Javor - Crvena zvezda 1 : 0

Okupljanje u sedam, kretanje u osam sati! Verujem da je dosta ljudi odustalo zbog ovog ranog ustajanja :) Busevi mnogo bolji nego sto smo navikli ali ovj put ih je bilo viska. Dva puna busa i treci poluprazan, krenuli su put Ivanjice nekoliko minuta iza osam. Iako je bilo relativno rano, ljudi su se "naoruzali" pivom i raznim drugim opijatima. Gomila pandura i ovj put u pratnji, tako da smo izgledali kao transport novca. Nekoliko marica sa pandurima i par automobila izmedju nasih buseva i krecemo se u konvoju. Put naravno usporava stajanje na svakih dvadesetak minuta, pauze ili za pisanje ili za soping. Iako je atmosfera u busevima bila odlicna, put se otegao, a ljudima je vec dosadilo sedenje koje je potrajalo nepunih pet sati.
Napokon stizemo do stadiona, ulazimo i padamo od smeha! Stadion je malog kapaciteta,a interesovanje veliko, tako da ljudi sede po okolnim krovovima od kuca, zgrada. Najludja ekipa je svakako bila na par kilometara od nas, na nekom brdu, oni si imali ugodjaj kao da su na terasi Kamp Noa + planinski vazduh :) Na tribini iza gola, neke krpe vise po ogradi,a iza njih desetek decurlije (uglavnom u dresovima partizana) dernjaju se javor, javor, na sta im mi odgovaramo sa bukva, cempres. Ta klincadija pali nekih pet bakljica ili vulkana, nisam siguran sta je ono! Na nasoj strani puna tribina jer je doslo mnogo Cigana iz ivanjice i okoline, nekoliko automobila iz Beograda. Navijali smo slabo, uglavnom zejebavajuci decu sa tribine preko puta, psovajuci sudiju.jedan od zvezdasa iz okoline je za malo bananom pogodio tamnoputog igraca javora,a nasa tribina je neravno sve to ispratila "raznim" zvucima. Utakmica je bila blagi uzas,a kada je zavrsila na stadionu je bilo opste odusevljenje, svi su poskakali, stigli i trubaci, ludnica. Nekoliko nasih je pomisljalo da ostane jer su videli da ce se ovde i pecenje okretati. Sve u svemu, losa tekma, lose navijanja, malo zajebancije uz put je jedino vredno paznje. Povratak je protekao u spavanju (uglavnom), a u BG stizemo nesto iza sedam.
 DA VODIŠ DESET NULA, KU**C BI SE PESMA ČULA  FEDERACIJO!!!

I dve odlicne zastave: njihova "Ljuljaj Javore"  :rofl i nasa JA(V)OR O(LE) (jebi ga ne rade mi ova farbana slova).

Brate mili izgleda da vise u ovoj je*enoj ligi nema tima koji nije "skinuo skalp" zvezdi  :(
Mamicu im bezobraznu a znaju da igraju protiv Lacija kad ih gledaju menadzeri.

E sad sto se gostovanja tice mislim da u Srbiji&CG prakticno da i ne postoji pravo gostovanje, ono da bude do dzadze zezanje, cimanje sa protvnickim tifozima i pubovima, jaka tekma itd. Tu kao nesto se desava u NS i Smederevu i to je to, bedak.

