Знајући да је овакво време са снегом одложило текму са ОФК-ом доста момака са Карабурме је кренуло да купи карте што је био знак да ће се ићи на баскет. Карте су се брзо распродале, и наравно све карте смо платили сами. Пола сата пре утакмице тражила се карта више.

Донесено је поприлично заплењених гробарских шалова, качкета и једна мајица Саут Гејт. Ми смо своју трибину дупке попунили, на једну столицу стајала су 2 човека, Запад је био крцат, а Гробари нису ни могли да попуне своју трибину.

Скоро целу прву четвртину смо горилали најјаче што је икад могло... не памтим да смо скоро овако навијали у дворанским спортовима. Свака песма је била испраћена од почетка до краја, и наша грла су дошла до изражаја. Репертоар песама је био велики, најмање 25 песама и уз 3 бубња, наш вођа је био врло добро расположен, који је рекао на почетку утакмице  није важан резултат... важно је да их одеремо у навијању. И тако је било. Паркет се слабо или повремено гледао, и кад смо водили са 15 разлике Запад је пао у делиријум. А Гробари су нешто покушавали да узврате мада и то им никако није пошло на руку. Свака песма која им крене пада у воду јер и сваки пут кад их надгласамо ... виде да се не чују. Мишеви, Мишеви... немојте нам сваког дана бежати, Мишеви, Мишеви, станите и побијте се ви... Као и на њихову препевку "...да сте пичке ви, да су вам титулу, купили..." наш одговор је био "Нисмо купили, ви сте Жандари!"... Прво полувреме је било врхунско али у другом је био за нијансу слабије због умора. Гробари су нас прозивали са "Усташе, усташе" и затим следи казна...

Гробари су се нашли у чуду. Поред уводног "И ајмо црно бели, умро је Туђман Фрањо", "Тито партија, црно бела армија"... "Југословени, југословени" и затим специјално за њих отпевали смо им "Хеј Словени, још те живи..." и на крају смех. Гробари су били поистовећени са Хрватима и Југословенима па креће цео Запад "На колена пред Србе, ООО!"

На крају уз "Добро знај" завршила се текма, а играчи су добили аплауз за велико залагање.

Прва лекција у баскету је завршена, време је и за другу...

Strasno,strasno,j... te da li ce biti derbija za koju godinu,pa juga nema kao ni njihove SFRJ,mislim da su to shvatili.
Ja opet kasnim na voz pa cekam na autobuskoj da mi jave hoce li biti fudbala,dobijam negativan odgovor i ostajem u Indjiji jos nekih 2 sata.Klinac kod koga su bile moja i ortakova karta udje u halu sat pre pocetka i naravno utopi karte,auuu al sam popizdeo,sta je on mislio-da necemo doci. :) A ja uvek dobar prema njima,ucim ih,branim kad treba,nabavim karte...deca se propederisala.
Medjutim neki covek,ma CAR,nam poklanja karte za parter(dobro se dobrim vraca),ulazimo,preskacemo i pocinje ludnica...

Iskuliraj malo sa tim smajlijima!
DCWT

bubnjeva zvuk odjekuje SEVER u transu luduje.....Mnogo dobro navijanje veceras ,odrali smo ih bukvalno .Moram opet da pomenem BUBNJEVE  odusevili su me ..

Moze li neko da mi odgovori ko su oni sto imaju vise zastava nego ljudi u kopu,stajali su preko puta naseg grotla !?  :D
a imam bolest kojoj nema leka.....

To su valjuda bili "ljudi" iz jf-a, bar delovi, brain damage i zemunci.

Vrlo dobro organizovani simpatizeri koji sebe nazivaju "navijacima" ili ti JF. Ja nisam video da oni nesto pevaju, elem imaju velike praznine u tom kopu, elem umesto da gledaju parket samo nesto mlataraju rukama i "prete"...

