Црвена звезда: Ранђеловић, Луковић, Дудић, Јоксимовић, Миловановић (57' Перовић), Ковачевић, Трајковић, Мудринић (66' Пуровић), Јанковић (84' Миладиновић), Пантелић, Жигић.

Sta da se kaze? Njihov gol (ili barem ono sto je prethodilo golu) je bio odlican.  Dobro so zatvorili sve prilaze Zigicu, samim tim i golu.  Pantelic "pomalo" sebican, iako je kod treceg gola odlicno odigrao dupli sa Trajkovicem.  Ulazak Purovica je preokrenuo tekmu, mislim da ih je Zenga tim potezom  :boks .  Lukovic odigrao solidno, kao i Dudic.  Joksimovic u nekom momentima izgledao kao amater; cemu  ono izbacivanje u aut pred kraj utakmice?  Zigu su dobro cuvali.  Za Jankovica nema sta da se prica  :ruke , ginuo je na obe strane terena, nezasluzeno dobio zuti radi "simuliranja" CISTOG penala.    Purovic, dobro iskoristio date minute.  Perovic, fino odradio posao, kao da je "spario" noge :)  Dobar centarsut nakon dobrog prodora.
Na Milovanovicu se vidi da ga noge vuku naprijed... Kad ce da se rijesi to pitanje desnog beka, 'oce biti sta prije povratka Baste?  Jel' gledao neko Dramanija na treninzima?!

Jel' se zna sta je sa Milovanovicem?
IXI, KUPI I TI NAMA PENAL!

Mnogo vazna pobjeda,jos je bolje sto smo posle slabog prvog poluvremena preokrenuli rezultat.Samo tako momci...

HOCEMO TITULU!!!!!

Dobro se završilo  s obzirom kako su igrali u prvom poluvremenu !
Mislim da je presudio ulazak Perovića, momak je dobro odradio
svoj  deo posla ,bar može da probije po levoj strani i uputi pravi
centaršut, Mudrinić je previše spor skroz mi je bez ideje .Sve
u svemu veoma važna tri boda za podizanje morala  kako u prvenstvu tako i u UEFA kupu .

Momci su protiv Zapresica pokazali da znaju da igraju bez obzira sto su hrvati ocaj od ekipe,medjutim ocigledno je da im igra na bunker nikako neodgovara,pa zar mora skoro svaka akcija da krece kroz sredinu od Kovacevica,on je pomeni odlican igrac sto se tice odbrane medjutim za napad nula bodova losi pasovi,puno mu treba da se namesti za sut los pregled igre.Pa da li ste primetili i protiv Kule i sinoc kad god nema resenje nateze neke suteve sa 30 m,a protivnicki igrac pre nego sto ga izblokira moze i kafu da popije.Da se razumemo on je  bar po meni neophodan ekipi ali u nekoj ulozi kao Gatuzo u Milanu,ali za organizaciju je potreban neko drugi

Pas im mater, al su me sinoć iživcirali! Bitno je da je dobro završilo. Ali ova nesigurnost posledica je neuigranosti na Zengin sistem, istrpiti ih treba još malo. A sad Interu pet komada! :sampion



Kakav je ono potez bio igraca vozdovca pri 1-0. 2 puta petom iza ledja i onda for i go o stativu. Stvarno jako lep gol.

Inace ovaj Mudrinic moze komotno u Obilic ili neki slicni tim da ode, Zvezdi uopste nije potreban. Kao ni Joksimovic.

Inace inter dobijamo 3-0(za Srbiju namigivanje )!

Ono chega sam se plasio. Odbrana nam je skandalozna.
Realno govoreci ovoj odbrani Zvezde svaka priuchena grupa gradjana moze da da gol...Treba videti sta se desava sa ovim strancima, oni su jedina nada.
Sa svetlije strane, mislim da sada 'vise igramo' nego lane, sredina mi deluje bolje, narocito jer sad imamo jos jednog igracha koji je kreativac- Trajkovica (konacno jedno pravo pojacanje).
zbeglica sa oaza foruma

Crnce na teren, hocemo crnce na teren.
*ebo ga Milovanovic na beku...

