Quote from: "UrbanBaby"Звезде Ultimate fight-a i K1 borbi - Lord of rings у Београду

Место: Београдска арена

Време: 12. јануар 2008.


Skymusic организује највећи спортски догађај у нашој земљи под називом "Lord of rings". По први пут у нашој земљи, али и у овом делу Европе имаћете прилику да 12. јануара у Београдској арени гледате највеће светске звезде Ultimate fight-a i K1 борби.  

Редослед борби:

1. Evgeniy Lotin (Russia) vs.Andy Jekel (Holland) (mma)
2. Dave Dalgliesh (Holland) vs.Antony Rea (France) (mma)
3. Aziz Jahjah (Holland) vs. Serbian Fighter (k-1)
4. Daniel (Norway) vs. Thai Fighter (muhai thai)
5. David Bielkhelden (Sweden) vs. Siyar Bahardurzada (Avganistan) (mma)
- 20 minuta pauze
6. Andrey Rudakov (Russia) vs. Roan "Jucao" Carneiro (Brasil) (mma)
7. Valentine Overeem (Holland) vs. Kresimir Bogdanovic (Bosnia) (mma)
8. Denis Stojnic (Bosnia) vs. Goce Sandovski (Holland) (mma)
9. Alistair Overeem (Holland) vs. Miodrag Petkovic (Montenegro) (mma)
10. Stefan Leko (Croatia) vs. Adnan Redzovic (Bosnia) (k-1)

Е курац ће Леко да се бори са балијом у Београду... То је промењено и у главној борби вечери ће се борити против Гагија Јовановића из Звезде. Много смо се цимали око тога, и мислим да смо успели.

Овај догађај није никакав К1 турнир, то је само млаћење пара и узимање од људи који не знају о чему се ради. Наша грешка је(као кикбокс клуба Звезда и кикбокс савеза уопште) што нам турци организује меч у сред Београда, али нажалост људи на челу клуба и савеза(оре свега Бора Пелевић) немају слуха за професионални спорт. Зато је и дошло до овога и зато ће само на име К1 балије имати у Арени 10-ак хиљада људи.

да појасним...


К1 турнир је турнир у кикбоксу по специфичним к1 правилима(дозвољена колена, без хватова и клинча из тајландског бокса) На турниру учествује 8 бораца, турнир је елиминациони и само је један победник који се добије исто вече. Победник се квалификује за даље талмичење и тако све до финала у токију у децембру сваке године. Таквих турнира има доста по целом свету и одржавају се једном до два пута месечно.

Дакле разлика је између к1 турнира и меча по к1 правилима. Мечеве по тим правилима организује чак и наш распали савез али то нема везе са турниром, исто је и овде случај.  Муслимани(не знам која је то прича скај мјузик) организује ово и једини меч вредан пажње је меч Стефана Леко-а(иначе хрват, ради за немачку)... против надам се Гагија из Звезде.

ово је престиж фајт, тј не доноси ама баш ништа борцима сем пара. Како сам чуо најјефтиније карте ће бити 20 евра.

Верујем да ће борбе по квалитету бити добре. али сама организација ми и није нека позивница за цео ''спектакл''

урбана бебо, где си наишла на ове инфо? Организатор је пре пар дана одржао конференцију за штампу у интерконтиненталу на којој се појавило 0(и словима нула) новинара. Па ме интересује где си на ово налетела...

Никола брате а дес' ти на списку?Ја таман реко да дођем да видим како скачеш неком балији по лобањи кад оно ништа  :boks .
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Quote from: "николаБГ"урбана бебо, где си наишла на ове инфо? Организатор је пре пар дана одржао конференцију за штампу у интерконтиненталу на којој се појавило 0(и словима нула) новинара. Па ме интересује где си на ово налетела...

http://www.kudazavikend.com/specijal/4497
http://www.arenabeograd.com/sr-ci/events/details/40

Најава за овај догађај стоји и на сајту Билетсервиса.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "Djape_BBrdo"Никола брате а дес' ти на списку?Ја таман реко да дођем да видим како скачеш неком балији по лобањи кад оно ништа  :boks .

фали ми 20-ак килограма за к1, па можда. Ал' реално, без правог менаџера ниједан наш борац неће видети ни К, а камоли и то 1 :nene Па још је неизвесно да ли ће се најбољи српски тешкаш Гаги Јовановић у сред Београда борити у престиж фајту, замисли колико смо далеко онда од позива за нешто званично...

Лиценца је прескупа, а код нас нема човека који би уложио у тако нешто. Тако да ако желиш да ме видиш у акцији :boks у јануару се прави календар националних такмичења а следећи профи би требао да се одржи у Италији око 20 јануара.  :sampion

@urbanbaby


хвала, када будем био 100 посто сигуран ко стварно с ким боксује поставићу овде...

Quote from: "николаБГ"Е курац ће Леко да се бори са балијом у Београду... То је промењено и у главној борби вечери ће се борити против Гагија Јовановића из Звезде. Много смо се цимали око тога, и мислим да смо успели.