Tekma je bila extra,navijanje nikada bolje,agenti smeh boziji,jf-simpatizeri osim sto su izbacili neku zastavu delije-vrsac(ako zna neko nesto vise o ovoj zastavi neka napise)nista vise.....Pre tekme neka manja tuca kod onog kafica kod hale(nisam jos stigao pa neka i to neko od ucesnika opise).Po gradu je bilo akcija palo je dosta glodarskih obekezja.I na kraju :sampion onda ;pivo a misevima :finger  i  :boks !Poz
ve prolazi ZVEZDA traje!

Evo vratih se ja mrtav umoran i smrznut pa da napisem nesto ukratko. Dobili smo ih pre svega zahvaljujuci odlicnom navijanju po meni. Znaci, brat mi sada prica da su u jednom trenutku prikazali gorbare kako skacu i vrte salovima, a cuje se nasa pesma. Nislije su isle vozom. Ujutru kada smo stigli i saznali da nema utakmice po gradu ja sam sa jos dva drugara otisao do ortaka koji nam je kupio karte za basket. Zao mi je sto nije igrano na Karaburmi jer bi tada sigurno bilo jos vece divljanje u Pioniru. Ne znam ko je bese pominjao brojnost pre utakmice, ali bez obzira sto su oni bili domacini, nas je bilo vise. Kiza je uglavnom sve rekao, i ja bih istakao bubnjeve koji su me prijatno iznenadili, a i vodja je bio odlican.

Evo i nesto sa B92:
Četvoro ljudi je povređeno, od kojih je dvoje zadržano na dijagnostici i opservaciji u Urgentnom centru posle subotnjeg košarkaškog meča Partizana i Crvene Zvezde, rekao je agenciji Beta predsednik klinike Anlave primarijus doktor Slobodan Ivanović.

Beograđani Predrag Simić (1968) i Marko Grčić (1989) zadržani su u Urgentnom centru zbog povreda glave, dok je ostalima pomoć ukazana u hali "Pionir".

Ivanović je dodao i da su ekipe klinike Anlave jednu osobu koja je imala epileptični napad prebacile na dalje lečenje u Urgentni centar.

Na večerašnjoj utakmici dežurale su tri hirurške ekipe klinike Anlave.
amo dve stvari su vecne: kosmos i Crvena Zvezda
mada za kosmos bas i nisam siguran...

ve je lepo pocelo kad sam na zurci u petak u 2 sata ujutru saznao da sutra ja i DRUG
idemo na ofk-zvezda !poshli smo u 8 ujutru auto stopom i posle 15min stopiranja
zaustavilo se jedno kamionche i odvezlo nas u bgd i lik nam je obecao da ce da nas ponovo
nas vrati samo da ga pozovemo!u bg smo stigli u 10:45 i zezali se po gradu kad smo stiglni
na karaburmu (naravno sa smrznutim nogama jer je mnogo padao sneeg)videli smo da je pored
Sadiona mirno i prilazi nam grupa pandur i kazu da se razilazimo jer tekma je otkazana
i tada smo se smorili i vratili za jagodinu *ebiga,nismo otishli na derbi zbog prevoza jer
nebismo se posle imal cime da se vratimo kuci!
sve je lepo pocelo a ruzno se zavrshilo !

NADAM SE DA NAS CZ NECE IZNEVERITI U BASKETU NAPRED ZVEZDA

JOS 5 MIN DOKRAJA TEKME ! A 10 RAZLIKE

auuu Kako se cuje nasha pesma evo gledam na tv-u SVAKA CAST MOMCI TO SE ZOVe DOBRO
NAVIJANJE i ove noci sa severa cuce se pesma do jutra novi shampion i titula.....

