15. juna u Sarajevu, 28. u Beogradu, i negde između u Zagrebu veliki koncerti neponovljivog pastirskog rocka - Bijelo Dugme!
Brega, Bebek, Alen, Tifa, Redža, Laza, Mića... napraviće najveći spektakl ove decenije! Zar nisam rođen za marketing... namigivanje

Dakle, volite li BD, šta mislite o njima i koje su vam omiljene pesme?
Evo mojih:
1. "Đurđevdan"
2. "Lipe cvatu"
3. "Na zadnjem sjedištu moga auta"
4. "Pristao sam, biću sve što hoće"
5. "A i ti me iznevjeri"
6. "Pediculis pubis"
7. "Lažeš"
8. "Svi marš na ples"
9. "Da sam pekar"
10. "Ne spavaj mala moja"

A tu su još "Mojih pet minuta", "Tako ti je mala moja kad ljubi Bosanac", "Ružica si bila", "Tajna veza", "Hajdemo u planine", "Zaboravi", "Za Esmu" ...



Sve pesme Dugmeta su na svoj nacin dobre.Reci manje vise, al' R'n'R' odvaljuje. Na koncert idem sigurno, a omiljene pesme su:

1-A i ti me izneveri
2-Djurdjevdan
3-Sanjao sam nocas da te nemam
4-Te noci kad umrem
5-Ruzica si bila
6-Lipe cvatu
7-Ne spavaj mala moja
8-Svi mars na ples
9-Hajdemo u planine
10-Napile se ulice
11-...   itd,itd..............
..........................................pa do 548  namigivanje
A VECNU SLAVU, ZA POBEDU...

Uzeo sam kartu danas. Soma dinara ali za njih bi dao i vishe. Znachi osecam da ce biti 100 000 ljudi, nikada nisam bio na hipodromu ali sam chuo da je ogromna povrshina.

Evo pokushao sam da sastavim neku listu omiljenih pesama ali u sushtini je nezahvalno da ih odvajam, svaka mi je draga na neki nachin  :)

1. Djurdjevdan je
2. Ruzica si bila
3. Za Esmu
4. Ako mozesh zaboravi
5. Sve ce to mila moja prekriti snjegovi, ruzmarin i shash
6. Lipe cvatu
7. Napile se ulice
8. Pristao sam bicu sve shto hoce
9. Oprosti mi shto te volim
10. Hajdemo u planine

Quote from: "Maj 25"Uzeo sam kartu danas. Soma dinara ali za njih bi dao i vishe. Znachi osecam da ce biti 100 000 ljudi, nikada nisam bio na hipodromu ali sam chuo da je ogromna povrshina.

Evo pokushao sam da sastavim neku listu omiljenih pesama ali u sushtini je nezahvalno da ih odvajam, svaka mi je draga na neki nachin  :)

1. Djurdjevdan je
2. Ruzica si bila
3. Za Esmu
4. Ako mozesh zaboravi
5. Sve ce to mila moja prekriti snjegovi, ruzmarin i shash
6. Lipe cvatu
7. Napile se ulice
8. Pristao sam bicu sve shto hoce
9. Oprosti mi shto te volim
10. Hajdemo u planine
Pa ja sam mislio da  ti mrzis te  yu-nostalgicara kad   ono .............. :D  :D  :D :D  :D  :D  :D    :finger  :finger  :finger  :finger
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Kakve veze ove pesme imaju sa jugonostalgijom? Oni su za mene pre svega jedna odlichna rok grupa a ako zapevaju sluchajno "Jugoslavijo na noge pjevaj nek te chuju" ja cu ostati ravnodushan nishta vishe...

Opusti se vidis da te zaj.bavam malo :flasa  :flasa  ;pivo ,mene oni licno nerviraju(narucito zbog stvari kao sto su:ajmo curice,ajmo decaci) ali ih postujem jer se sigurno nebi svi lozili na njih da su losi!! poz
A NAMA I U NAMA ZVEZDO ZIVIS TI!!!

Mene boli briga za njih jedino Djurdjevdan sto je dobra pesma ( barem za mene).

ma oni su sranje!
nestalo kesa pa kao da uzmu kintu dok mogu.
za 7-8 godina ponovo ce biti njihov koncert 100%!