Овај догађај није никакав К1 турнир, то је само млаћење пара и узимање од људи који не знају о чему се ради. Наша грешка је(као кикбокс клуба Звезда и кикбокс савеза уопште) што нам турци организује меч у сред Београда, али нажалост људи на челу клуба и савеза(оре свега Бора Пелевић) немају слуха за професионални спорт. Зато је и дошло до овога и зато ће само на име К1 балије имати у Арени 10-ак хиљада људи.

У штампи је данас изашао интервју са Пелевићем. Прича како шиптари из Швајцарске спречавају улазак наших бораца у К1...нисам га баш најбоље разумела.
:zbunjen
Потврдио је да ће главни меч у Арени бити између Лека и Гагија. Пелевић не готиви УФ (не сматра то спортом), ни фудбал не готиви...каже да би волео да се у Србији развије аматерски кик-бокс али да то зависи од државе.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

QuoteRaspored borbi:

1. Evgeniy Lotin (RUS) - Andy Jekel (NIZ) (mma)
2. Dave Dalgliesh (NIZ) - Antony Rea (FRA) (mma)
3. Aziz Jahjah (NIZ) - Nikola Dimkovski (k-1)
4. Daniel (NOR) - ??? (k-1)
5. David Bielkhelden (ŠVE) - Chico Martinez (NIZ) (mma)
6. Andrey Rudakov (RUS) - Roan "Jucao" Carneiro (BRA) (mma)
7. Valentijn Overeem (NIZ) - Krešimir Bogdanović (BOS) (mma)
8. Denis Stojnić (BOS) - Goce Sandovski (NIZ) (mma)
9. Alistair Overeem (NIZ) - Miodrag Petković (SRB) (mma)
10. Duško Basrak (SRB) - Adnan Redžović (BOS) (k-1)
11. Stefan Leko (HR/NJE) - Dragan Jovanović (SRB) (k-1)
12. Srđan Jović (CRG) - Miljan Maljković (SRB)

Specijalni gost večeri - trostruki K-1 prvak Semmy Schilt.



http://www.lordofring.org

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!


Вуле, свака част за фотке.   ;pljuga

Она борба са Семијем је била смејурија. Див против кепеца.
Леко такође није имао достојног противника. Нека обојена девојчица са кикицама.  :lol:

Борбе које су изазвале овације у Арени су убедљиво између Гагија Јовановића и Дражена Ордуља, Гоцеа и Дениса, Никола Димковски и Азис Јаја...

Гагију је скандирала цела Арена, сви су били на ногама. Након меча између Македонца и Сарајлије избио је ицидент. Полетеле су флаше и столице у ринг. Надала сам се општем фајту у партеру али брзо се све смирило.

Што се тиче амбијента, ипак је много узбудљивије гледати борбе у прашњавој и мрачној Хали спортова, где је публика сасвим близу ринга...осетиш мирис зноја, крви, набија ти се адреналин...у Арени свега тога нема...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ипак Октагон је за мене закон! То је прави ринг. Једва чекам ултимат фајт.

Quote from: "UrbanBaby"Вуле, свака част за фотке.   ;pljuga

Ниси моје фотографије,ја сам их само нашао на нету.

Quote from: "KizaLion"Ипак Октагон је за мене закон! То је прави ринг. Једва чекам ултимат фајт.

Кизо ај не лупај бре, какав октагон.. Уличари и модерни гладијатори као још један продукт модерног доба. Нико од њих мозга нема, нема знања, нама ферплеја... само снага и муда...

Верујем да би било занимљивије да се куваним моткама бију, а ако је нерешено поделити им по који трозубац или мачете. Било би још више крви, а то је оно што се тражи зар не?

Кикбокс, тајландски бокс и класичан бокс... једино што је добро од борилачких спортова. Уличне туче нису спорт

Quote from: "николаБГ"
Quote from: "KizaLion"Ипак Октагон је за мене закон! То је прави ринг. Једва чекам ултимат фајт.

Кизо ај не лупај бре, какав октагон.. Уличари и модерни гладијатори као још један продукт модерног доба. Нико од њих мозга нема, нема знања, нама ферплеја... само снага и муда...

Верујем да би било занимљивије да се куваним моткама бију, а ако је нерешено поделити им по који трозубац или мачете. Било би још више крви, а то је оно што се тражи зар не?

Кикбокс, тајландски бокс и класичан бокс... једино што је добро од борилачких спортова. Уличне туче нису спорт


Прочитао сам мој пост... изгледа свађалачки, нисам тако хтео да га напишем. Поента је била да мма, ултимат, приде како год да се зове то песничење, не може се назвати и није племенита вештина. Некако ми је као америчко рвање, или кечинг. хајде да смислимо нешто што ће бити атрактивно, крваво, и првући шире масе.

Тако долази до ситуације као што је била у Пиониру када је Гидра организовао Ултимат а 7000 људи виче ''уби, Уби''... На страну сви навијачки повици који имају више фолкорни него прави значај, али када два храбра момка размењују ударце без икаквих правила и заштита, циљ није савладати већ повредити противника, а сала виче ''Убиј''.. то се спортом не може звати и мало ме нервира када људи то воле.   Наравно свако има право на своје мишљење...

