17/05/2005 | Izvor: B92, Sport, Sportski Žurnal
Muslin i Džajić ponovo na Marakani?

Slavoljub Muslin po treći put u Crvenoj zvezdi i to u tandemu sa Draganom Džajićem!

Kompletna beogradska štampa bavi se ovom temom koja je u glavnom gradu kao glasina počela da kruži početkom nedelje , ali su već u utorak svi mediji kontaktirali Muslina (trenutno se odmara u Francuskoj) koji je u svojim odgovorima bio krajnje zagonetan...

Prema više neimenovanih izvora bliskih crveno-belima, iza kombinacije po kojoj bi se Dragan Džajić vratio na čelo kluba,a Muslin na mesto tehničkog direktora (možda i trenera), stoje ljudi iz više konzorcijuma koji su spremni da u Crvenu zvezdu ulože značajna novčana sredstva.

Za sada je mnogo toga nejasno, ali je izvesno da se Slavoljub Muslin ne bi protivio još jednom povratku na ,,Marakanu":

"Ne znam čije su to kalkulacije, nisam razgovarao sa aktuelnim rukovodstvom, niti ljudima koji se pominju, ne znam ni imena onih koji bi uložili novac. Ja sam poznat kao zvezdaš, dva puta sam dolazio, zašto ne bih i treći put ! Nikada nisam rekao da sam ljut na Crvenu zvezdu, niti sam protiv kluba, daleko od toga, jedan sam od najvećih navijača. Za sada medjutim, nema ništa od povratka" rekao je Muslin koji je na pitanje novinara ,,Sportskog Žurnala" da li bi ponovo saradjivao sa Draganom Džajićem odgovorio kratko ,,bez komentara"...

Mediji prenose da se u Ljutice Bogdana u tom slučaju očekuje ,,veliko spremanje" ali da će sve biti mnogo jasnije posle pokušaja osvajanja još jednog trofeja u kupu koji će teško pokriti sve ono što se dešavalo u jednoj od najtežih sezona u istoriji kluba.

Citao sam,mozda je lozenje,najverovatnije je lozenje.

To je super vest,samo se nadam da ce sedeti samnom na zapadnoj tribini :D

nema sanse...ili muslin ili dzaja ...nema sanse obadvojca.

У сукобу Муслина и Џаје сам био на Муслиновој страни. Џаја није смео истини да погледа у очи, па су га Муслинове речи заболеле толико да је из њега и Уб проговорио.

Међутим не бих волео да видим Муслинов повратак не због Џаје већ због тога што мислим да он није кадар да реши проблеме у клубу. По мени Муслин је тренер само за нашу лигу. На Евро сцени ништа поново не би урадили. Муслинова тактика и начин игре пролази у домаћем првенству, али не и у Европи. Сетите се само Ђорђића, Стојановића (који су грејали клупу) са једне стране и великог Муслиновог појачања Спалевића (ако се добро сећам), са друге стране.

Играли су углавном они играчи од чијих трансфера је има део.

То је уништавало и игру и клуб.

С друге стране Џаја изиграва неког паћеника, и могу слободно рећи, ужива у лошим резултатима клуба (ма колико то некоме чудно звучало). Овако испада да клуб без њега не може да постигне резултате... И хоће да покаже и докаже свим да је он једини вредан тога да води клуб. Њему је више стало до његове личне афирмације него до клуба.

Поз.

Pa dobro, mozda si i upravu da i on ima neke fiks ideje, ali treba biti svestan da je i uspeh u nasoj ligi nesto cime se ne mozemo pohvaliti previse cesto! Osim toga, ako bi reformisao klub kao sto je hteo, to bi bilo sjajno i za njegove naslednike.
Zakljucno, dok se za DZaju moze naci dobra zamena, te ga treba zameniti, za Muslina bas i ne moze. Koga bi umesto njega? Da ostane Dostanic? :rofl
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Quote from: "Milos_cz"Koga bi umesto njega? Da ostane Dostanic? :rofl

Мислио сам да није потребно додатно истицати да Достанићу треба наћи квалитетну замену.... То је нешто што сви очекујемо???

