Briljantne igre i ove jeseni "tiranina" golmana - kod stare zelrezare nisu plod polusezonske efikasnosti ili, kako 'obavesteni' i 'strucni' zele da predstave, ciste slucajnosti.
Nenad Mirosavljevic petu sezonu za redom nemilosrdno zateze mrezu konkurentskih timova.
Kad vec pomenusmo opnente, razgovor s' drugim strelcem lige, zapocet je konstatacijom da Mateju Kezmana i njega vezuje ista prica: sreca im je, navodno, prvi saveznik u postizanju golova.
-Ne ljuti me, naprotiv, motivise. Ako hocete, sreca je sastavni deo fudbala, zivota. Medjutim, dzaba ako ste samo miljenik fortune, igrac bez osecaja za prostor, gol. Moras, jednostavno, da se rodis sa golgeterskim nervom. U slucaju da imas i srece, onda delujes mocno, ubedljivo.

Kao u Kezmanovom i tvom slucaju...?

-Tako nekako...

Izmedju Nikole Zigica i njega, kako izgleda i Delibasica, vodice se mrtva trka za krunu prvog strelca prvenstva. Delili su prvu poziciju na listi strelaca do minulog vikenda, ali ne i na ravne casti golgeterske pocasti, popularnost.

-Meni ne smeta sto se o Zigicu vise prica, pise. Momak igra u jednoj Crvenoj zvezdi, sto nije bez znacaja, zar ne? Jos nesto, nesvakidasnje: nenadano je izbio u prvi plan i otud ne bi trebalo da cudi sto se u prvoj prvoligaskoj sezoni nametnuo novinarima, javnosti.

Nije li to valjan razlog da vec ove zime promenis klub?

-Ostala je jos godina ugovora... Celni ljudi Sartida su na potezu. Dakle, i noz i pogaca su u njihovim rukama. Da ne budem previse "zakopcan", mozda vec ove zime promenim klub, razumljivo, ukoliko novi poslodavci zadovolje klupske racunice i moje ambicije.

Ponude se roje. Pominju se, najcesce, ukrajinski Metalurg, Sahtjor i Dinamo, zatim, Herenven, Hanza, Rapid... Crvena zvezda!

-Razgovarao sam letos sa Draganom Dzajicem, bio na korak od "Marakane"... Na moju zalost, klubovi se nisu dogovorili...

Mozda ce se dogovoriti kad budu padali snegovi?

-Mozda...

Partizan u poslednje vreme, sve ucestalije, konkretnije, trazi golgetera?

-Malo je poznato da sam leta 2000. okoncao gotovo sve poslove vezane za transfer u Partizan. Iskreno, ne znam ni dan-danas zasto sam, umesto u Humsku, stigao u Smederevo.
Da ne bude drugacije protumaceno, provodio sam, i provodim divne dane u Smederevu, i, kako su stvri tekle, znam da sam svojevremeno povukao pravi potez.

Odgovori, da li su te ovih dana kontaktirali celnici 'crno-belih'?

-Nisu.

Da jesu...?

-Laskalo bi. Sa uostalom ovdasnji igrac moze lepse da pozeli, osim Dzajinog ili Bjekovicevog poziva? Nista.

Konkretno: Gde bi pre, da kozes da biras - u Zvezdu ili Partizan?

- ( smeh )... Nisam previse probirljiv, zaista. Gde god bih otisao, mislim da ne bih pogresio.

Kako se cini, posvadjaces komsije?

-Nije to moje... Trodicu se da do zavrsetka jesenjeg dela pruzim jos dopadljivije partije, odrzim interesovanje zainteresovanih domacih i stranih klubova.

Selektora ne spominjes?

-Svako ima pravo na sopstveno misljenje.

Zabrinjuje da se nije u godini na izmaku udenuo ni medju cetrdeset reprezentativnih kandidata...

-Razocaran sam, iskreno... Mislim da sam zasluzio da se barem nadjem na tom golemom spisku. Kad vec nisam, to me nece pokolebati i sputati da nastavim da postizem golove, igram dobro.