Ja u zivotu nisam video lepsi prodor  na nasim terenima od onog Vozdovcana pri golu.Ono leva-desna peta se ne vidja ni u Brazilu bas cesto. Odbrana nasa je zaista losa.Da se Jankovic par puta nije vratio bila bi katastrofa.Joksimovic se sasvim dobro postavlja ali mi nije jasno zasto svaku loptu napucava gde stigne. Sredina tu i tamo, Mudri vise nikada ne bi smeo da pocne tekmu, Trajkovic solidan mada se vidi da su mu noge jos vezane. Dobro je sto je dao gol, valjda ce se osloboditi,sasvim solidan igrac. Pantelic opet sebican, klupa bi ga opametila. O Jankovicu bez komentara, najbolji na terenu mada nije bio nesto kreativan u organizaciji napada. Onaj prvi gol  ;pljuga ...culo se kako puca mreza.
Sve u svemu u cetvrtak je jos jedna pripremna tekma, ujke nemaju pojma pa ocekujem da vidim i crnje. Prava vezbica pred Cacak, uz lepo zezanje na tribinama  namigivanje

Posle katastrofalne igre u prvom poluvremenu, u drugom su nasi igraci su poceli da trce i da se bore. Nije mi jasno samo zasto od 1. minuta jednom ne napadnu protivnika, nego nas ovako muce 60-ak minuta, da bi nam tek na kraju pokazali deo onoga sto znaju i mogu. Golove su po meni dali igraci koji su ih i zasluzili. Bosko je odlicno odradio i par situacija u odbrani i pored ona dva gola svidela mi se drskost koju poseduje. Mislim, kud bi nam bio kraj kad bi svi nasi igraci igrali na ivici faula, blago provocirali protivnika... Trajkovic je prosle godine pokazao da moze, sinoc mi se svidelo to sto sam video da hoce tj. da se trudi i nadam se da ce mu ovaj gol dati samopouzdanja da u nastavku sezone pruzi svoj maksimum. Joksimovic po meni nije bio los, moze biti dobro resenje na mestu centralnog odbrambenog, sto neko rece dobro se postavlja, a mislim da su ona nerezonska ispucavanja plod treme. Izdvojio bih i Kovacevica, standardno dobro je odradio svoje zadatke i mislim da bi trebalo uz njega da igra Basta (naravno kad bude spreman) koji je dosta kreativniji i kada Pixy oduzme loptu doda je Basti da organizuje napad. Perovic je pokazao dobre stvari u ofanzivi, ali mislim da bi njemu trebalo mnogo vise otvarati prostor, nego samog da ga pustaju u duele i prodore, jer decko nije nesto narocito cvrst i jak u duelu.
Sve u svemu, lepa pobeda za podizanje morala uz nadu da ce Hrvate i svakog narednog protivnika stisnuti od samog pocetka...

Moja "kratka" zapazanja sa (nazalost) TV-prenosa utakmice su:
Lukovic Retard je, izgleda, u ovoj sezoni samo Lukovic (daj Boze!); izgleda da je najvise napredovao u ovoj pauzi od svih: cvrst sa loptom i bez nje, prodori sasvim solidni u odnosu na proslu sezonu, zavidna tehnika, naucio, cak!, i da neugodno centrira; hocu reci: dostigao potreban nivo igre...
Trajkovic, izgleda da smo sa njim dosta profitirali na sredini, stvarno je veliko pojacanje ove godine i treba da bude starter na svakoj utakmici...
Dudic je odigrao jednu od losijih utakmica koju sam pratio, ako ne i najgoru: onaj "N'Guti" ga je prosao kao voz brzih pruga Srbije; i to ne samo jednom...(i sto ga zovu po mediokritetu N'Gutiju; posle one duple pete u punom trku treba da ga zovu najmanje Rolando:) i verovatno poteza zivota...)
Bosko Jankovic je bio napaljen nevidjeno, umalo nije pojeo i golmana i mrezu i stative ('ocu reci vratnice – hrvati jel' nas cujete?) kad je ono hteo da se marishe; tacno se na TV-u videlo kako mu plamen iz_ociju suklja:))
E da, i muzjak Perovic: on izgleda najbolje odradi pos'o kad udje s' klupe: i njemu samo reci da mnogo ne razmislja; ima odlican centarsut levom i to treba iskoristiti kad se svim silama napada i kad nam je potreban gol...
Zvezda je fizicki izgleda dobro pripremljena, i to ohrabruje...Za razliku od ovih iz Vozdovca koji su se u drugom poluvremenu svo vreme branili pa opet pocrkali...
Sredina sasvim zadovoljavajuca za nashu ligu, napad ubojit, a izgleda da ce i ove godine odbrana biti najveci problem...
Zato se izgleda mora igrati na postizanje sto vise golova, jer i odbrana moze da primi neograniceno...