ја их нешто  не волим имају 2-3 добре песме и то је то.
Quotenestalo kesa pa kao da uzmu kintu dok mogu.
za 7-8 godina ponovo ce biti njihov koncert 100%!
управо тако :finger

JASHAR AHMEDOVSKI !!!!!!!
JEDAN JE JASHAR AHMEDOVSKI!!!!!!!!!!!! :ruke  :ruke

Quote from: "sez. RUMA"JASHAR AHMEDOVSKI !!!!!!!
JEDAN JE JASHAR AHMEDOVSKI!!!!!!!!!!!! :ruke  :ruke

e jebiga  :lol:  :lol:  :lol:



Quote from: "Mikelandjelo"Dakle, volite li DB, šta mislite o njima i koje su vam omiljene pesme?

Od DB-a mi je omiljena "Mil'cija trenira strogocu".
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Okupili se ljudi zafalilo im love...
Neznam koliko pratite svojevremeno, su se preko novina
napusavali Tifa i Bebek, pa Alen i Tifa, cak je i Brega jednom
izjavio javno kako nemoze da veruje da je svirao sa takvim ljudima
i kako je pronasao sebe u fimlskoj muzici i orkestru za svadbe i
sahrane...ali onda mu je njegov menadzer  R.M. objasnio da
moze da uzmer jos koju "MILKU" i napravi jos koju
kucu na Senjku TJ. Top.Brdu, pa se Brega brzo predomsilo,
Pajavila se Coca Cola i gotova stvar...koja pokriva
troskove organizacije a osdtali sponzori i prodaja karata direktno u
DZEP...pa vi racunajte...lako je...
ako na sva tri koncerta bude otprilike 200.000ljudi x 12eur-a =
2 400.000 eur-a...Nadam se da VAM je sada sve jasno...
Ja cu na koncert ici da cujem Djurdjevdan vidim stejdz i idem kuci...
A za jugo nostalgiju me boli K.... !!!
..нисам био свестан, ваше величанствене подршке, оданости и неизмерне љубави према клубу.били сте мотив више екипи, на Маракани или на било којем другом стадиону, без обзира на његову удаљеност...

Majka Mara, nemo' bre da zajebavaš, ja sam napisao BD, a DB ti je nešto sasvim drugo... :D



Pajo, sve si rekao. Ja cu ici, jer karte dobijam za DZ. Brega sigurno ovo ne radi zbog love, on ima najvise kesa, svira po Evropi, svi ga traze. Tifa je bivsi narkos koga niko ne jebe ni 5%. A najjaci mi je Alen Islamovic koji umesto da peva po Evropi peva po raznim selima. Zadnji put sam ga video da peva u kolasinskoj diskoteci "SELECT"   :D

Nego Pajo, vidim da ti dobro ide matematika i kesh, jesi razmisljao da budes menadzer caffea :) ;pljuga

Ja ću da "pozajmim" šleper sa sve prikolicom(punom kerozina),pa ću da se zaletim niz "Banjičkih žrtava",pri dnu ću da smotam pun desni,pa prelet preko rampe-direkt na stejdž-da uveličam hepening :D ...Čisto da znate da se sklonite od "stejdža"

Nakon 16 godina "Bijelo dugme" održalo koncert u Sarajevu pred više od 60.000 ljudi
Spoj muzike i emocija

"Bijelo dugme", po mnogima najveći rok bend svih vremena s prostora bivše Jugoslavije, u srijedu naveče je u Sarajevu održao prvi u nizu tri velika koncerta i oduševio više od 60.000 posjetilaca.
Gradski stadion "Asim Ferhatović Hase" ("Koševo") u Sarajevu u srijedu navečer bio je dupke pun, a članovi benda i organizatori jednaku posjetu očekuju i na preostala dva koncerta u Zagrebu i Beogradu.

Kada su se svjetla upalila i na sceni se pojavili članovi "Dugmeta", stadionom "Koševo" prolomio se gromoglasan aplauz, a publika je skandirala "Tifa, legendo, hoćemo Tifu".

"Ovdje sam jer želim doživjeti pravo 'Dugme', a to se jedino može u Sarajevu", rekao je Vladimir Popadić iz Kruševca, jedan od posjetilaca.

Nakon tri sata svirke i po mnogima najboljeg koncerta koji se protekle decenije desio na ovim prostorima, Goran Bregović je novinarima izjavio u "Zetri" kako je imao tremu.

"Bijelo dugme" je održalo koncert pun emocija i euforije, a sljedeća stanica je zagrebački stadion "Maksimir" 22. juna. Nakog toga 28. bend će svirati na hipodromu u Beogradu. A poslije toga ko zna...

Mladen Vojičić Tifa iznenada je, kako tvrde očevici, ljutito napustio binu. Kažu da je uz psovku koja je bila upućena organizatorima i članovima benda, sa suprugom i djetetom napustio stadion. Niko od prisutnih, pa čak ni članovi benda, nisu znali zbog čega se Tifa naljutio.

