Pre nego sto budemo igrali kvalifikacije za EP, bice odigrano nekoliko prijateljskih utakmica. Ono sto me raduje, vise nas niko nece zvati "Plavi, plavi" kako to odvratno zvuci. Naravno, posto ce se promeniti boja dresova, imacemo normalnu himnu,zastavu, grb, i uz to posto grb fss nije nesto spec. dizajniran (ima zastavu srbije u okviru grba...), na dresu bice drzavni grb!!! Sad me bas zanima kako ce nam zvati reprezentaciju, svaka ima nesto prepoznatljivo... ja bi voleo "Beli orlovi"  ;pljuga

Може и "Дуги ножеви" ;pivo

Каже Звездан да ће мајца бити црвене боје,шортс-плаве,а штуцне-беле :) или нешто слично...ја би' више да мајца буде црвено-плава,а шортс и штуцне беле,мада ни прва комбинација није лоша ако  буде добро уклопљена-ма уосталом није ни битно-битан је грб и химна и РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СРБИЈЕ БРЕ!!!

A ja sam cuo da savicevicev burazer drzi Lotto u Srbiji,i da ugovor sa njima traje jos koju godinu pa Lotto ne bi sad da menja kolekciju jer im se ne isplati.......pa bi tako,crna gora na vreme zabola crvenu boju dresova,a mi bi ostali plavi....
b]...опет је време да се Српство брани пушком,стан'те децо у ред![/b]

Crnogorce smo pustili niz vodu, zajedno sa Savicevicem. Ko im jebe mater. Srbija treba da gleda samu sebe.

Lekovic je izjavio da ce na dresu stojati drzavni grb Srbije. Time je izgleda samo pokazao svoje neznanje, jer koliko mi je poznato UEFA i FIFA tako nesto ne dopustaju- mora se nositi grb fudbalskog saveza drzave. Tako da jedino da ga redizajniraju da lici na drzavni.
Moj predlog su crveno plavi dresovi na horizontalne pruge. Bili bismo originalni u toj kombinaciji. Al' samo shmrljavi plavi da ne ostanu.
..кажу да причам много...

Neki dan u "Sportu" je prikazano kako će izgledati srpski dresovi. Crveni dres (na centru grb FSS!), plavi šorc, bele štucne. Meni se sviđa ta varijanta. Istina da bismo sa crvenoplavim bili originalni, ali bismo ličili na Barsu ili Kristal Palas ... :D

U svakom slučaju:
Ko ne skače Srbin nije, hej, hej, hej! :ruke



Quote from: "Verbal Kint"Lekovic je izjavio da ce na dresu stojati drzavni grb Srbije. Time je izgleda samo pokazao svoje neznanje, jer koliko mi je poznato UEFA i FIFA tako nesto ne dopustaju- mora se nositi grb fudbalskog saveza drzave. Tako da jedino da ga redizajniraju da lici na drzavni.
Не бих рекао. Чеси су имали државни грб на грудима на овом СП...

http://www.subsidesports.com/uk/store/product_details.jsp?pid=72057594037942098&cid=25&brc=&red=product_list.jsp?id=25,
http://www.subsidesports.com/uk/store/product_details.jsp?pid=72057594037943853&cid=25&brc=&red=product_list.jsp?id=25,

http://www.senat.cz/zajimavosti/znaky_a_vlajky/index-eng.html

Овако нешто би и ми требали да изведемо само са двоглавим белим орлом, па Бог да нас види... :D

Quote from: "boldrik"Не бих рекао. Чеси су имали државни грб на грудима на овом СП...
Немци такође:

http://www.subsidesports.com/uk/store/product_details.jsp?pid=72057594037941480&cid=29&brc=&red=product_list.jsp?id=29,

И Шпанци:

http://www.subsidesports.com/uk/store/product_details.jsp?pid=72057594037941505&cid=43&brc=&red=product_list.jsp?id=43,

И браћа Руси:

http://www.subsidesports.com/uk/store/product_details.jsp?pid=72057594037943113&cid=40&brc=&red=product_list.jsp?id=40,

Италијани имају заставу уоквирену у облик грба:

http://www.subsidesports.com/uk/store/product_details.jsp?pid=72057594037943667&cid=34&brc=&red=product_list.jsp?id=34,

Норвежани имају само заставу:

http://www.uefa.com/MultimediaFiles/Photo/competitions/WorldCup/335966_MEDIUMSQUARE.jpg