HaHaHa kako je dobra atmosfera sad se kajem shto nisam svratio do pionira da budem deo
atmosfere

I napokon pobeda Partizan-Crvena Zvezda 86:95

Jesu li glodarski rekviziti popaljeni ili iscepani ili su ipak zadrzani kao trofeji???? Stvarno su smesno navijali.Ja sam gledao preko tv-a i bukvalno su se culi samo u pauzama naseg navijanja.stvarno jos jedna lekcija drugim navijacima i onima koji sebe tako nazivaju! :jebanje

Na moju NEVIĐENO VELIKU zalost nisam mogao da stignem na derbi zbog posla! Lepo ti se ja organizovao sa ortacima za karaburmu, za proslavu rođendana, međutim KARA! burma  :)  otkazana. Na kraju morao sam hteo nehteo da posmatram derbi preko malog ekrana :( , ali avaj, bar preko TV-a miševi se nisu čuli, osim u par navrata, ali i to njihovo oglašavanje na trenutke, da nije žalosno bilo bi smešno. NAJUPEČATLJIVIJI UTISAK CEO KOP GORILA KAO U TRANSU!!!! Pionir se tresao, a miševi nikad jadniji. Na kraju pobeda!!! Za Rođendan nismo mogli dobiti lepši poklon !

POZDRAV SVIM DELIJAMA!

Quote from: "Niski Delija"
Beograđani Predrag Simić (1968) i Marko Grčić (1989) zadržani su u Urgentnom centru zbog povreda glave, dok je ostalima pomoć ukazana u hali "Pionir".

Jel to onaj Predrag Simic na kojeg mislim??

Крећемо нас 40 из НС ујутро, скоро нико из старије екипе.
У возу ја и друг са са још два лика и једним са форума(бјцз јави се ;pljuga ) сели у купе а остали поред певају и лудују...
Уместо у БГ-у излазимо у земуну :lol:  и онда кортеом до Новог БГД-а где ватамо бус до Карабурме. Ту нам пандури кажу да је текма отказана и ми полако се спустимо до Пионира и узесмо карте. После тога свако на своју страну пошто је било 3,5 сата до почетка. Нас 10 се смарамо и пијемо у неком улазу одакле нас терају и сазнајемо да је то пандурска зграда :lol: . Идемо полако до Пионира и ту чекамо да уђемо. Пролазе жандарми и један од њих запева ваљда Пуне Трибине :o . Улазимо унутра и онда почиње ШОУ! У првом полувремену навијање за 10. Да не дужим о овоме сви су већ рекли. После текме тролом до Ж. станице и у минут ватамо воз за СУ. У возу стандардно, певање, одмарање, за неке дување итд ;pivo
Све у свему одличан дерби!
Поздрав!

Necu da davim, sve je receno... Samo da dodam posto sam bio nevidjeni optimista i dosao pola sata pred derbi da se mnooogo ljudi vratilo kuci... Nazalost karata nije bilo i kao sto sam se nadao ovaj put su dosli svi i pokazali ko smo, sta smo, gde smo... Ne samo u odnosu na groblje nego i na neke koji u evropi vaze za navijacki vrh...

Usao sam tek na pola prve cetvrtine i to na grobarski parter  namigivanje  Nas cetvorica ulazimo, spremni na sranja, jebiga takav je zivot... Medjutim u parteru sa njihove strane ovog puta ni traga od nekoga ko bi mogao da dobaci, krene i bilo sta uradi... Secam se pre par derbija dole su bili head hunters-i... pogledam na njihovu stranu i kao ok ima ih... Ali kad sam glavu okrenuo ka nasoj tribini umalo me srcka ne strefi od srece... Bilo je prepuno... I naravno dokopali smo se naseg partera, tribine... Sve ostalo je vec receno...

Zao mi je samo sto nije cesce ovakva atmosfera...Znam mnogi ce reci pa nisu atraktivni protivnici... E jebe mi se za protivnike... Bitna je Zvezda... I pogledajte price ljudi koji postuju... Dali su sve od sebe da dodju na karaburmu i na derbi... Mi koji smo u BG ne bi smeli da propustamo ni jedan dogadjaj u kome ucestvuje Zvezda... Fudbal, basket, rukomet, odbojka... Znam ima tu dosta dogadjanja, ali na muci se poznaju junaci...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Evo i jednog video zapisa sa Soskanalizacije:

http://www.delije-caffe.net/video/derbi-basket-5mart2005.avi

Velicina: 2,7mb Trajanje: 10 sec

Ja sam sad prvi put bio na parteru(al nasem)i dobio sam totalno drugaciju sliku tribine nego sto sam imao,sarenilo je mnogo upadljivije,lepse izgleda i imas utisak,posto svi stoje,buka,nervoza u iscekivanju pocetka,da ce u jednom momentu svi ti ljudi da se spuste na parket i naprave havariju...nije lako nikom kad nas gleda,pogotovo onima na parketu i onima preko puta nas. namigivanje