Достанића би поставио за помоћног тренера или "скаута", а довео бих чак и странца за тренера и дао му пуну слободу.

Ако бих желео да будем тактичан оставио бих Достанића на месту тренера, ангажовао бих новог стучњака да води екипу преко Достанића...

Мени није јасно како нико од толико наших познатих и призантих фудбалера који су играли и напољу нису у могућности да ступе у контаке са бившим саиграчима странцима, који су данас тренери или су у сл. водама, који би се ангажовали око Звезде било везано за трансфере, финансијску подршку, маркетинг, било за повећање рејтинга нашег клуба код ФИФА и УЕФА. Потребно нам је добро лобирање, које никада није било присутно у нашем клубу, јер окуржење то није захтевало, али данас је просто неопходно.

Плашим се да новим идејама и новом начину рада у клубу нема места... То би аутоматски значило крај целом постојећем кадару клуба. А то је нешто што свакако не желе.

Nemoj zameriti, nije to bilo upuceno tebi - svi hocemo da ga izbacimo sa trenerskog mesta. To sam vise napisao zato sto je on otprilike istog kvaliteta kao i ostali treneri (sem Muslina i mozda jos nekog trenera koji mi ne pada na pamet)- te je to prosto komicno.
E sad, u idealnom slucaju, koji je nemoguc zbog sujete i ono malo dobrih trenera kod nas, bi trebalo imati dva tri trenera, sto da ne. Muslin moze da bude glavni. Ovaj drugi bi mogao da intenzivno radi sa mladim nadama, ako ih uopste i imamo :bes ... Onda bi mogli da imamo jacu klupu, istog kvaliteta kao i prvi tim, ali ne kao sto je to sada. Sada su nikakvog kvaliteta i jedni i drugi! :boks
Da se ne daj boze jedan od napadaca povredio na duze vreme jos bi ispali treci!!!

PS Radomir Antic je jos uvek bez posla :D ...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Mislim da naši, trenutno najbolji igrači, Basta i Boško nisu previše oduševljeni tračevima o povratku Muslina.
Dok jednome ne smrkne, drugome ne može da svane.
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

To samo u Zvezdi ima da se igraci pitaju ko ce biti trener. Zato smo i dovde dosli... A taj Jankovic pljuje i po saigracima, nije mu prvi put. Za njega je jedino Filipovic trener, jer ga je pustio da igra. e sad, Muslin ili Filipovic namigivanje
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Да сам ја на Џајином месту, отишла бих на неко рајско острво и болела би ме баш кита што у Србији пропада фудбал.
А на Муслиновом месту не бих волела да будем.

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Quote from: "lucky_star"Да сам ја на Џајином месту, отишла бих на неко рајско острво и болела би ме баш кита што у Србији пропада фудбал.

Mislim da je on vec dugo u tom fazonu.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Neki ga vole, neki ne (Muslina). Medjutim, u ovom trenutku u kome se nas FK nalazi, Muslin je trenutno najbolje rjesenje. To ne znaci da treba ostati dovjeka na toj poziciji, ali barem za sada nema boljih rjesenja. zasto? Pa zato sto niko drugi nece da dodje dok su na celu FK-a ljudi koji ga vode.
zvezda treba potpunu transformaciju i reformaciju. da li ce se to desiti i kako, ostaje nam da vidimo.
Do tada, bolje i sa Muslinom nego sa Dostanicem i Filipovicem.

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.

Chovek je samo trazio vishe moci i dodatna ovlashcenja kao shto se svugde u svetu radi, a Dzaja je utripovao neshto drugo.

Jedan je Slavoljub Muslin!

QuoteChovek je samo trazio vishe moci i dodatna ovlashcenja kao shto se svugde u svetu radi, a Dzaja je utripovao neshto drugo.

Jedan je Slavoljub Muslin!



A da i jedan i drugi malo odjebu i da dođe neko treći...

