Цигани у Бечеју на ватерполу! 03 Dec 2013

Ватерполисти победили Раднички и освојили све што се може освојити у једној сезони. Добра бројка делија у Бечеју.Кренуло се из центра кортеом до базена. Успут паљена пиротехника и песма је грмела улицама града. Наш коп је заузео два сектора на којима су биле скинуте столице,око 300 делија у том делу. Велику већину хале чинили су звездаши.

Постављене су 2 слике у галерији.

OпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ :: пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ ::

Не толеришемо више! 30 Nov 2013

Постављене су слике у галерији, као и два видео записа на нашем ЈТ каналу.

Видео запис с краја утакмице (ЦЗ - Ритас)! 16 Nov 2013

Звезда умало до подвига против Макабија, Нелсон трагичар! - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Pijanac

Црвена звезда Телеком – Макаби 76:78 (22:18, 11:17, 13:27, 30:16)

Дворана: „Пионир“. Гледалаца: 7.500. Судије: Артеага (Шпанија), Нуран (Турска), Пастусјак (Пољска).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ТЕЛЕКОМ: Цветковић, Митровић 6 (8 ск), Лазић 5, Блажич 7 (4 ск), Симоновић 9 (4 ск), Марјановић 4 (5 ск), Раденовић 12, Катић 2, Ристић, Нелсон 12 (5 ас), Џенкинс 8, Шилб 11.

МАКАБИ: Рајс 7, Смит 11 (4 ск), Хикман 3, Инглс 8 (5 ск, 5 ас), Тајус 8 (7 ск), Пнини 9 (4 ск), Коен, Охајон 6 (9 ас), Блутентал 4, Ландезберг, Скорцијанитис 22. Наими.

Важност меча и квалитетнији противник оковали су руке и ноге Црвеној звезди у седмом колу Евролиге.

Макаби је лако, чини се превише лагано, дошао до убедљивог вођства против црвено–белих у другом полувремену (плус 16), које Звезда није успела да стигне. Ипак, имала је шут за продужетак!

Звезда је у првој четвртини била изузетно нападачки расположена, посебно у првој половини те деонице. Од првих 18 поена, чак 12 је убацила ван линије 6,75 – Нелсон, Шилб, Лазић и Блажич.

Међутим, на другој страни је Скорцијанитис радио шта је хтео у нападу и са осам поена за пет минута послао Марјановића на клупу.

„Бобијева“ замена Рашко Катић, такође није био на нивоу, а још се и повредио после свега минут и по у игри, и храмљући сео на клупу.

Скорцијанитис је направио два брза фаула, а Звезда то искористила да финишира прву четвртину са плус четири – 22:18, уз промашај Џенкинса са пола терена, уз звук сирене. Лопта је буквално исклизнула из обруча!

Блажич повећао на 24:18, али онда све упрскао у наредној ситуацији. Промашио је два бацања, потом је и Џенкинс „продао“ другу узастопну лопту и уместо да се Звезда одлепи, уследила је мини–серија Макабија од 5:0 за 24:23, да би убрзо било и 27:26 за госте (укупна серија од 9:2).

Друга четвртина није личила на прву, била је тврда и неефикасна, са константном резултатском клацкалицом.

Скорцијанитис је наставио да се поиграва са Марјановићем и „повратником“ Катићем, док поменути Звездин двојац није могао да се „састави“ у нападу, као ни одлично чувани Шилб.

На срећу по Звезду, разиграо се Митровић, и кошгетерски и у скоку, а зачуђујући је велики број шутева домаћих играча за три поена. Учинак је био лош, 5–14 за 20 минута иако је већина покушаја била из изграђених позиција.

При вођству црвено–белих од 33:30. Џенкинс је био половичан са линије бацања после неспортске личне грешке Охајона, а потом је прокоцкан напад и још једна шанса за резултатско „одлепљивање“ домаћих.

Макаби није био ни близу сјајном проценту за три поена из меча у Тел Авиву и то је један од разлога што је на полувремену било неизвесно – 35:33 за госте после серије од 5:0.

Та серија се наставила и у трећој четвртини (7:0, укупно 12:0) и за тили час је било плус девет за Макаби – 42:33. Црвено–бели су просто стали. Изашли су из тунела на полувремену потпуно „малокрвни“.

Напад је био без идеје, одбрана „шупља“. Макаби је отишао на плус 15 у 25 минуту (37:52). Чинило се да је меч већ тада готов иако је остало да се игра још четвртина и по.

А, онда је уследио невероватан „кам бек“ црвено–белих који су у последњу деоницу ушли са минус 16 (46:62). Симоновић и Шилб су ушли у серију тројки, а Звезда “стисла” одбрану.

Блутентал је 11 секунди пре краја био половичан са линије бацања за 76:77. Звезда је имала напад, али се Нелсон по трећи пут вечерас оклизнуо у продору, а потом промашио зицер!

У преосталој секунди, Блутентал је погодио још једно бацање, друго промашио, за коначних 76:78.