пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

...сећамо се својих предака! 20 Sep 2014

Цигани у Новом Саду 24 Aug 2014

пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ

Црвена звезда у лиги УЕФА - пїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅпїЅ ana

Фудбалери Црвене звезде победили су са 1:0 у реванш мечу 2. кола купа УЕФА Гроцлин из Пољске, голом Секунда Кастиља у 43. минуту меча.

Управа, фудбалери и велика армија навијача Црвене звезде задовољна је пласманом свог тима у лигашки део купа УЕФА.
Уводни минути меча протекли су у наизменичним покушајима да се што пре дође до гола противника услед чега су фудбалери оба клуба грешили на средини терена.

Прву шансу на утакмици имао је Ненад Јестровић, који је тукао главом али је голман Пржировски одбранио. Само минут касније узвартили су фудбалери Гроцлина преко Пјехњака, који је са леве стране тукао, али је ранђеловић био на месту.

Након 20. минута игре свој ударац је испробао и Анђелковић,али је његов ударац одбранио Пржировски. Имала је Звезда преко Милијаша и Лукаша још пар изгледних прилика али је сваки пут голман гостију Пржировски излазио као победник.

Када се и помислило да ће се на одмор отићи без голова на сцену је ступио Кастиљо. Молина је извео ударац са десне стране, а Кастиљо је био највиши у скоку и послао је лопту у мрежу за 1:0.

На полувреме се отишло уз певање и славље преко 20.000 навијача Звезде.

Звезда је и у наставку игре кренула агресивно, тако да је Короман већ након два минута био у солидној прилици, али је његов удфарац завршио само у спољном делу мреже гола Гроцлина.

Након почетне иницијативе изабраници тренера Милорада Косановића препустили су средину терена пољацима и чекали су своју прилику из полуконтр. Одлично је одбрана црвено - белих деловала у тим тренуцима, тако да је након једне контреЛукаш шутирао са неких 18 метар тик изнад пречке.

Пољаци су у последњих пола сата игре кренули на све или ништа, а прву озбиљнију прилику за госте није искористио Сикора, када је мало оклевао и дозволио Тутурићу да му изблокира ударац са дест метара.

Можда и најбољу прилику у другом полувремену имао је колумбијац Молина, који је са ивице казненог простора покушао да лобује голмана Пржировског. лопта је прелетела укопаног голмана Гроцлина и погодила пречку.

Главни судија Балај из Румуније је продужио меч за три минута, али ни то није било довољно да се угрози гол вечерас феноменалног голмана везде ранђеловића.

Жреб за Лигу УЕФА биће одржан деветог октобра од 12 часова у Ниону.

Црвена звезда - Гроцлин 1:0 (1:0) (Кастиљо 43')

Гледалаца: 20.000
Судија: Павел Балај (Румунија)
жути картони:/

Црвена звезда: Ранђеловић, Баста, Гај, Туторић, Анђелковић, Кастиљо (од 46' Богдановић), Лукаш, Милијаш, Молина, Короман (од 90' Тришовић), Јестровић (од 65' Баркос).

Гроцлин: Пжировски, Минарж, Лазаревски, Јодловјец, Пјехњак, Сикора, Телиховски (од 80' Батата), Лато, Роцки (од 55' Ивановски), Мајевски (од 64' Банич), Кумбев.