Goran Bregović tvrdi da ne zna šta se desilo s Tifom.

"Možda mu nije bilo dobro. Posljednjih dana se žalio da se ne osjeća najbolje", kazao je Brega.

"Zaista ne znamo šta se zaista dogodilo Tifi. Kada je napustio binu, svi smo bili zatečeni. Vjerujem da nije razlog večerašnja svirka", kazao je Điđi.

Quote from: "KizaLion"Ja cu ici, jer karte dobijam za DZ. Brega sigurno ovo ne radi zbog love, on ima najvise kesa, svira po Evropi, svi ga traze. Tifa je bivsi narkos koga niko ne jebe ni 5%. A najjaci mi je Alen Islamovic koji umesto da peva po Evropi peva po raznim selima. Zadnji put sam ga video da peva u kolasinskoj diskoteci "SELECT"   :D

Jа не верујем да ћу ићи осим ако неко не буде упоран да ме наговори.  :D Готивим Дугме из периода док је Бебек био певач, после тога ми све звучи као комерцијала. Мада су добре и неке две три песме са Тифиног албума "Липе цвату", "Лажеш", "Да те богдо не волим". Ален је отпевао своје у "Дивљим јагодама" и ту је и завршио своју певачку каријеру, тако да ме он не занима...

готивне песме : лоше вино, пожурите коњи моји, има нека тајна веза, топ.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "Kospicar"
Mladen Vojičić Tifa iznenada je, kako tvrde očevici, ljutito napustio binu. Kažu da je uz psovku koja je bila upućena organizatorima i članovima benda, sa suprugom i djetetom napustio stadion. Niko od prisutnih, pa čak ni članovi benda, nisu znali zbog čega se Tifa naljutio.
Goran Bregović tvrdi da ne zna šta se desilo s Tifom.
"Možda mu nije bilo dobro. Posljednjih dana se žalio da se ne osjeća najbolje", kazao je Brega.
"Zaista ne znamo šta se zaista dogodilo Tifi. Kada je napustio binu, svi smo bili zatečeni. Vjerujem da nije razlog večerašnja svirka", kazao je Điđi.

Iznerviralo ga je kada je Bebek izasao sa njim da peva pesmu koju inace ovaj SAM peva...i onda je ovaj TIFA  :bes  ! prso  :D
To je ta netrepeljivost izmedju pevaca i pevacka sujeta !!!
o kojoj sam pisao u prethodnom postu...izmdju Tife i Bebeka...
jer jedni kazu da je Tifa Najbolji, drugi Bebek...itd...u krug...
..нисам био свестан, ваше величанствене подршке, оданости и неизмерне љубави према клубу.били сте мотив више екипи, на Маракани или на било којем другом стадиону, без обзира на његову удаљеност...

Quote from: "Maj 25"Kakve veze ove pesme imaju sa jugonostalgijom? Oni su za mene pre svega jedna odlichna rok grupa a ako zapevaju sluchajno "Jugoslavijo na noge pjevaj nek te chuju" ja cu ostati ravnodushan nishta vishe...
Prvo ima veze sto su potpuno u YU fazonu. I nakon svega je strasno ostati ravnodusan na "Jugoslaviju". Medjutim ako se vec neko odluci da ide tamo jer mu se svidja muzika, onda normalno treba da iskulira. Meni jednostavno nisu dovoljno dobri, cak sta vise meni su uzasni, da bi ih iskulirao - kao recimo sto bih Lajbah uvek odgledao.
Moj najveci problem s tim bendom je sto je dziberski. Ne mogu da kazem da je folk-pop sav dziberski, ali oni jesu. Oni su bend koji je vukao na tu lalala ojsa ojsa varijantu, za razliku od veoma kvalitetnih bendova sirom te zemlje koji su imali i neki gotivan fazon. Konkretno iz tog dela zemlje iz kog je i BD su za mene postojala 2 benda koje sam mogao da slusam - Pusenje i Bombaj Stampa, a sve ostalo je bilo kao grobarkse grupe - strah, uzas, jeza,...
Normalno mora da postoji neki kvalitet jer je to bio definitivno najpoznatiji bend u bivsoj YU, ali je i "Armagedon" bio najgledaniji film i Milic od Macve je najpoznatiji slikar.
Po svojoj mas-popularnosti, jugoslovenstvu, plitkoci i pateticnosti Bijelo Dugme stoji na vrhu rame uz rame sa Balasevicem.
Sa druge strane i Balas i BD sigurno da imaju par pesama koje su vredne i koje cu uvek rado cuti, ali mi se u sustini povraca.