Quote from: "silvester"
Sve u svemu u cetvrtak je jos jedna pripremna tekma, ujke nemaju pojma pa ocekujem da vidim i crnje.

Dramani i Da Silva nisu jos registrovani i ne mogu igrati u revansu ali da ne krsimo pravila foruma...  :)
IXI, KUPI I TI NAMA PENAL!

U svakom slucaju ocajna igra u prvom poluvremenu. Tada je najbolji bio Kovacevic koji je jedva postizao da sve pozatvara. Jos se nesto isticao Trajkovic, ali nije imao adekvatnu podrsku. Jankovic se u prvom nije video kada je napad u pitanju, ali je par puta lepo odradio defanzivne zadatke. Mudrinic nicemu nije sluzio. Kruzili smo kao kisa oko Kragujevca, a napadi su nam se zavrsavali nekim centarsutevima koji nisu bili nikakva opasnost za, cini mi se, vrlo dobrog golmana Adamovica.
Cinjenica je da je Gutijev gol bio sjajan, tj. onaj potez, ali cini mi se da je to vise slucajnost i da pokusa 10 puta to da odradi na treningu, pitanje je da li bi uspeo. Igru po desnoj strani nismo imali posto Deki to ne zna najbolje da odradi (izgleda da je zeznuo ligamente - poduza pauza), a Bosko nije bio nesto raspolozen u napadu, sto se tice prvog poluvremena. Pantelic je bio uzasavajuce slab, a i dalje izuzetno sebican. Zigic odlicno cuvan. Cak i ona prilika neposredno pre primljenog gola nije bila cista posto mu je igrac Vozdovca itekako zasmetao.
Odigrali smo nesto angazovanije u nastavku, ali se zapravo nista nije promenilo (osim sto su Vozdovcani pocrkali od umora, sreca nasa). Ipak su imali prvi sansu (i to kakvu), ali je Randja pokazao da ume da brani "jedan na jedan". Izlaskom Milovanovica, a ulaskom Perovica prelazima na 3-5-2 sa Boskom na desnoj strani, mada su se on i Trajko smenjivali. Malo na silu, malo na srecu uspeli smo da pobedimo, nezasluzeno visoko.
Treba jos spomenuti Trajka koji se trudio, trcao, ali je ocigledno da je nekako slabasan, tanak - morace da malo poradi u teretani, jer tesko da ce moci da izdrzi iole jaci duel. Takodje, morace da poradi na defanzivi. Niko ne ocekuje od njega da postane novi Kovacevic, ali ce morati da jace drzi protivnicke igrace (ako je Bosko naucio da mora da igra i odbranu, naucice i on). Ja sam spremna da ga sacekam, u svakom slucaju pre cu njega da gledam nego Krivog.
Ovo nije igra koja ohrabruje, ali se nadam da ce biti dovoljno za Inter, a onda ce morati zestoko da se dignu kako bi pobedili u Cacku.
Inace, Stojanovic se povredio na treningu pre utakmice i to je razlog zasto ga nije bilo ni na klupi.
..baklje gore, pesma cigana...

3. poluvreme tekme sa Vozdovcem:
izvor:Kurir

KOLEGA, ŠTO ME GLEDAŠ TAKO MRKO!