Тако да не видим ни један ваљан разлог да и Србија нема државни грб на дресу. Што се тиче боје дресова будуће репрезентације Србије, не знам зашто би боја дресова репрезентације ЦГ утицала на ту одлуку. И Тринидад и Тобаго има црвене дресове. Јел и због тога треба да останемо плави? Ми црвено-плаво-белу комбинацију треба да уведемо због нас самих не обазирући се на неке друге државе.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Dok se biraju boje, izvesno je da na srpskom dresu neće biti nacionalni grb
Šta ćemo sa belim orlovima?
Stroga pravila FIFA striktno zahtevaju od svih nacionalnih saveza da na opremi reprezentacije bude isključivo grb nacionalne kuće fudbala. Nemci i Italijani su pobegli od ovih pravila. Našli su "rupu" u zakonu, pa na dresovima Balaka i Totija možemo videti i minijaturne nacionalne zastave
Srbija, Srbija... Mada još obrazi bride od šamara dobijenih u Nemačkoj, ljubitelji fudbala će po starom srpskom običaju brzo zaboraviti neuspeh na SP i okrenuti se novim fudbalskim događajima. Stara trobojka postala je "aut", a vredne krojačice vredno šiju nove nacionalne simbole. Nove fudbalske priče pričaće neki novi junaci, pevajući novu himnu, u novoj opremi, samo još da vidimo u kakvojÖ

Predsednik FS Srbije Zvezdan Terzić otklonio je prvi problem. Nacionalna selekcija više neće biti "plava". Rekao je da smo raskrstili sa starim obeležjima i krenuli novim putem. Predsednik je obećao nove boje na dresovima, koje će probuditi nacionalni identitet i hrabro najavio da će eks plavi na grudima nositi dvoglavog orla, što bi moglo da znači da će im se klicati kao "belim orlovima", kako je inače bilo pre Drugog svetskog rata.

Ipak, želje su jedno a mogućnosti drugo. Naime, stroga pravila FIFA striktno zahtevaju od svih nacionalnih Saveza da na opremi reprezentativnog tima bude isključivo grb nacionalne kuće fudbala. Nemci i Italijani su pobegli od strogih pravila. Našli su "rupu" u zakonu, pa na dresovima Balaka i Totija možemo videti i minijaturne nacionalne zastave.

Ako zavirimo u istorijske almanahe, beličasti dresovi su realno rešenje. Na prvom Svetskom prvenstvu u Urugvaju 1930. naš tim je imao bele dresove koje je krasio dvoglavi orao.Takvo rešenje u pauzama između dva rata bilo je moguće, pošto tad nije gazdovao svemoćni predsednik FIFA Sep Blater.

Ako pogledamo tradiciju, ona jasno pokazuje da su dresovi najčešće dizajnirani po prvoj boji zastave. Crveno je najrealnije rešenje, ali bi tom odlukom bili pogođeni fudbalski zaljubljenici, čijem je srcu bliži tim iz Humske 1.

Ne treba zaboraviti da se i tehnički sponzor pita, pošto bogato plaća. Savez još uvek ima ugovor sa italijanskim Lotom, ali postoji advokatska varijanta, po kojoj će dogovor biti (ne)važeći u slučaju razdruživanja Saveza. U trku je spreman da uđe svemoćni Najki, koji je poznat da pravi specijalnu opremu (po ukusu naručioca) samo za nekoliko selekcija iz svetskog vrha (Brazil, Portugalija, Holandija Meksiko,SAD,...), dok se "obični smrtnici" moraju zadovoljiti ponuđenim modelima...

Quote from: "Gavri"Ako pogledamo tradiciju, ona jasno pokazuje da su dresovi najčešće dizajnirani po prvoj boji zastave. Crveno je najrealnije rešenje, ali bi tom odlukom bili pogođeni fudbalski zaljubljenici, čijem je srcu bliži tim iz Humske 1.

