Почетак утакмице, пароле, друго полувреме, снимак са јужне трибине

Резиме пролећне полусезоне 30 Jun 2014

ШАМПИОНИ!!! 26 May 2014

Делије у Ужицу 11 May 2014

Реми Звезде у Москви, Јовић стрелац за црвено-беле - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ Pijanac

Црвена звезда је увеличала отварање новог стадиона Спартака из Москве и извукла нерешен резултат. Пред, не скроз попуњеним трибинама „Откритије Арене“, али у сјајној атмосфери коју су направили навијачи Звезди братског клуба, виђен је по један гол на обе стране – 1:1.

Први гол на мечу постигнут је у 8. минуту после катастрофалне грешке голмана београдских црвено–белих Дамира Кахримана.

Досуђен је слободан ударац за домаћи тим, искоса са леве стране, на ивици казненог простора. Звездин чувар мреже је непотребно изашао на пет метара од гола да распореди саиграче који га нису најбоље разумели, а у међувремену судија је дозволио Дмитрију Комбарову да изведе слободан ударац. Овај је послао лопту у празну мрежу. Мада, било је то мало и „на кварно“, пребрзо изведено. Домаћински.

Звезда је била равноправан ривал у првом полувремену које је било пуно темпа, што се не може рећи за други део игре, не рачунајући финиш у коме су обе мреже могле да се затресу неколико пута.

Велики број измена на обе стране, „убио“ је динамику утакмице, али су се нови играчи Звезде боље снашли.

Дебитант Катаи и Босанчић унели су живост и црвено–бели су изједначили у 84. минуту преко Луке Јовића. Млади Звездин центарфор је искористио „ничију“ лопту после убацивања са десне стране и приземним ударцем матирао голмана Московљана.

Шампион Србије је постигао још један погодак, али је он оправдано поништен због глупости Ђорђа Деспотовића. Марко Грујић је изашао сам пред чувара мреже Спартака, заобишао га, али му је засметао Деспотовић, активирао се из офсајда и „скинуо“ лопту са ноге Грујићу.

Спартак је у 90. минуту, после једине грешке на мечу талентованог штопера Звезде Вукашина Јовановића, погодио стативу. Остало је праведних 1:1.

Спартак - Црвена звезда 1:1 (1:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 – Комбаров у 8, 1:1 – Јовић у 83. минуту.

СТАДИОН: Откритије арена у Москви. ГЛЕДАЛАЦА: 37.734. СУДИЈА: Алексеј Николајев. ПОМОЋНИЦИ: Виталиј Дроздов и Игор Демешко (сви из Русије). ЖУТИ КАРТОНИ: Гогић, Босанчић (Црвена звезда).

СПАРТАК: Ребров (13. Песјаков, 63. Митрјашкин), Паршивљук (22. Кутин), Бризгалов, Макеев (61. Пуцко), Комбаров (22. Фадејев), Јаковљев (63. Хомуха), Глушаков (22. Мастерној), Самсонов (63. Савичев), Кајомов (46. Зуев, 76. Синодзука), Хурадо (63. Пантелеев), Џуба (22. Давидов ).

Ц. ЗВЕЗДА: Кахриман (88. Тркуља), П. Ђорђевић, Лазић, Јовановић, Антић (62. С. Ђорђевић), Гогић (62. Грујић), Лазовић (62. Катаи), Печник, Ристић (46. Босанчић), Гаврић (46. Јовић), Ракић (46. Деспотовић ).