30/12/2005 | Izvor: B92, Beta
Bitanski ministar želi "seleri kep"

Britanski ministar za sport Ričard Karbon u saradnji sa Evropskom fudbalskom federacijom (UEFA) pokušava da izdejstvuje ograničenje plata fudbalera širom Evrope.

"Nema svrhe da engleski fudbal zaradjuje milijardu i 400 miliona funti na televizijskim ugovorima, kada veći deo toga odlazi na plate igrača", izjavio je Karbon "Dejli Ekspresu".

"Moramo ograničiti plate i moramo uspostaviti kontrolu nad agentima", rekao je Karbon, koji je takodje predsedavajući ministrima sporta zemalja EU.

On je kazao da planira da primeni Sporazum iz Nice, kojim se EU priprema za proširenje, a koji stupa na snagu 1. februara.

"Taj sporazum ima odredbu koja nam omogućuje da promenimo zakon i da uvedemo ograničenja plata", rekao je on.

Karbon je dodao da se radi na jednom sporazumu koji bi prihvatile sve strane. "O tome ćemo izvestiti u junu, a verujem da ćemo do tada
imati dogovor", rekao je on. Priredio: Igor Vujičin


Ovo je svakako super za fudbal u celini, ali je pitanje koliko je korisno Zvezdi. Ovako ce, kao sto su neki pre isticali, odvoditi igrace jos mladje, i jos ranije i jeftinije...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"

Quote from: "Milos_cz"30/12/2005 | Izvor: B92, Beta

Ovo je svakako super za fudbal u celini, ali je pitanje koliko je korisno Zvezdi. Ovako ce, kao sto su neki pre isticali, odvoditi igrace jos mladje, i jos ranije i jeftinije...
A molim te iz cega si ti to zakljucio,mislim ne napadam te nego mi nije jasno pa trazim pojasnjenje tvoje konstatacije.
Pa jer nije logicno da ce mladi igraci ostajati duze u nasim klubovima jer tamo nemaju zagarantovano mesto u ekipi a razlika u plati nije toliko velika koliko je sad.
Ne kazem da ce to biti neko veliko poboljsanje za nas,ali kako moze da bude lose :zbunjen

Quote from: "jovicn"
Quote from: "Milos_cz"30/12/2005 | Izvor: B92, Beta

Ovo je svakako super za fudbal u celini, ali je pitanje koliko je korisno Zvezdi. Ovako ce, kao sto su neki pre isticali, odvoditi igrace jos mladje, i jos ranije i jeftinije...
A molim te iz cega si ti to zakljucio,mislim ne napadam te nego mi nije jasno pa trazim pojasnjenje tvoje konstatacije.
Pa jer nije logicno da ce mladi igraci ostajati duze u nasim klubovima jer tamo nemaju zagarantovano mesto u ekipi a razlika u plati nije toliko velika koliko je sad.
Ne kazem da ce to biti neko veliko poboljsanje za nas,ali kako moze da bude lose :zbunjen
Pa ne znaci da sam u pravu, ali rezon je da ce bogati klubovi biti ocajniji, te ce gledati da potpisu talentovane klince dok su jos jeftini (primer - Nikon Jeftic - za Valensiju). Tako bi oni najbolji odlazili ranije, ali bi oni osrednji mozda ostajali malo duze...
,Устаните људи и  подигните чела, јер битка свих битака је давно почела, боримо се за, планете наше спас, против јебене Америке подигнимо глас! Устаните људи са вером у Бога, да ослободимо Земљу од смрада њиховога!"