* Treneri Zvezde i Voždovca Valter Zenga i Mihailo Ivanović "zakačili" se posle meča na "Marakani"
* Ivanović tvrdi da ga je Italijan popreko gledao tokom meča, Zenga ljut što mu kolega nije čestitao

Treneri Crvene zvezde i Voždovca Valter Zenga i Mihailo Ivanović opasno su se "zakačili" tokom utakmice na "Marakani", odigrane u okviru 3. kola Superlige. Dva stručnjaka "bila su malo nervozna" na atletskoj stazi tokom meča Zvezda - Voždovac, pa su razmenili nekoliko teških reči i značajnih pogleda. Na kraju utakmice imali su bliski susret, ali su ih njihovi saradnici sprečili da sa reči (i gledanja) pređu na dela. Sve se završilo tako što je trener Voždovca odbio da čestita kolegi na pobedi, što je Zengu strašno razljutilo.

Prema rečima Mihaila Ivanovića, on i Zenga su se najpre mrko gledali (poput junaka "špageti vesterna"), a posle utakmice imali su verbalni duel na atletskoj stazi. Ivanović posebno zamera Italijanu što je tokom meča neprestano vršio pritisak na sudije.

- Trener crveno-belih Valter Zenga za vreme susreta non-stop je bio na terenu, vršio je strahovit pritisak na sudije na italijanskom jeziku. Zenga se posle trećeg gola okrenuo prema meni i gledao me, a ja sam mu uzvratio pogled. Možda je Italijan mislio da ću spustiti glavu zato što je on Zenga, ali ja to nisam uradio. Posle završetka meča prišao mi je sekretar Zvezde Goran Negić i čestitao mi na dobroj igri mog tima. Rekao sam Negiću da shvatam kako je njegovom klubu bila neophodna pobeda, ali da je Zenga pravio strahovit pritisak na sudije - kaže za Kurir trener Voždovca Mihailo Ivanović, i dodaje:
- Zenga mi je potom prišao i na engleskom me upitao: "Šta ti hoćeš", a ja sam mu odgovorio: "Hoću da pobedim tebe i svakog drugog trenera" i "Želim ti svu sreću". Nisam želeo da mu pružim ruku posle meča zbog njegovog nekorektnog ponašanja tokom susreta, jer je on trener Crvene zvezde, a prvi stručnjak bivšeg evropskog i svetskog prvaka ne sme tako da se ponaša. Međutim, svim fudbalerima Zvezde prišao sam i čestitao im trijumf protiv mog tima.

Ivanović ističe da ga je sekretar stručnog štaba Zvezde Goran Negić zvao i izvinio mu se u Zengino ime.

- Negić me je pozvao i rekao da se Zenga izvinjava zbog neprijatnosti. On mi je rekao da mu se Zenga posle susreta požalio da je na utakmici bio pod velikim stresom, jer je želeo pobedu na svom zvaničnom debiju na "Marakani".

Trener "zmajeva" kaže da razume zašto je Zenga bio nervozan u subotu.
- Znam da mu je veoma teško, jer je stranac i na njemu je veliki pritisak. Radio sam u inostranstvu i znam kako je biti trener u stranoj zemlji. Cenim ga kao velikog svetskog golmana i trenera, ali ne želim da me bilo ko potcenjuje u mojoj zemlji - rekao je Ivanović.

Goran Negić, sekretar stručnog štaba Crvene zvezde, smatra da je Valtera Zengu isprovocirao nesportski gest Mihaila Ivanovića, koji nije želeo da mu sportski čestita posle pobede.
- Odmah po završetku utakmice trener Voždovca Miki Ivanović krenuo je iza naše klupe, bez želje da čestita Valteru Zengi na pobedi Crvene zvezde. To je našeg šefa stručnog štaba vidno iznerviralo, bilo mu je krivo zbog ovakvog poteza njegovog kolege. Iz tog razloga Zenga je krenuo ka Ivanoviću i zapitao ga: "Zašto ne dođeš da se sportski pozdravimo?" Na tome se sve završilo, ništa se drugo strašno nije dogodilo, niti je bilo nekih varnica između njih dvojice - kaže Negić.

(Ž. T. - D. R.)