Sta bi to jos trebalo da ucini najefikasniji igrac lige kako bi zavredeo selektorov poziv?

-Ne znam, zbilja. Golovi bi trebalo da budu najbolja preporuka, ali... Reprezentacija, predpostavljam, dogodila bi mi se da igram u vecem klubu, ovako...

Promeni klub?

- ( smeh )... Rekoh, malo zavisi od mene...

Aludiras li na kosmicko obestecenje za ovdasnje prilike, spominje se suma od  milion evra, tesko premostiva prepreka realizaciji eventualnog transfera.

-Ne bih o tome u ovom trenutku...

Nego, reci na kraju, Partizan, Zvezda, ili...?

-Ne bih po svaku cenu u inostranstvo, da odem u neku, fudbalski neatraktivnu zemlju. Ne ostaje mi se ni ovde... Dvadeset sest leta je iza mene, sve ucestalija razmisljanja o egzistanciji cine svoje.


--------------------------------------------------------------------------------------

Pa braco, sta mislite o dovodjenju ovog, priznacete, talentovanog napadaca? Mislim da nama fali jedan igrac njegovog profila. Neko, ko bi uz Zigica, umeo i nogom da da gol...

Pozdrav!
Velja :)
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

?? ????? ??? ???? ??? ??? ?????? ??? ??????? ??? ?? ?? ????? ??...?? ???? ?? ??? ????? ?? ??? ?????? :rofl

???? ?? ??????, ????? ?? ??? ?????!!!

?0?????!!!

Ja sam odavno rekao da bi nam itekako znacio, posebno u trenucima kad Zigi ne ide. Mirosavljevic je brz i okretan, spretan, tako da, kad dripci cuvaju Zigu, Mirosavljevic moze kolo da vodi.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Ako vec treba da dovedemo igraca iz Sartida, ja sam pre za Pantelica. Decko je bolji igrac od Mirosavljevica, a to je i pokazao na utakmici protiv nas, kao i na mnogim drugim. Jeste li primetili kako je sportski ostavio loptu na aut liniji u prvom poluvremenu? Samo sto jos nije rekao: "Uzmite me, hocu da igram za Zvezdu".
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Normalno da se Pantelic nudio sam,ipak ima vise diskoteka i splavova u Bg nego u Smderevu  :rofl ,a ja mislim da ce Sartid pre da proda Mirosavljevica nekom stranom klubu nego da pojacava konkurenciju sebi.
Не даје онај који има паре,већ онај који има душу."

www.srbizasrbe.org

Novine (tacnije Sport) pisu da je Panta gotov da predje u Zvezdu. Licno mislim da bi se sa Zigom odlicno slagao u napadu jer je sjajan tehnicar, ima odlican sut, brz je kao munja... Mogu da zamislim kako bi izgledala situacija: centarsut u sesnaesterac, Ziga spusta glavom Panti na nogu, i onda... zviiiiz!!! Bice dobro ako je istina...
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Ma koji ce nam on... Stojanovic je super igrac samo je van forme. A za to je odgovoran trener. Zigic -Stojanovic je najbolji tandem koji je nas fudbal imao u poslednjih nekoliko godina. Nadam se da ce on zaigrati na prolece onako kako ume i zna. Ima sjajnu tehniku i odlican sut njega treba maks. da iskoristimo.

Ljudi nama treba sredina terena. Povredom Kovacevica smo mnogo izgubili. Mislim da smo sa njim u ekipi mogli da vidimo prolece. S tim u vezi mislim da nam treba zamena za Krivokapica i Perovica. Treba nam neki zaista vezni igrac koji bi uz Mladenovica drzao sredinu terena. Ostalo je sasvim OK. Markovic, Sarac, Djordjic iznad naseg proseka.

Dakle ako ostane ovakav tim sa jacom sredinom terena mozemo da ocekujemo DUPLU KRUNU!!!!!!!

Slazem se u potpunosti!!Najbolji tandem je Zigic-Stojanovic!!
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

? ????? ?????? ????  :o

????? ?????????? ? ???????? ??????????? "??????????"
????? ?? ????? ?? ???

