Kako i kad ste poceli navijati za Zvezdu(vecina na forumu navija za Zvezdu,ako ima drugih neka i oni pisu)? ;pivo
Mislim na odgovore tipa:

Kako?Neko je vidio od oca,neko od starijeg brata,nekom se svidio neki igrac..?
Kad? Kad ste poceli da navijate za Zvezdu?Kad ste poceli da idete na tekme,gostovanja?(npr.citao sam na sajtu R.S.F.C. ljubljana pricu-za Zvezdu sam poceo navijati sa 14g.,prvi puta na Marakani bio  sam sa 20g. kada sam bio na odsluzivanju vojnog roka u Novom Sadu...)

Zadnje bi se moglo i postaviti kao-kad ste poceli ozbiljnije da navijate?

I jos jedno pitanje-Ima li u vasoj obitelji(
skliknimo s ljubavlju
Svetitelju Savi
Srpske crkve i škole
Svetiteljskoj glavi...

KAKO?Ja sam od onih koje je cale usmerio od malena,iako su me svi drugi ubedjivali da budem grobar!!Pored toga od malena sam gotivio crveno-beli dres!
KADA?Pa s obzirom da sam jos "zelen",a i nisam iz BG,prva prava tekma mi je bila sa Milicionarom na proslavi poslednje titule,a isao sam i ranije na tekme koje je Zvezda igrala u Zrenjaninu!Naravno gledam svaki TV prenos,a ako ga nema onda pored radija,nema mi druge...!
Nadam se da ce mi ova sezona doneti vise tekmi i da cu biti redovniji!!!

P.S.A sto se tice familije,osim ujaka i zenskog dela,svi su grobari,ali ko ih jebe,JEDNA JE ZVEZDA!!!

Navijam za Zvezdu tako reci od kad znam za sebe. Moj cale i teca su bili vrlo aktivni nekoliko godina, dog su ziveli u BG-u. Prva tekma mi je bila sa Grashopersom (91') na Marakani (1:1). Prvo gostovanje, ako se ne racunaju ova u Nisu i nekoliko na banjici bilo je u Novom Sadu 96'. U siroj familiji (Oni koje poznajem) svi su Zvezdasi, mada ima nekoliko njih koji ne navijaju ni za kog.
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

Eto, o ovome vec jednom pisah na zvanicnom forumu, ali ne bojte se, nije mi tesko da sve ponovim :rofl .
Leto '79 ili '80, Split, Poljud, Trofej Marjana, Hajduk igra sa nekim strancima(secam se da je tada Hajduk dao autogol dok su bili na polovini kod juzne tribine, ostalog se ne secam, pricali su mi), moj prvi dolazak na stadion.
Dolazimo do stadiona, a ono nevidjena guzva. Ja klince od 2-3 godine, malo,  dusu dalo za gazenje. Tada mi pridje teca i kaze: Ako mi kazes da ces navijati za 'Ajduka nosicu te na ramenima. Ja, kud cu, sta cu, pristanem. Digne on mene, prodjemo kroz guzvu, kada smo bili na sigurnom on me spusti. Onog trenutka kada sam dotakla tlo nogama okrenem se ka njemu, tacnije dignem glavu :D , i mrtva hladna saopstim: "....., znas sta?", "Sta?", "Ja i dalje navijam za Zvezdu" :sampion . He, he, popizdeo je.
Dakle, imam dokazano da sam sa 3 godine znala da je moj tim Zvezda, a ko zna koliko dugo sam to znala pre toga. Posto zivim na 20-25 minuta hoda od Marakane, pretpostavljate da ne mogu ni da se setim kada sam prvi put otisla na Marakanu, uglavnom bilo je to te sezone. Naravno, moj cale je bio taj koji me je izveo na pravi put.
U mojoj siroj porodici samo nam jos purgeri fale, pa da napravimo turnir "velike cetvorke".
..baklje gore, pesma cigana...