Gde je Pižon,zašto nije trener-on bar zna da radi sa klincima(pardon,igračima Zvezde),ustvari možda ljudi koji bi došli da podignu Zvezdu neće da dođu zbog uprave-ljudi koji su u Zvezdi,ili im ovi to ne daju...

U redu da dodje neko treci, ali Pizon................  :batine Poluobrazovani "trener" koji dve rechenice ne ume da sastavi a kamoli neshto drugo.

Po meni jedini Srbi koji se mogu nazvati fudbalskim trenerima i struchnjacima su Radomir Antic, Bora Milutinovic, Slavoljub Muslin i Dushan Bajevic. Tachka! Oni su se dokazali u svetu i od srpskih trenera bih samo njih voleo da vidim u Zvezdi. Ako nishta drugo bolje dovesti nekog stranca da im nabije disciplinu nego da se domaci lakeji poput Dostanica uche na Zvezdi.

Quote from: "bojan"
QuoteChovek je samo trazio vishe moci i dodatna ovlashcenja kao shto se svugde u svetu radi, a Dzaja je utripovao neshto drugo.

Jedan je Slavoljub Muslin!



A da i jedan i drugi malo odjebu i da dođe neko treći...

Gde je Pižon,zašto nije trener-on bar zna da radi sa klincima(pardon,igračima Zvezde),ustvari možda ljudi koji bi došli da podignu Zvezdu neće da dođu zbog uprave-ljudi koji su u Zvezdi,ili im ovi to ne daju...

Zaista mi je pun k.... i Muslina i Dzaje, neka se gone obojica. Ne zelim vise ni da cujem za njih, a kamoli da ih vidim ponovo u Zvezdi.

Sto se tice Pizona, sve mi se cini da se pravi teren da on dodje na mesto trenera. Bio u mladoj repki, pa posle toga u Vojvodini (istina, krace od jedne svetlosne milisekunde), pa gde bi sada nego u Zvezdu. No, pokazalo se da on ima problem sa nametanjem autoriteta, a o njegovim trenerskim sposobnostima ne bih da sudim jer to niko ne moze pouzdano da proceni.
b]Leeee, alealeeee, na-na-na na-na na-na na-naaaa...[/b]

Quote from: "Godra"To samo u Zvezdi ima da se igraci pitaju ko ce biti trener.

A mene užasava kada trener sebe stavlja iznad kluba i kada sve uspehe kluba pripiše sebi a sve neuspehe drugima. I nervira me kada trener ima najviše sukoba sa talentovanim igračima. Takvi su bili i Muslin i Zmago.
Više volim trenera u pozadini a dobre igrače u prvom planu.
Utakmica nije trening.
Државна безбедност брани државу од народа,
Државна безбедност да не сруши се држава!

Nasi igraci bolje da nauce da igraju fudbal umesto da određuju ko će biti trener, direktor i slično.

A uprava nek hitno sredi stanje jer će partizani uskoro da nas stignu po broju titula. Da li neko inače prati stanje na tabeli u omladinskoj Ligi? Partizani prvi, a igraju sa kadetima. A naši su negde u zlatnoj sredini. E tim stvarima se treba malo pozabaviti... A muslin je baš taj segment obeležio. Sad procenite ko je koga tu zajebao.
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Ne zelim da kazem da je Muslin Bogom dan da mora biti trener Zvezde, ali...
Hajde stavite svoje prijedloge i pored karakteristike istih (dobre i lose strane).
Po meni je Muslin barem pocetno rjesenje zbog mogucih ili ti izvjesnih domacih titula (citaj: prvenstava) sto bi nam koliko toliko donjelo priliku da barem pokusamo uci u LS a ne da se borimo za drugo mjesto i kup UEFA.
Vjerovatno postoji i bolje rjesenje ali je vjerovatno takvo nemoguce u ovom trenutku.

poz
Dacha
rnova kruna na Njegovoj glavi govori o vjecnoj slavi.
Isus je zivot ostalo su sitnice.
Grobari, propao vam je posao. Vaskrsnuo je.