Ooooooo Bože svemogući ... :boks :rofl :batine :lol:



Бит ће занимљив нпр. меч ватерпола између репрезентација Ц.Г и Србије који би се играо у
Игалу. Отприлике 80% ће пјевати:"Игало је срце Србије" или "Ово ође није Монтенегро већ јуначко
Српско легло"  :ruke  :ruke . Само знај нешто Србијо,докле год играш ти Српска Бока је уз тебе.
Овај период послије референдума је довео само до још већег србовања и мржње према црногорцима
код нас у Ц.Г.НАрод још се не може помирити са чињеницом да смо се раздвојили

На Ловћену Његош спава најмудрија СРПСКА глава

Bitno je da se igracima, ali sto je jos vaznije NARODU vrati osecaj nacionalnog identiteta koji je nazalost zaboravljen tokom poslednjih 60 godina.

Crveni dres
plavi sorc
bele stucne
grb Srbije kod srca

Himna "Boze Pravde"

Ja sam siguran da nece nista biti od crvenog dresa...Cak sta vise mislim da ce ostati "plavi"....Komunisti i pakistacni, vec se javljaju kako treba da ostanemo plavi, "jer nas citav svijet tako zna i tako smo rodjeni"(Ivan Curkovic). Ovaj Bojic iz KS takodje daje glas "plavima", a generalni sektetar KSSCG Zoran Gavrilovic izjavljuje da nema razloga za promjene :o  Cak kaze, kad je osvojio EP nosio je plavi dres i covjek je licno vezan za tu boju...
Ajde nek mi neko kaze, kad ce kod Srba, da pomru jugonostalgicari??? Ovo je za nepovjerovat!!!!
Jos samo fali da se usprotive himni da se ne bi povrijedili muslimani u Sandzaku ili Madjari u Vojvodini, pa da ostave Titinu himnu...

QuoteJos samo fali da se usprotive himni da se ne bi povrijedili muslimani u Sandzaku ili Madjari u Vojvodini, pa da ostave Titinu himnu...

Uopste me nebi iznenadilo da:

a) Neki politicar izvuce taj biser da se zbog nacionalnih manjina ne koristi himna Boze Pravde

b) spomenute manjine pocnu sa raznoraznim glupostima i pretnjama te se zbog njih ne koristi himna Boze Pravde.

To moze samo u Srbiji. Jebe se Amerikancima za sve Meksikance, indijce, crnce. Njihova himna je skroz patriotska i niko se nebuni.

Nece tako biti. Znaju oni da nisu Sandzaklije i Madjari na stadionu nego SRBI i ako ovoga puta ne odrade sve kako treba i dolikuje nek su prokleti za vjek i vjekova.

Uostalom Terzic je rekao da se plava boja DEFINITIVNO izbacuje tako da ne vidim sta polemisete po tom pitanju. Ako ostane plava, znate gde Terzic zivi  namigivanje

Posto smo sad KONACNO Srbija treba da budemo na stadionu i da navijamo ali kad nam se nesto ne svidja-ne svidja nam se i tome se protivimo sa tribina.

Stvarno, jebala ih plava boja. I ja se pitam kada ce pomreti jugonostalgicari...Jos se javlja veliki Srbenda Curkovic, strasno, nama je hrchak predsednik olimpijskog komiteta, jebote ,nama definitivno treba vojna hunta, jos cu pozaliti sto legija, zvezdan i drugari nisu uspeli...
Predsednik drzave- Crnogorac
Podpredsednica vlade- Hrchak (tj zenka pomenutog glodara)
Predsednik OK- Hrchak
glavni za saradnju sa Hagom- balija
Ministar za diplomatiju- narkoman po nac. opredeljenju.
treba li dalje?
..кажу да причам много...

Boze cuvaj kraljicu (i njenu pickicu) peva cela Engleska a to sto je neko Siptar, Pakistanac, Indijac, paor sa Urala nikom nista. Tako ce i ovde biti kada se Srbija jednog dana sudari sa Engleskom, kada ce pola stadiona pevati Boze pravde a druga polovina Boze cuvaj kraljicu. Nadam se da ce to biti na Evru 2008.

A sto se Curkovica tice, on se tu ne pita nista, kao i ostali lopatari.

Мислим да ће на стадион углавном долазити љубитељи фудбала а мало мање фанатици залуђени за свој клуб и своју трибину.
Што се тиче СП-а и сами сте се уверили да је то, што се трибине тиче, манифестација индијанштине на глобалном нивоу - перике, офарбана лица, па чак и педери у буквалном смислу те речи - шта би нека озбиљно организована група радила на једном таквом скупу?  :D

Што се тиче дресова и мени је готиван предлог да буду црвено-плави на пруге. Једнобојних црвених и наранџастих већ има...

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!