Ajde za vas starije i upucene jedno pitanje. Na nekim video snimcima iz sezona 90/91 imali smo jedan veliki belo-zuti barjak, u kome se nalazila ova manja izvezena juznjacka zastava. Po slikama mi smo je prvi doneli, mnogo pre UF i Grobara. Zasto se nosila (sta predstavlja tacno? kada smo mi na severu, a zastava juznjacka), zasto se vise ne nosi?

Nasa braca iz Gate7 koriste ovu zastavu jer im je maticna tribina Jug.

Po kojim slikama se zastava pojavila prva na Severu? Zastava je bila popularna na mnogim tribinama jer predstavlja buntovnistvo. Takodje popularne su bile bilo koje zastave, kao i salovi bilo kojeg stranog kluba. Ja se secam kanadske zastave koja je cesto bila na Severu.

Takodje su postojale majce bez rukava i prisivaci kao juznjacka ili britanska zastava koje su cesto nosili navijaci. Grobari i Splicani su cesce koristili tu zastavu (tribina jug, a ovi drugi juznjacki mentalitet) mada se ona nasla i na onom drugom grbu Delija.  Grobari su kacili juznjacku zastavu samo crno-belu.
Evo slika:

A i mi i groblje smo imali verziju britanske zastave u svojim bojama:
[/img]

Peca Panker nosio takvu majicu na Maksimiru. Po video zapisima pored Juznjacke zastave ima i zastava Izraela sa Davidovom zvezdom ... to je sigurno bilo bezveze noseno, kao i neke druge zastave. Warsawu nesto neradi komp ovih dana, pa mi je objasnjavao putem sms-a.

Quote from: "KizaLion"Peca Panker nosio takvu majicu na Maksimiru. Po video zapisima pored Juznjacke zastave ima i zastava Izraela sa Davidovom zvezdom ... to je sigurno bilo bezveze noseno, kao i neke druge zastave. Warsawu nesto neradi komp ovih dana, pa mi je objasnjavao putem sms-a.

Tima je rekao na delije.net zasto je ta zastava nosena.


Quote from: "KizaLion"Sta je rekao Tima?

Ne mogu tacno reci da se setim ali je sustina bila da je nosena zbog borbe jevreja protiv muslimana.