Malo smeha nije na odmet.

by fanatik

Grobari su se pojavili u dobrom broju, posebno ako se uzme u obzir da su ekipe morale da se dele, kako bi neki otišli i na Banjicu da podrže vaterpoliste. Pred utakmicu, je bilo klasičnih jurnjava cigana po ulicama, sačekuša i slično, pa su na početku utakmice svi mogli da pokažu svoj plen. Šta reći, kod nas su frontovci, došli obučeni u desetak ciganskih dresova, sa više desetina njihovih šalova, a nešto manji broj trofeja, je bio kod nas u rukama, dok su se kod cigana pojavila čak 3 šala ... A onda u drugom poluvremenu, šlag na tortu, oteta ciganska zastava, koja je završila kako je i red - pocepana, izgažena, zapaljena ... ali onda na taj deo tribina uleću psi žandarmski, i kao prave sluge režima prave gužvu, posle koje veći deo frontovaca odlazi, dok se naša ekipa, zadržala do samog kraja utakmice. Jednostavno cigani su dobili po pičci ... tako da je na neki način pravda zadovoljena - pokradeni smo na utakmici, ali smo ih ponizili kao navijače.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Quote from: "маникомио"У возу ја и друг са са још два лика и једним са форума(бјцз јави се ;pljuga ) сели у купе а остали поред певају и лудују...

2 lika sa foruma... ;pljuga  namigivanje


"al smo ih ponizili kao navijace"... :rofl  :rofl  :rofl

umro sam od smeha
gt; > > ШИД < < <

Quote from: "Pizon"
Quote from: "маникомио"У возу ја и друг са са још два лика и једним са форума(бјцз јави се ;pljuga ) сели у купе а остали поред певају и лудују...

2 lika sa foruma... ;pljuga  namigivanje


"al smo ih ponizili kao navijace"... :rofl  :rofl  :rofl

umro sam od smeha

Ја конто ти само на делије.нет
Неби ја заборавио Пижона :rofl

Иначе овај извештај глодара је  :boks  :lol:

Quote from: "маникомио"
Quote from: "Pizon"
Quote from: "маникомио"У возу ја и друг са са још два лика и једним са форума(бјцз јави се ;pljuga ) сели у купе а остали поред певају и лудују...

2 lika sa foruma... ;pljuga  namigivanje


"al smo ih ponizili kao navijace"... :rofl  :rofl  :rofl

umro sam od smeha

Ја конто ти само на делије.нет
Неби ја заборавио Пижона :rofl

Иначе овај извештај глодара је  :boks  :lol:


Де Пижона да заборавиш де ће ти душа бреееееееееееее :rofl  :rofl  :rofl .................да све је већ речено осим да додам да од агената и фронташа ни кад смо ишли и кад смо се враћали у возу није ни било односно један једини кад смо се враћали...................ал сам попиздео на оне ретарде из улаза што су нас отерали......................иначе  ;pivo  ;pivo  ;pivo  ;pivo а посебно Бг је било до ј само што се Маникомио бунио али на крају попустио и попио....................

Bilo ih je,nekoliko u onim vagonima gde nama nisu dali(kupili su karte)i njih nekoliko iz Subotice(valjda,ako ih se dobro secam od kupa prosle godine) na kraju naseg vagona,Vuksa ih je izvalio i poceo da ih smara,oni se prave ludi(kao nisu grobari)tad panduri nailaze i on frajer se raskopcava(sal) i kaze:''provalio si nas,mi smo grobari.''Svi su opusteni kad im je tu konjica,a KAD GOD TREBA...