"???????? ?? ?? ?? ????? ?????????? ?? ???? ????????? ??????????????? ????????? ? ????? ?????? ??????. ?? "????????" ?? ?????? ????? ??? ??????? ??????? ?????????? ???????, ??? ? ???????? ???????????? ???????? ???? ??????-????? ?? ???? ???? ????? ?? ???????? ????? ??????????? ?????????. ?????????? ?? ???????? ?????? ? ???????, ? ?? ?????????? ???? "??????????" ??? ?? ???????? ? ???? ?????? ??????? ?????? ???? ?? ???? ????? ?? ?? ??? ??? ???? ????? ? ??????, ??? ?? ?? ???? ???? ????????...
- ???????? ??????, ?????? ?????? ??????, ????? ?? ??? ?????? ????????? ? ????????? ?? ?? ????? ? ????? ?????. ?????? ?? ???? ???? ?? ???? ?? ????? ?? ????? ??????????? ???? ? ???? ????? ?? ???? ????? ??? ?? ??????. ?? ???? ?? ??? ?????? ????????? ??? ?????? ???? ??? ???? ?????? ? ????????, ??? ?????? ?? "????????" ???? ???? ???? ??????????? ?? ???????, ??? ?? ???????? ????? ?? ?????.
??????, ??????? ?? ?? ?????? ? ???????? ?? "????????? ??????????", ??? ??? ????? ??????? ???? ?? ??, ??? ? ?? ????? ? ????? ?????????????? ???, ???????, ??? ??????? ?????, ??? ???? ?????? ??? ????? ?????? ?????. ? ??????? ??? ????? ?? ????-????? ? ???? ???? ?????? ??????? ??? ???? -
??????? ?? ?? ?????????? ???? "??????????" ????? ??????????"

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

A sada nam je i jasno zasto doticni nece zaigrati i dobiti sansu da igra u Zvezdi... Ovakav nam i ne treba...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

E ma nije u tome problem. Decko je Srbin koji ima strano drzavljanstvo i koji moze da bira gde ce da igra. Nas Savez ne racuna na njega (mozda sa razlogom mozda i ne). Sta mu drugo preostaje. Sta sada treba isto tako da napadnemo i Djordjica da ga oteramo zato sto igra za Svedsku. Stojanovic je, jednostavno, emotivno vezan za svoj rodni kraj i voli svoje parce zemlje sta je tu lose. Uostalom i afirmacija igra znacajnu ulogu. Stojanovic je dosao u Zvezdu iz Bosanske lige. To vam je isto svojatanje kao kod nas Skuni Pena i Obine (u smislu da li bi igrali za nasu reprezentaciju i to... mislim).

Tu je i primer Krupnikovica. U sjajnoj je formi on nije ni na sirem spisku.

Ima pravo na to i u tom slucaju ga podrzavam. Mada moram da priznam da mi je mrsko sto ce igrati za talibane ali sta je tu je. Verovatno bi covek najradije igrao za nas, ali sta da se radi.

trebalo bi da se vrati dejan ilic, bar je muslin tako najavio... i da dodje ivan gojkovic tako da cemo pojacati sredinu
ve sto zelim u ovom trenutku...

Budo ne lupetaj!!
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

Quote from: "OrtoDelija"Budo ne lupetaj!!

Orto, ajde se ti lepo meni smiri... i stavi bar jedan smajli da ne mislim da si ovo mislio ozbilljno...

poz,
budimir
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!

Boka brate, nemoj da pricas kad ne znas. Stojanovic je Zvezdino dette. Bio je na kaljenju u Beceju, pa iz Beceja poslat u Leotar. Ove sezone je vracen.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


?????? ?? ???? ???? ????? ?? ???? ???? ???? ???? ???????? ?? ?????? ?? ?????????????? ?????? ?? ?????? ??? ????????. ?????? ?????? ????????????. ????? ?? ?????????, ??? ?????????? ??????, ????????? ?? ??????????? ? ???????? ?? ???? ?? ?????????????? ???? ???? ????? ?? ?? ??????? ?? ???? ?????? ?????????. ???? ?? ????? ??????? ? ????? ????? ?? ?? ???? ?? ?? ????????, ?? ??????? ???? ???? ?????????? ?????? ??? ?? ?????? ?? ??????? ???????????????? ?????????? ??? ?? ???? ?????? ???? ??? ?? ?????? ?? ?????????????? ???.