Moje poslednje gostovanje je bilo (ustvari trebalo da bude) prva tekma u ovogodisnjem sampionatu protiv Radnickog iz Nisa. Dva dana posle toga je trebalo da zapalim ovde u USA. I tako nas trojica krenemo kolimo ka Nisu a plan je bio da prvo odemo do Guce na sabor trubaca na jedan dan pa da posle produzimo za Nis (ja nikad ranije nisam bio u Guci na saboru trubaca). I tako mi dodjemo u Gucu kao malo da cirkamo i da se zezamo pa da produzimo za Nis kad ono u Guci totalno ludilo  ;pivo jeb**** ljudi vise nego ovde u Njujorku, sve pijano i drogirano. I onda mi lepo zastanemo i zapitamo se
"Da li da ostanemo ovde u Guci gde je do ja** zezanje ili da se klackamo jos nekoliko sati do Nisa hde cemo se smoriti?". Mislim Merakljije su smesna grupa, o stadionu i kvalitetu Radnickog iz Nisa ne treba ni trositi reci. i tako mi lepo odlucimo da ostanemo u Guci i provedosmo se nevidjeno (bilo je i incidenata, cimanja pijanih cupika, jurenja nekog lika u Glodarskom dresu  :lol: )

E sad ja vas pitam, da li smo mi ispali pi*ke sto nismo otisli da bodrimo Zvezdu ili smo ispali pametni jer ova gostovanja po Srbiji i nemaju nikakvog smisla ?

Nema nista od pravih gostovanja dok se ne napravi neka Balkanska fudbalska liga. Zamislite gostovanja: Sarajevo, Split, Zagreb, Ljubljana, Sofija, Bukurest, Atina (!), Skoplje. E to bi bila gostovanja a ne ovo Ivanjica, Budva, Pljevlja itd

Kizo naso sam ti slike sa poslednjeg derbija Milan-Inter, overi priv.

Inace po meni najbolji italijanski tifo sajt (ima preko 17000 slika) je
http://www.tifonet.it
A imaju i celu sekciju sa slikama sa velikih derbija kao sto je Milan-Inter.
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

Vrhunac sranja/ironije/tragedije je u tome sto je gol za Javor dao, valjda, Brazilac ili Nesto slicno!?


Pozdrav Kizi i Ani

E da je Brazilac bilo bi dobro nego Nigerijac Igbodo  :indijanac
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

znam da je Nesto :D  crno

Nego, ako te kojim slucajem put/zivot nanese malo zapadnije - OH, Cleveland, javi mi se pa da se  ;pivo  :flasa

Vazi Radzo, javi se i ti meni na email ako budes dolazio u ovu dzunglu NY.

A sto se tice koreografija samo vi prozivajte navijace malih klubova. Evo kakvu su koreo priredili Djavoli, navijaci drugoligasa Radnickog iz Kragujevca.



:rofl
umnjaju neki da bodrimo pogresan tim, i mrze nas zato sto uvek smo s'njim!!!

Quote from: "orthodox"Najludja ekipa je svakako bila na par kilometara od nas, na nekom brdu, oni si imali ugodjaj kao da su na terasi Kamp Noa + planinski vazduh :) ... Nekoliko nasih je pomisljalo da ostane jer su videli da ce se ovde i pecenje okretati. Sve u svemu, losa tekma, lose navijanja, malo zajebancije uz put je jedino vredno paznje. Povratak je protekao u spavanju (uglavnom), a u BG stizemo nesto iza sedam.

:lol:

Javor ove godine slavi devedesetogodisnjicu, ( tamo negde u decembru ) sad jos posle ove tekme imaju sta i da slave...( pa me ne cude price o pecenju i sl. )... :)
Ja sam slusala preko radija prenos, ma uzas onako kad slusas one spikere kad se smenjuju...sva sreca pa je frizider bio pun piva... namigivanje
I dzaja se iznervirao, kaze osetice oni "po dzepu" zbog ovoga... :nene
( filetove komentare, nemojte da citate/slusate on ce opet poceti sa nekim svojim psihoanalizama...)  :D

pozdrav radzi!!!
;pivo

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

E bila je jedna strava riba  :D , umalo ortak iz obraza da istrci sa stadiona. Sto je najbolje bila je sva u crvenom,a ispod trenerke Zvezdin dres!!  :)
Gde ces bolje..
 DA VODIŠ DESET NULA, KU**C BI SE PESMA ČULA  FEDERACIJO!!!