу без ње,
и зато певам цео дан,
ЗВЕЗДА,ЗВЕЗДА!!!

Quote from: Иван on August 13, 2008, 10:13:40 PM
Јел могуће да сте ви толики дебили да причате овде о Штимцу и Кешељу док нам и даље иста багра,само у другом саставу,води клуб и покушава што више да га сроза и смањи цену,не би ли када дође до приватизације могла да га купи за мале паре!!!

И ово стоји. После онаквог кварног потеза Делијама иза леђа нема шта ми више да дискутујемо о дешавањима у клубу док га ова управа води. Наше је једино остало да сви станемо иза једне једине пароле, а то је: УПРАВА НАПОЉЕ!!!
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Мислим да око тога "Управа напоље!" нема расправе...то следи сигурно само остаје да видимо како ће све то изгледати...

Најстрашније од свега је што они настављају да раде по свом као да никада није ни вођен разговор са Делијама... Настављају да обећавају брда и долине, тренере, играче, само да замажу очи свима и скрену пажњу са приче о великој превари према свима који воле Звезду, небитно да ли су то Делије, симпатизери, поштоваоци клуба итд. ...

Ноћас док сам вртео тв програме наиђем на сос, оног смрада тегелтију и Паспаља, једног од ретких бивших играча партизана кога веома ценим (купио ме за сва времена када је приликом преласка у олимпијакос изјавио да му је жао што и у тадашњој југославији није играо за црвено-бели тим)... Елем, баш тад су укључили неког Опачића, наводно дугогодишњег кошаркашког радника који је сада први човек радне групе кк-а... Признао је да је Маљковић одустао из приватних разлога (читај одувао их је без размишљања) и да сада разговарају са Пешићем који је скоро па пристао, наводно се преговара о детаљима... И овде је већ споменута прича за Штимца и Кешеља, један већ тренира са екипом, другом затеже клуб око преласка... То је потврђено. Знам да се у јавности поводом кк-а овај Опачић спомиње већ неко време, али дуго пратим баскет, доста људи из окружења је дуго било у том спорту, и никада до сада нисмо чули за овог човека... Видим да су овде многи тренирали или имају другаре који су професионалци, па ајде мало да се распитамо ко је уопште тај човек, каква је његова прошлост, чиме се бави(о)...??!



Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Ево мало о Опачићу од ортака који је кошаркашки тренер:

QuoteМилан Опачић у кошарку је ушао као један од оснивача к.к Ужичка Република.Име је клуб добио такво јер је то још увек било време када је софка финансирала све клубове па је по блоковима малтене сваки блок имао свој клуб Ужичка,козара,22 децембар итд итд.
Опачић после пар година постаје директор клуба,клуб је имао солидне резултате мада је реално имао и један велики број кошаркаша посебно у млађим категоријима где и није била велика концетрација клубова по новом београду ту си поред ужичке били к.к шампион и к.к партизан.Клуб као клуб је избацио многа и данас позната имена прековић,берић,божић,гајић,бркић,ђорић,дојчин......Сениорски састав је био у лиги без брига тј у то време другој српској лиги.Тренирао је у хали спортова.Једнога дана Милан опачић се појавио са генералним спонзором Митровић Сретеном иначе власником абм клинике који нам је као и сви остали обећавао куле и градове.Те године први пут се иде на копаоник на припреме и то као цео клуб и у свим категоријама.Трошкове припрема за први тим је сносио спонзор а играчи у млађим категоријама су плаћали сами.Поред нас на припремам су били Звезда пакистан и грчки паниониос.Видевши да од припрема може да се лепо заради опачић одлучије да на копаонику прави кошаркашки камп који траје и дан данас и одржава се свакога лета на копаонику у неколико смена и траје скоро два месеца.По повратку са копаоника опачић продаје клуб митровићу и то за лепу кинту одприлике за стан нов ауто и место тренера у првом тиму.Клуб се убрзо после тога распада а опачић наставља да ради у кошарци.Оснива удружење кошаркашких тренера чије и дан данас председник,и организује тај кошаркашки камп на копаонику.И то су ми главна занимања у кошарци од 94-95 па до данас.Значи искуства у кошарци и вођењу клуба равни су нули.Сва његова интересовања за овај спорт су углавном лична и финансиска.