Mene je cale koji je inache zakleti grobar kad sam bio mali imao sam oko 6-7 godina obukao grobarski dres i odveo na derbi jer je hteo da mi pokazhe "kako se igra fudbal"
medjutim desilo se da je groblje tu utakmicu izgubilo sa 3-0 ili 2-0 ne secam se pa je cale popizdeo i ceo put do kuce je psovao "cigane" a ja sam u tom trenutku pocheo da navijam za te iste "cigane"koji su  :jebanje groblje.Inache na prvu utakmicu kao zvezdash sam otishao sa 10 godina sa burazerom  shto je za moju kevu bio totalni shok a caleta da ne pominjem jer je on nachisto odlepio kad sam mu rekao da idem na SEVER
eka zhivi Zvezda
Nek se radja dan
Neka Svako dete mrzi Partizan
Mrzim Partizan

Ja sam negde iskopao neke caletove postere iz 1979. Secam se Sestica i Ljukovcana (bio je citav Zvezdin tim). Bese to 86-e. Ubrzo je citava soba bila izlepljena Zvezdinim posterima, iako je na caletovim posterima sa jedne strane bila Zvezda, a sa druge Partizan. Na jednom je bio Moca Vukotic, sam. Cale je Zvezdas, tako da ni za mene nije bilo dileme. Prva tekma je bila 1988-e (u jebote, pre 15 godina), imao sam 8 godina. Pobedili smo Spartak na Marakani 2:0, Piksi dao oba.

Kod babe na selu, u blizini Osjeka sa nekim ortakom, tad smo imali oko 7, 8 godina.
I pita me kao za koga cemo navijati, Dinamo il Zvezdu, reko zvezda, al se razloga ne secam. Verovatno sam tad poceo da shvacam razliku hrvata i srba.

A stari mi je Grobar, tako da uvek bude veselo kad je Derbi.
Prva utakmica Zvezda:Olimpiakos, pre jedno 12 godina, tad sam bio oko 10 godina.
Znaci jos malo godisnjica, taman ce sad opet protiv olimpiakosa.

Tad smo pobedili ja mislim 5:2, ja ni jedan gol video nisam od baklji. Tad je bio popularan Evri gol na severu, pa sam jedva stigo kuci ziv.

Ja kad sam se rodio, cim sam izmileo napolje odma sam rekao babici - daj mi pivo i pozuri zakasnicu na Marakanu.  :D

MENI SU SVI U PORODICI NAVIJALI ZA ZAVEZDU PA NI JA
NISAM MOGAO DA OMANEM.IZ PRICE ZNAM DA MI JE
PRVA TEKMA BILA SA 2 GODINE NEKI DERBI NA JNA
POSLE TOGA CEGA SE SECAM JE BILO CZ-KSAMAKS
CZ-HELSINKI .POSTO MI JE OSNOVNA BILA TACNO
PREKO PUTA ISTOCNE TRIBINE MARAKANE SA DRUGOVIMA
SAM SREDE NA MARAKANI PROVODIO OD3-4 RAZREDA.
ONDA KASNIJE IDE BEZANJE SA CASOVA I ODLAZENJE
NA TRENIGE KOJI SU BILI OKO 10.30 I11.00 SVAKOGA DANA
PA BLEJANJE NA SIPKAMA KOD BLAGAJNE ITD. A NA BASKET SAM
POCEO DA IDEM NESTO KASNIJE SA10-11GOD I MISLIM DA JE
TO BILO SA BORCEM IZ CACKA ALI NISAM SESVIM SIGURAN
RIMINAL NA SVE STRANE
 MRZIM TE PARTIZANE

Konzervativac, da ti nisi isao u Karadjordje?
Ako jesi, pozdrav od Vojvoda Misic Hooligans! :D

PrOZDRAV!
Toni V. ;pljuga
Кад Шавија завија,
ЦЕО СЕВЕР НАВИЈА

i dida i caca bili su torcida :lol:
neznan ni kad san pocea navijat za hajduk, niti kad san bia prvi puta na poljudu(ima san oko 4 g. al se ne sicam).