???? ?? ? ?? ????????. ?? ???? ?? ????????? ??????, ???? ?? ???????? ????. ?????? ???? ?? ?? ????? ???????? ????? ??????????? ???? ???? ???? ?? ??????? ? ??. ? ??? ?? ???? ?????? ???? ???? ?? ??? ?????? ???? ???? ?? ?????? ? ???????, ?? ?? ?? ????? ?????? ??????? ? ???????? ?? ???? ?? ???? ???? ????? ??????, ???? ??????? ?? ???????? ??????? ??????????? ????????? ?????, ? ????? ???? ?? ????.

??????? ?? ?? ????. ?????????????? ??????? ????????? ??????, ??? ?? ????? ??? ????? ??????? ?? ???????? ? ??????? ?????????. ?????, ?? ?? ??????, ?? ?? ????? ?? ?????????? ??????. ?? ??????? ?? ????? ??????? ?????? ?? ?? ????? ????? ????, ? ?? ??? ?? ????? ? ???? ????????? (25 ??????, ??????? ??????). ?????? ???? ?? ?? ?? ??????? ???????? ???????? ? ?????????? ????. ???????? ???????????? ?? ???????? ?? ??? ???????????, ? ?? ?? ?????? ?? ???? ??????????? ?? ??????, ??? ???? ???. ? ???????, ?????? ???? ?? ?????? ?? ???????? ??????? ??????? ??????? (19 ??????, ??????? ??????, ??????? ????? ?????????????? ????????, ????????? ?? ? ??????????????). ?' ??????? ?? ?? ??? ??? ???? ????? ????? ??????? ??????? ??????? ????? ????????, ???? ???????? ?? ????? ?? ?? ???????? ? ???? ???? ????.
Димитрије Мита Пантић, млађи референт

Krupnikoviceve i Stojanoviceve zelje stvarno ne zelim da komentarisem, otprilike kao kad bi me zvali da igram za repku Tadzikistana, bas bi mi odgovaralo, volim drage ljude Tadzikistance i presrecan sam sto mogu da im pomognem.

Krusevcu je frka zbog para, ali oni i ovako i onako ispadaju (po ko zna koji put klub koji pobedi Zvezdu ispada iz lige). Pitanje je ko ce vise da odresi kesu, Dzaja ili Rusi. Pantelic ce biti skup, svi ga nesto dizu u nebesa, a ja mislim da bi nam bolje dosao Mirosavljevic. Ako dodje Pantelic bice opasnih pomeranja u timu. A ovaj je poznat da se sa svima svadja i da se uvek na nekog drka. A tek sto je sebican, necu ni da pricam. Za ovu dvojicu iz Obilica sam blago sokiran, ali tendencija dovodjenja svakakvih igraca koji sluze iskljucivo za dalju prodaju se izgleda nastavlja.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Quote from: "Godra"Boka brate, nemoj da pricas kad ne znas. Stojanovic je Zvezdino dette. Bio je na kaljenju u Beceju, pa iz Beceja poslat u Leotar. Ove sezone je vracen.
Slazem se sa godrom.A sto se tice Krupnikovica,nije on kriv sto ga ovaj majmun od selektora ne zove!!Isto vazi za Stojanovica,samo sto za njega ima jos vremena.Tek je stigao.
КОСОВО ЈЕ СРПСКО,СРПСКО ОСТАЋЕ!

?????????? ? ???!
???????? ? ??????!, ? ???? ? ??? ???????, ???? ???? ???.??? ?? ??.

Marko Pantelic tra
lavoljub Muslin! Jedan je Slavoljub Muslin!!!