U prvom poluvremenu odlichno navijanje koje nosi nashe kosharkashe skoro do vodjstva. U jednom trenutku cela hala je pevala "Na na na na na Napred Zvezda" (big big girl). U trecoj chetvrtini totalan pad kada ljudi bukvalno mumlaju, to se ne moze nazvati pevanje. Onda je stiglo malo motivacije sa shipke pa je hala bukvalno BUKNULA. "Napred Zvezda samo napred Zvezda" "Napred Zvezdo le" pa onda zvizdanje i urlanje dok su trajali napadi Dinama. Uz takvo urlanje i zvizdanje nijedan tim na svetu ne bi mogao da igra dobro.
Shteta shto ne pobedismo na kraju ali u svakom sluchaju bilo je lepo danas  u Pioniru. Bar su Shakota i Gurovic kolko tolko vratili navijache u dvoranu, za razliku od proshlih godina kada ovako neshto nije bilo moguce.

cujem da je dosta ljudi sa kartama izvisilo..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Ne znam stvarno meni je ortak dao kartu a uglavnom su svi vidjeniji bili tu (oni koji uglavnom i idu na basket).


Ako je neko napravio neke slike mogao bi da postavi...

Људи нико од вас ништа не пише шта се десило испред Хале. Ја на неки начин не идем на баскет... па нисам био данас, али сам чуо од осталих са Кафеа који су били да су Жандари растерали и тукли људе испред улаза, око 1000 људи је имало карту, и још неки су требали да уђу на број. Шта се стварно догађало написаће РСФ кад се врати кући.

Pad je trajao svega nekoliko minuta kada je Dinamo realizovao nekoliko napada bez greske i drzao -11, ali trojka Gurovica je bila uvod u freneticno navijanje sve do kraja utakmice... Najvise imponuje to sto smo konstantno bili u zaostatku, ali navijanje nije trpelo sem u tom jednom kratkom periodu... Hala je bila i vise nego puna, a koliko sam i ja cuo napolju je ostalo preko 1000 ljudi, a neki pricaju i mnogo vise... Tesko da je moglo jos ljudi da stane u halu.
Svaka nam cast na prikazanom navijanju i nadam se da cemo ovakvim navijanjem i titulu overiti!!!

О вечерашњој утакмици може да се прича из десет углова... Али пре свега тога ми као Делије дефинитивно треба да се изјаснимо, пратимо ли ми КК, када, у којим такмичењима, а ако не пратимо, јавно, јасно и гласно да кажемо зашто да се не би понављале вечерашње сцене...  И да бар избегнемо разно разне индијанце који су вечерас направили хаос и гужву испред пионира...

Иако се трудимо да будемо финансијски независни, што нам већ дуже време полази за руком, КК увек даје неку количину карата (која никад није испод 150-200) не би ли привукао оне који не долазе... Углавном за неке мање текме... Овог пута су показали колико су лицемерни и јадни кад су дали само 60 карата... Дефинитивно су показали своје право лице и подсетили нас на неке од разлога избегавања баскета... И та количина је без обзира на све отишла у праве руке...Онда настаје хаос када се добија информација да ће још толико људи ући на број... Ствара се паралелан ред испред Б улаза и након само 10 минута излеће жандармерија под пуном ратном опремом, растерује оне који су већ били на степеницама са картама, а под командом неког жандарског пацова са степеница крећу са пендрецима на масу... С обзиром да већина није имала карте а и да је хтела да купи благајне су престале са радом два сата пред утакмицу, почиње јурњава око хале не би ли се некако ушло на партер или неки од помоћних улаза... Наравно ту се дешава и паралелна јурњава са муријом и спорадични инциденти, препуцавања и пар вићенијих момака се упушта у препирку са искомплексираним жандраским старешинама, спомиње се некакво хапшење а када се одједанпут појављује десетак озбиљнијих ликова жандарске пичке као смирују ситуацију...

Одједном затварају све улазе и људи са картама остају затечени... Као није безбедно да уђе још људи...  :o  ... Много виђенијих остаје напољу, када сам видео све њих како лагано крећу кућама морао сам да уђем по сваку цену само да видим како изгледа тај коп, ко је све ту... Зовем два другара који су ушли доста раније, кажу од познатих ту су само двојица... На једном од помоћних улаза тек 15-ак минута од почетка ипак један део људи без којих трибина не би могла да функционише успева да уђе на број али за њима креће много неупућених на које крећу жандари и добро су их оплевили... Ту се чују разно разни нагласци оних којима је ово требала да буде вероватно трећа, четврта утакмица у животу... Да ме неко погрешно не схвати не мислим ја да је неко овде ексклузивац али реално хаос је настао због оних који нису редовни и нису ни планирани да буду данас у хали...