Никола, трипујеш се.
На Гидрином последњем меморијалном турниру су учествовали боксери, рвачи, и само се један борац водио као "улични борац".
А грешиш и за публику. Публика је на пример у Арени негодовала што се у последњем мечу џин "борио" против лика који је читав метар био нижи и негодовала је када је судија пустио да један доминантни такмичар атакује већ сломљеног противника (Денис и Гоце)...и када се Гаги борио против усташе, нико није вико "убиј, убиј"...већ су сви викали : "Гаги, Гаги..." Ниси био тамо, причаш напамет.

А да ли се борци такмиче у обичном рингу или у октагону, не капирам, какве то везе има?

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ма кечери су закон немате ви појма  ;pljuga
Жао ми је што нисам био али и они су нашли да га организују у месецу брљављења, хедонисања и (што је најважније)  трошкова за улаз од 1200 кинти. Нисам се кад је нешто слично (утакмице, концерти нпр) никада либио да дам кинту али сад ме у'ватише у погрешно време.
такође било ми је изненађење да се Семи Шлихт (ваљда сам добро написао?) бори а сад видим да је добио лаког противника. Нека их! Послужио је својој сврси.
Све у свему, лепо је да се нешто овако организује (али 'де у јануару мајку му) и надам се да ће овај град видети доста сличних (и бољих) наравно спектакла у будућности!
За следећи турнир нека доведу Мирка Филиповића да улетимо да га ломимо штанглама  :D  :D

Поред Семија био је још један див из Холандије. (обојица су високи преко два метра око 2,20) Ја сам их побркала. Тај други див се борио против малецког, такође Холанђанина. Мада ни Семи није имао равноправног противника. Да су се та два дива борила, то би већ имало неког смисла.

http://www.mmabeograd.org.yu/1-IZMENE/LORD%20of%20RING.htm

Quote from: "Милош"Ма кечери су закон немате ви појма  ;pljuga

Јел сакупљаш сличице?  :D

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Ма бебо губиш поенту. Кажу на ММА турнирима учествују боксери, кикбоксери, рвачи... у 90 посто случајева су то пропали или недоказани спортисти. Они који су заиста добри су они који долазе директно из ММА. Спаривање боксера и каратисте се своди на причу да ли је јачи супермен или бетмен, и глупо је. Ајде да се организује један турнир у ком би се рукометаши, фудбалери и ватерполисти такмичили заједно у некој трећој дисциплини у којој се преплићу сви спортови. незамисливо је.

Е тако је и мени као неком ко на борилачке спортове гледа искључиво као на спорт незамислив ММА. Прихватљив за широке народне масе, експлозиван и крвав, није ништа друго до деградација борилачком спорта и изједначавања истог са уличном тучом. Нажалост већини људи сви ти спортови нису ништа друго до туча, тако да разумем то незнање.

Оног тренутка када  било који меч у мма буде имао допинг контролу, када националне федерације буду признате од стране МОК-а и када буду постојала првенства у кадетској и пионирској конкуренцији онда ће то бити спорт... До тада ... то је туча коју могу само да упоредим са борбама паса..

Не бих да се стављам ни на чију страну, у ствари ово не схватам као препирку већ као суочељавање ставова, али донекле је Никола у праву... Не кажем да не гледам борбе о којима причате, али ипак је то далеко од бокса или кик-бокса... То су вештине са традицијом и огромном организационом структуром, олимпијски спортови, где је циљ како каже Никола победити а не повредити или изломити противника... Друго, разумем га, брани своје спортове  :D

Све у свему, много би ми драже било да Србија има неког ехтра познатог боксера као што су некада била браћа Качар и да као некада устајем у пола ноћи и са маторим гледам борбу једног од њих за светску титулу (једна од признатијих организација из света бокса ибф или вбо) у ако се не варам полутешкој категорији...

Овако, има брдо бораца жељних туђе крви и све ми је некако слично, уосталом моје мишљење је да је овај спорт добио на популарности управо због тога што нема више великих звезда у боксу... Нема некога као што је Тајсон, Фореман, Али, Холифилд... Кик бокс, реално није имао тако велике мега звезде, али је било интересантно јер је наша земља увек имала сјајне борце, светски крем, освајачи златних медаља на разним такмичењима и освајачи појасева у свим категоријама...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

ма ово је све легализованаулична борба и ништа друго.

Никола, мислим да трагично гледаш на ММА и да си превише искарикирао целу ствар. Борилачке вештине нису толико међусубно различите као што су различити ватерполо, фудбал и кошарка.

Е сад што је теби незамисливо да гледаш борбу између боксера и рвача, то је друго. Тачно је да је боксер немоћан када га рвач обори на земљу. И ту се виде недостаци боксерске вештине. Исто тако кад је тај боксер на ногама, могу се видети предности те борилачке вештине у односу на рвачку.

Мени су те борбе ок. Неизвесније су и за саме борце и за публику.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!