U cilju poboljsanja kvaliteta foruma od danas samo uveli pravilo da forum mogu da citaju samo registrovani korisnici.

Sama registracija traje par minuta i mozete je zapoceti:
OVDE

Molimo vas ne budite lenji, registrujte se i uzivajte u forumu kao i do sada.

Delije Caffe Admin team

Mislim da novo pravilo nece pozitivno da utice na kvalitet foruma, naprotiv (sta ti je ljudska logika - ono sto je nekome sasvim prirodno i logicno, u ocima druge osobe deluje suprotno :) ).

Naime, na kvalitet foruma, bilo pozitivno bilo negativno, ne uticu oni koji na njemu NE PISU, vec oni koji pisu - odatle ne vidim nikakav smisao u ovoj odluci.

A da je odluka kontraproduktivna, najbolje svedoci cinjenica da mnogi koji dosad NISU PISALI NA FORUMU, spreceni da ga samo citaju, bivaju  'prinudjeni' da se registruju da bi ga citali - a kad su se vec registrovali, normalno je da ce, pre ili kasnije, da pocnu da pisu na tom forumu. Takodje, logicno sledi da ce medju tim ljudima biti mnogo onih koji stadion nisu videli, ili su ga videli par puta u zivotu, a takvi, naravno, ne mogu da doprinesu kvalitetu foruma.

Pored svega navedenog, sprecili ste i ostale navijace (bilo nase, bilo strance) da 'bez smaranja' citaju izvestaje, komentare i gledaju fotke koje se nalaze na forumu.

U principu meni je svejedno, je l' - 'ni iz dzepa ni u dzep', ali hteo sam da vam ukazem na ovaj, iz mog ugla gledano, krajnje neosnovan i, sto je jos bitnije, kontraproduktivan potez.

E sad, mislim da sam sve uzeo u obzir, i da je sve navedeno fakt do fakta, moguce je da sam nesto prevideo ...

Pozdrav

Razmisljao sam i mislim da je tvoj predlog OK.

Quote from: "Radza"Mislim da novo pravilo nece pozitivno da utice na kvalitet foruma, naprotiv (sta ti je ljudska logika - ono sto je nekome sasvim prirodno i logicno, u ocima druge osobe deluje suprotno :) ).

Naime, na kvalitet foruma, bilo pozitivno bilo negativno, ne uticu oni koji na njemu NE PISU, vec oni koji pisu - odatle ne vidim nikakav smisao u ovoj odluci.

A da je odluka kontraproduktivna, najbolje svedoci cinjenica da mnogi koji dosad NISU PISALI NA FORUMU, spreceni da ga samo citaju, bivaju  'prinudjeni' da se registruju da bi ga citali - a kad su se vec registrovali, normalno je da ce, pre ili kasnije, da pocnu da pisu na tom forumu. Takodje, logicno sledi da ce medju tim ljudima biti mnogo onih koji stadion nisu videli, ili su ga videli par puta u zivotu, a takvi, naravno, ne mogu da doprinesu kvalitetu foruma.

Pored svega navedenog, sprecili ste i ostale navijace (bilo nase, bilo strance) da 'bez smaranja' citaju izvestaje, komentare i gledaju fotke koje se nalaze na forumu.

U principu meni je svejedno, je l' - 'ni iz dzepa ni u dzep', ali hteo sam da vam ukazem na ovaj, iz mog ugla gledano, krajnje neosnovan i, sto je jos bitnije, kontraproduktivan potez.

E sad, mislim da sam sve uzeo u obzir, i da je sve navedeno fakt do fakta, moguce je da sam nesto prevideo ...

Pozdrav
jeste ok predlog, ali ima i druga strana, novinari i policija, koji pre ili kasnije mogu da se registruju, tako da bez poostrenja registracije(ne znam kako) nista ne dobijamo ovim, ali... vi ste urednici...
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Problem je u tome sto svaki novinar ili pandur moze da se registruje pod nekim normalnim i navijackim userom, neka yu mail adresa, sve ostalo ok, deluje kao navijac, retko pise na forumu, ipak registrovan ali ti tesko mozes znati da je pandur... tako da ni ta prica ne pije vodu.

Gledao sam ostale forume, nijedan forum nije zatvoren. Ja pratim forum JF iako nisam registrovan volim da citam ali nemam zelju da pisem. Sigurno ima takvih koji dolaze ovamo.

Ima jos jedna stvar :

1. Pre ce neko ostaviti post na forumu ako je vec ulogovan, nego ako nije.  :D
2. A to znaci da ce vecina radije samo citati forum ako vec ne mora da se loguje a pogotovo registruje!

Po meni je bolje da postoji obaveza registrovanja i da forum bude "zatvoren" za nedovoljno zainteresovane da citaju i pisu na njemu.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Pricam ja ali izgleda niko me ne slusa...

Samo da napomenem da imamo oko 1200 registrovanih korisnika a od toga oko 500 nema nijedan post. Razmislite malo da je i nekim laicima tesko da se registruju, i da ja ponekad dobijam takve mailove.

Forum je dobar onoliko koliko dolaze i protivnicki navijaci npr. Grobari, Firma, Despoti, Torcida, BBB a ne samo Delije. A protivnicki navijaci cim budu videli da postoji protekcija, odma ce da pale sa foruma.

Cekaj malo, tebi je vaznije da ne odbijes nekog grobara od naseg foruma nego sto ti je stalo da nateramo nase da se u sto vecem broju registruju i ukljuce na forum? Ne kapiram.
Ne boj se, Hejsela i Vovjodu nece mrzeti se loguju.  :D  :lol:

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!