i ako nikom nisam nedostajao evo da naglasim evo mene posle duzeg vremena :)  ja sa svojih 15 god i s' obzirom da sam udaljen 140 km od BG-a(Loznica)daobar sam sa 2 derbija i 2 medjunarodne utakmice :)  bio sam cak i na jugu( iz zezanja naravno neka kup tekma).....prva tekma je bila protiv lazia valjda nisam siguran.....za zvezdu navijam otkad znam za sebe kad su moji drugovi (klinci koji imaju 6 god) igrali uy parku ja sam znao sve zvezdine igrace napamet(mada ih sad ne znam)i tako u porodici cak i cukun-baba koja je tad zivela u slavoniji je navijala za zvezdu :) dakle svi u porodici veliki zvezdasi

Quote from: "UltrasLondon"Ja kad sam se rodio, cim sam izmileo napolje odma sam rekao babici - daj mi pivo i pozuri zakasnicu na Marakanu.  :D
:D  :D  :D
 DA VODIŠ DESET NULA, KU**C BI SE PESMA ČULA  FEDERACIJO!!!

Konzervativac je isao u karadjordje i zahvalljuje
se na nadjmose prijateljskim pozdravima :D
RIMINAL NA SVE STRANE
 MRZIM TE PARTIZANE

:sampion  poceo sam da navijam za Zvezdu sa nepunih osam godina jo

уфф тешко питање.не знам када сам почела да навијам...али вероватно када сам пошла у први разред. :-\ зашто звезда...хмм...па моји не прате утакмице уопште и то их не интресује, већина другова ми навија за партизан..не знам можда сам почела да навијам за звезду у инат другима ;D
ал негде од можда 4 разреда основне сам почела да пратим утакмице и навијам за звезду зато што је једноставно волим!

Како ли ова ископа ову тему из нафталина!?  :)

Углавном, откад знам за себе навијам за Звезду, иако ме је ћале сликао са Партизановим шалом кад сам имао двије године ... Сви са мајчине стране су ватрени звездаши, почев од деде, који је радио на изградњи Маракане, па на овамо. Са очеве су, они који прате фудбал, гробари. Ја сам превагнуо на црвено-беле боје. Од малена сам храњен Баријем и Токиом, Пиксијем и Дејом, читао бројеве "Темпа" из осамдесетих ...  ;D

Први пут на "Маракану" сам дошао са школском екскурзијом у петом разреду ... Прва утакмица, против апатинске Младости, мислим да је то била 2001, меч пред квалификације са Леверкузеном.



Quote from: Siki84 on August 01, 2003, 11:50:19 PM
Inache na prvu utakmicu kao zvezdash sam otishao sa 10 godina sa burazerom  shto je za moju kevu bio totalni shok a caleta da ne pominjem jer je on nachisto odlepio kad sam mu rekao da idem na SEVER
ХАХАХААХХАХА!!!ГОТОВО!!! ХАХАХАХААХ
Плеј ир аген, Сем!


Зашто Звезда?
А ко други?!
Први пут да сам гледао Зведу на Мари.....ух 1988. јесен и текма са скопским Вардаром.
20 000 људи (то тада и није било нешто сјајно) и мало-мало па бакље, а ја пун среће.  :D
Био сам на западу са ћалетом и комшијом и тукли смо их 5:2.

Први пут сам сâм на Северу 2000. на дербију. Врх врхова. :D
Звали смо југ, али су га, у овом случају северни талас (који прети да згази све  ;D )  и вода која баш није била тиха, лагано и елегантно испразнили.   :P
Текма је одложена, јер нас је Муслин фииииино замолио да пођемо кућама.  :D :D :D :D

Историја наставља да се допуњује.

"НЕ БОЈИМ СЕ ОД ВРАЖЈЕГА КОТА,
НЕКА ГА ЈЕ КА НА ГОРИ ЛИСТА,
НО СЕ БОЈИМ ОД ЗЛА ДОМАЋЕГА" - ЊЕГОШ