На крају успевам некако да уђем, небитно када и како, али затичем таман толико места и за оне који нису могли да уђу јер би се као нарушила безбедност... У копу затичем максимално 40-60 познатих људи, остало страшан шарениш, нико познат, толика фрка бре напољу а унутра маса људи која је чист фенсерај... Ту су да би их неко видео јер Звезда игра четвртфинале... Еј бре једва чекам да идем у Двор, да одморим од тих и таквих...  

Све у свему атмосфера унутра није била лоша, добро навијање, док сам био напољу доста се солидно чуло, а тих ххх минута колико сам провео у хали жестока борба на терену и пораз за пола коша а због стварно доста добре посете навијање и није могло да буде лоше... Сем у тој трећој четвртини када је било ужас... Било је довољно оних који знају како да поведу, повуку масу да отпева праву песму у правом моменту и велика је штета што Звезда није победила бар пола коша... О развоју ситуације и навијању током целе текме нек напише неко које има прилику да буде унутра све време...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "

Posto znam kakva guzva zna da bude za basket usao sam jos 45 minuta ranije, a po recima drugara napolju je bilo cupavo... Bilo je guranja sa policijom i nekog manjeg gadjanja, ali kaze da nije bilo neke tuce, bar meni nijie spomenuo... Inace u jednom trenutku negde u drugoj cetvrtini brdo ljudi je uslo kod partera B i jedan deo je kasnije usao preko zapadne tribine... Pretpostavljam da je masa uspela da uleti.

ja sam uspeo da stignem tek oko 19h zbog nekih obaveza.. dolazio sam iz pravca grobarske tribine gde sam odmah zapazio zandare na stepenicama i ljude koji stoje ispred.. na nasoj strani ista prica.. posto nisam znao o cemu se radi, mislio sam da niko nema kartu i da nece da puste.. onda sam se zaputio ka b ulazu posto tamo nije bilo mnogo ljudi.. cuo sam samo da je zandar odgovorio nekom: "nije uslo njih 700, pa neces ni ti, vidis da ih jos dolazi, niko nece uci".. na moje pitanje jer moze da se udje bez karte, ovaj odgovara da ne moze ni sa kartom.. tu mi vec neke stvari nisu bile jasne.. krecem vec polako ka taxiju, kada cujem uzvikivanje "uprava napolje" i "babicu pederu".. tu je bilo par mladjih koje vidjam povremeno, ali mi opet nije bilo jasno sta je tu uprava kriva.. tako se zapucujem kuci gde se po dolasku cujem sa jednim od clanova foruma koji mi kaze da je oko soma ljudi sa kartama ostalo ispred i da je bilo bas gusto sa zandarima i obezbedjenjem..
Косово и Метохија - срце Србије!
СМРТ ПОЛИЦИЈИ!!!

Nije mi bash jasno kako je moglo da se desi da soma ljudi ostane ispred  :zbunjen  Shta su shtampali vishe karata ili pushtali mnogo njih bez karte, nema trece...
Sad tek vidim da je dobro shto smo imali karte za ulaz D, znachi glodarska strana. I tu je ono bio normalan red, chak smo zakasnili 10 minuta na tekmu. Bash nije izgledalo da ce biti nekih problema...

E da jos jedna zanimljivost... Moj (jadni) ortak je dosao na blagajnu oko 16h, i ovi su je zatvorili u 16:40 sa obrazlozenjem da ce je sigurno ponovo otvoriti u 17h. Naravno od toga nista... Zato je i bio toliki red ispred blagajne i ako je bila zatvorena jos odavno.
Trebalo bi da dobijemo neko obrazlozenje od uprave...

Žandari odavno ne dozvoljavaju parkiranje kod Pionira - totalno debilno. Nije prvi put da masa ljudi sa kartama ostane van Pionira. Po mom mišljenju isključivi krivci su murija i obezbeđenje koje pušta koga stigne za 100-200 kinti.

Uostalom, Pionir je često bio poluprazan ove sezone, otkud sad odjednom tolika navala :o
b]Sve sto zelim u ovom trenutku, igraj Zvezdo igraj i pobedi...[/b]


Kako to mislis  tolika navala?  Pa Zvezda je igrala sinoc cetvrtfinale Uleb kupa posle ko zna koliko godina. Ja kazem jesam fudbalski navijac ali igraci su zasluzili  igrom i zalaganjem da se na basket ide...i ne samo tad neko uvek da se ide pa ljudi to je nas klub?!  To je moje misljenje.


Pozdrav

Quote from: "Red Star Forever"КК увек даје неку количину карата Овог пута су дали само 60 карата...
Онда настаје хаос када се добија информација да ће још толико људи ући на број...

