Da li da se menja himna?

Da se menja himna!
13 (48.1%)
Nikako, stara himna je deo Zvezdine istorije!
14 (51.9%)

Total Members Voted: 25

Voting closed: December 11, 2003, 12:33:29 PM

Cekaj, stani, pazi, vidi, evo, gledaj... :) :) :)

Mislim, menjanje himne SD bi, po meni, bilo ravno menjanju imena "Crvena zvezda"!!!
OK, neko ce reci "A zasto ti menjanje grba nije bilo ravno menjanju imena"...?
Prvo, da razjasnimo, grb Crvene zvezde nije promenjen, nego je doradjen, ulepsan! Dakle, nas pravi grb je, u osnovi, ostao isti, samo je na njega dodata Srpska, plava boja!
A himna SD i ne treba da oslikava jacnu Delija, nego treba da peva o Zvezdi!

Himna Delija jeste, i treba da bude, himna svih Srba, dakle "Boze pravde"!
A "Dobro znaj" je navijacka pesma, koja mnogo lepo zvuci, ima do jaja tekst, i treba da se peva!!!

Sto se plavih dresova tiche, meni su do jaja, i ako neko ima da zavalja takav neka mi se javi!


Sve sto smo zeleli
Sve sto smo hteli
To su nam dali
Crveno - beli

Mladici borovi
Devojke jele
Bore se posteno
Za crveno - bele
Hej! Hej! Hej! Hej! Hej!

Crvena zvezda na nebu sja!
Crvenu zvezdu volim i ja!
Crvena zvezda to nas je tim!
Heeeej Zvezda, crvena, crvena!
Heeeej! Zvezda, hej!

Pitam se... Sta fali ovom tekstu???


Po vama bi izgleda, himna kluba trebala da bude:

Najveci olos smo
Pijemo, duvamo na ulici
Prebicemo, zgazicemo
Svakog ko nam se suprotstavi!!!

Drugo, vidim da ce glasanje u drugi krug, posto je rezultat 'egal'...


Pozdrav!
Velja :)
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

Promenom himne se dovodi u pitanje i sam smisao postojanja himne kao 'himne'. Mislim da se oko toga slazemo? Himna ima svoj poseban smisao i simboliku, sto je i izdvaja od ostalih 'obicnih' pesama, pa, uzevsi ovu cinjenicu u obzir, postavlja se pitanje ima li smisla (i prava) da svaka nova generacija menja sta joj se ne svidja, ponasajuci se pri tome, nuzno, kao da je prva i jedina generacija - dajuci sebi za pravo da menja 'himnu', kao da je Svet, Zvezda, Sever sa nama ili 'njima' (za)poceo svoj put. Mislim da je to, po prirodi stvari, nedopustivo.

Naravno, nista nije crno-belo (Bogu hvala :) ), pa tako, pored apsurdnosti menjanja himne, dolazimo do paradoxa gde dobar deo ljudi tu himnu ne oseca bliskom, svojom, sto dodatno komplikuje situaciju. Ipak, mislim da je himna - himna, pa ako je himna - himna, onda himna treba i da bude/ostane himna :D  Jer, znate kako nas narod lepo kaze 'sto ljudi sto cudi', pa  tako i ja licno (kao i 90% nas) imam neke druge favorite medju pesama, mnogo njih koji su ispred himne, kao i Marko i Janko, ali mi to ne daje za pravo da menjam nesto sto je deo istorije, cijom bi promenom direktno doveo tradiciju i istoriju u pitanje, pljuno na njih. Jer taj Sever i Zvezda podjednako pripadaju Gudri, Ani, Kizi meni i ... kao i Zorzu, Simi Zulu, Zokiju, Suci i mnogim drugim Ciganima koji vise ne prate Zvezdu, kao i onima koji ce sutra da prate tu Zvezdu kad nas vise ne bude.

Jednostavno, promena himne je istovremeno i najdirektnije Ukida, ponistava njen smisao.

Ziveli

A sta de se ostavi stara himna ali da se uradi kompletno novi aranzman. Ipak himna je himna. A Dobro znaj moze da postane himna Severa!
staćes zauvek No 1! Ciao Sasha! 1950-2007

Ako moze mala sugestija od komsije:
Posto se furate na zabce mozete da promenite ime u " Stella rossa", grb jos jednom da retusirate i ubacite zelenu i crvenu i znak vespe , a za himnu predlazem " Lachare mi cantare" ili neki slicni hit od tiki i poveri.
SRam vas bilo, jel vama nesto uopste sveto u vasem klubu!?
P.S. Nikad, ali nikad necete imati tako jaku himnu kao mi! Ziveo Kubura!
imice, na zaboravi da si mi skinuo nevinost, zauvek tvoja M. Uzelac!



Quote from: "hejsel"SRam vas bilo, jel vama nesto uopste sveto u vasem klubu!?
 

Komsija, kad ste zadnji put bili na tekmi? Mislim na vas Tuzne, i dokle mislite da upadate samo za Dz? Da li mislite nekad i da platite ufur?
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


@Godra: ua admine, brises mi postove u kojima te prozivam da si pogazio svoju rec, cccc sve je opet super do sledec tekme u evropi
@ Hooligan: profesor italijanskog, izvinjavam se na greskama , gledacu da to ispravim, jebiga mi se palimo na engleze , a vi na makarone ;pljuga
@ ceo forum: oce li mi iko odgovoriti na pitanje da li je moguce da postoje ljudi koji bi menjali himnu zato sto nije trendi? Ko vam je vodja na tribini , snezana dakic?
imice, na zaboravi da si mi skinuo nevinost, zauvek tvoja M. Uzelac!

Bako,bako sto ti imas velika usta ? :finger
Ne vidim da je ovo pitanje bitno bilo kome drugom osim nama samima,zato svaki "strani" komentar predstavlja provokaciju.

Neko rece da je Dobro znaj himna severa i u tome je 100% u pravu.

Neka sportsko drustvo nosi sadasnju himnu, a fudbalski deo sportskog drustva promeni u sta vec zelimo.

Bezvezna naklapanja i igranje argumentima samo smaraju temu.
Mi pred sobom imamo novu zvezdu,novu snagu i posto "nase vreme tek dolazi" izbor svih nas su i novi trofeji.
Isto tako treba da se radi i sa buducim rukovodstvom jer samo tako mozemo zadrzati I nastaviti identitet koji imamo.

Menjanjem ne gubimo nista jer ideja za promenom dolazi od nas,navijaca, i nastoji da utice na igrace kao pravi podsticaj sto svidalo nam se ili ne stara nije u stanju.


Ja bi licno za svaku granu sportskog drustva koristio drugu pesmu,al o tom potom.


pARTIZAN je madarski tim   - II -, - II -  ...
jmo svi na stadion Marihuana...

da se ja pitam ko sto se ne pitam, ja bih ostavio ovu da bude himna SD. ko sto neko rece dobro znaj je himna severa.

slicno ko sto engleski rugby tim ima himnu swing low a fudbalski the great escape.

kad smo vec kod engleza, jel' zna neko celu njihovu himnu ili da li je ikad procitao/cuo kako idu reci? to je himna koja je napisana pre stotine godina i govori o nekim klanjima tamo. neka deseta ili koja li vec strofa je o pokolju. samo sto je skracena pa ima oko 6 strofa u zvanicnom obliku. ali je i dalje himna nisu promenili jer se u ovom vremenu smatra za varvarsku himnu.
o. You're not a bad person.
You're a terrific person.
You're my favorite person.
But every once in awhile...you can be a real cunt.