Због чега се уопште узима та милостиња од управе?  :o
Како мислимо да будемо велика и озбиљна група ако препуштамо логорашима да они одређују број колико нас има?
Шта значи то узети 60 карата?
Зашто то нико није поцепао и запалио?
Одеш лепо шмекерски као господин човек купиш себи и екипи карте и ако те не пусте са картама у халу, дигнеш је у ваздух.  namigivanje

Све што желим рећи, да куцнуо је последњи час!
Не буде ли Звезде, тада неће бити ни нас!

Na utakmice se ne dolazi u 5 min. do 18 casova.

Nego braco u 17h ste svi vec trebali da budete unutra.

Ja sam usao bez ikakvih problema. A najaci su ovi sto dolaze 10. minuta pred pocetak meca i hteli bi da imaju super mesta itd.

Quote from: "Бока"Na utakmice se ne dolazi u 5 min. do 18 casova.

Nego braco u 17h ste svi vec trebali da budete unutra.

Ja sam usao bez ikakvih problema. A najaci su ovi sto dolaze 10. minuta pred pocetak meca i hteli bi da imaju super mesta itd.
Чак и да је већина дошла тад,сви који су имали карте су морали ући па макар улазили до полувремена.За то што су остали напољу нема оправдања,алисе слажем да треба доћи раније.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Nije uprava kriva sto je murija odlucila da zatvori kapije, jer je smatrala da treba da ostanu neka prazna mesta.... iz  bezbedonosnih razloga ...

To nema nikakve veze sa upravom.

Sto se murijasa tice, kada sam ja ulazio u pionir jedan je ladno rekao nama koji smo stajali u redu ajde cigani  :o lepo stanite dva po dva u red, kao u vrticu.   :batine

Sve ih treba poslati na lecenje.

Ја нисам кривио Управу за ово синоћ,за разлику од многих.Ко зна можда и јесу криви,али треба сачекати да се све испита,тереба мислити хладне главе,а не одмах дрвље и камење.
Устани стисни песницу, време је да кренеш на улицу, ништа не пада само са неба, бори се за оно што ти треба!!!

Crvena Zvezda uputila izvinjenje navijačima
01.03.06. 13:30

Košarkaški klub Crvena Zvezda zahvalio se u saopštenju za javnost svim navijačima "koji su prisustvovali meču u Pioniru protiv Dinama iz Moskve u četvrtfinalu ULEB kupa i pomogli u pravljenju veličanstvene atmosfere."

U saopštenju još stoji: "Svim onim simpatizerima kluba sa Malog Kalemegdana koji nisu uspeli zbog velike gužve da udju u halu Pionir u utorak, Crvena Zvezda se izvinjava i poziva ih da sa kupljenim ulaznicama za meč ULEB kupa prisustvuju utakmici 21. kola Goodyear lige, u subotu, protiv Vojvodine od 19:00h".

Bas mi je drago sto se fudbalska atmosfera vratila u pionir.Vratila se i Evropa u nas pionir tako da se sve poklopilo.Iskren da budem zao mi je sto nas nije bilo(bar ne organizovano i navijacki) i na nekim od predhodnih tekmi jer ova ZVEZDA stvarno to zasluzuje.Gledao sam ovih meseci manje-vise pozorisnu atmosferu u pioniru sto mi je stvarno smetalo.To je onaj osecaj kad vidis kolko malo momcima fali da prelome tekmu,ali nemaju krila to da ostvare.Stvarno bi voleo da se ovo sto je pocelo na KUP-u i sad protiv Dinama nastavi i da sad kad pocne nasa Superliga i Plej-of krenemo i na basket organizovano i sa koreografijama i ludilom,istim onim kao i na fudbalu(koji vise volim i na koji redovnije idem),jer opet ponavljam ova ZVEZDA to zasluzuje.Imam ove sezone nikad jaci osecaj da cemo i titulu posle tolko godina da vratimo kuci.     ;pljuga


...DO SMRTI VERAN ZVEZDI I BEOGRADU...

Боко, па људи суботом и недељом касне на фудбал када се углавном не ради, а имај у виду да је јуче био радни дан...  Треба искоренити та кашњења али треба неко ко организује текму мало и да размисли да већи део циљне групе која долази на утакмицу ради до 17ч и да треба да стигну одавде и оданде до хале... Ту је само мало мозга требало укључити, ништа више... А о бројци од хиљаду људи који су испушили са картама тешко је говорити... Можда 500, али више од хиљаду је остало испред, нису сви имали карте...

И што рече лаки стар лепо треба купити карте а ту милостињу поцепаш и кажеш марш у пишку материну,али многи су мислили хала је полупразна целе сезоне сем када се игра са комшијама, па што би и синоћ било другачије... Али очигледно неки постају навијачи само када се игра четвртфинале а пре тога их заболе и за Звезду и за нас остале што се вучемо целе сезоне по разно разним халама, стадионима, и кад смо лоши и кад смо добри...
Quote from: vasvla"Бебе нек се рађају, порука је Севера, нећемо да Србија буде земља педера "